WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПідприємництво → Особливості торгівлі продовольчими товарами, тютюновими та алкогольними виробами - Реферат

Особливості торгівлі продовольчими товарами, тютюновими та алкогольними виробами - Реферат


Реферат на тему:
Особливості торгівлі продовольчими товарами, тютюновими та алкогольними виробами
1. Особливості торгівлі продовольчими товарами
Продаж продовольчих товарів регулюється Правилами продажу продовольчих товарів, які затверджені наказом МЗЕЗторгу від 28.12.94 № 237.
Роздрібний продаж продовольчих товарів здійснюється через торговельні підприємства: спеціалізовані, з універсальним асортиментом продовольчих товарів, товари повсякденного попиту, відділи (секції) підприємств непродовольчих товарів, стаціонарну дрібно роздрібну мережу (палатки, кіоски), торговельні автомати, пересувну торговельну мережу (автолавки, автопричепи, візки, лотки, бочки, цистерни тощо), а також шляхом доставки продовольчих товарів на замовлення.
Господарюючий суб'єкт зобов'язаний забезпечити стан торговельних приміщень для роздрібного продажу продовольчих товарів на рівні, що відповідає санітарно-гігієнічним, технологічним та протипожежним нормам, установленим для приймання, зберігання та реалізації харчових продуктів.
Торговельно-технологічне обладнання, що використовується при організації роздрібного продажу продовольчих товарів, повинно забезпечувати збереження їх якості і товарного вигляду протягом усього строку їх придатності. Забороняється приймати, зберігати та продавати продовольчі товари, що швидко псуються, без використання холодильного обладнання.
Транспортні засоби для перевезення харчових продуктів повинні мати санітарний паспорт, бути чистими, у справленому стані. Кузов автомашини повинен мати спеціальне покриття, що легко піддається миттю.
Працівники, що здійснюють транспортування, зберігання і продаж продуктів харчування, повинні мати спеціальну освіту (підготовку), вони, підлягають обов'язковому медичному огляду. Кожен працівник повинен мати особисту медичну книжку. Працівники, які своєчасно не пройшли медичне обстеження, до роботи не допускаються.
Неякісні, небезпечні, фальсифіковані, неправильно марковані харчові продукти, ті харчові продукти, які не отримали позитивного висновку державної санітарно-гігієнічної експертизи та сертифіката відповідності або строк придатності до споживання яких закінчився, а також харчові продукти, на які відсутні документи, що підтверджують їхню якість та безпеку, повинні бути вилучені з обігу та при потребі передані на відповідну експертизу для визначення шляхів їх подальшого використання, утилізації чи знищення.
Не допускаються до продажу фасовані вітчизняні та імпортні харчові продукти без маркування державною мовою України.
Торгівля різними видами продовольчих товарів має свої особливості. Так, для більшості продовольчих товарів встановлюється термін придатності для реалізації. Для хліба житнього цей термін встановлюється 36 годин з моменту виймання з печі, а для пшеничного - 24 години, молоко у флягах - 12 годин з моменту виготовлення, сметана - 72 години, ковбаси сирокопчені - 30 діб та ін.
При відпуску хліба та хлібобулочних виробів продавець повинен користуватися спеціальними щипцями, ложечками, виделками або смужками чистого паперу. На практиці ж дуже часто користуються чистими поліетиленовими пакетами.
Забороняється відпускати хліб та хлібобулочні продукти продавцям, які приймають від покупців готівку.
2. Особливості торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами
Торгівля цими видами товарів регулюється Законом України "Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами" від 19.12.95, а також Постановою КМУ № 854 від 30.07.96 "Про затвердження Правил роздрібної торгівлі алкогольними напоями. Дія цього Закону та Постанови не поширюється на виробництво і торгівлю пивом, а також на виробництво вин виноградних і плодово-ягідних, наливок і настоянок, виготовлених громадянами в домашніх умовах для власного споживання.
Алкогольні напої - продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукромістких матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів з вмістом спирту етилового понад 1,2 відсотка об'ємних одиниць.
Тютюнові вироби - сигарети, цигарки, сигари, сигарили, а також люльковий, нюхальний, смоктальний, жувальний тютюн та інші вироби з тютюну і його замінники, які впливають на фізіологічний стан людини під час вживання.
Роздрібна торгівля - це діяльність з продажу алкогольних напоїв безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для особистого некомерційного використання , у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших підприємствах громадського харчування.
Роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами здійснюється тільки при наявності у підприємців ліцензії. Щорічна плата за ліцензію на роздрібну торгівля алкогольними напоями складає 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на кожне місце торгівлі, а тютюновими виробами 50, а у селищах міського типу та сільській місцевості 20 і 10. Ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами у містах обласного підпорядкування видається виконкомами міських рад, а у сільській місцевості в органах місцевого самоврядування за місцем торгівлі суб'єкта підприємницької діяльності терміном на один рік і підлягають обов'язковій реєстрації у відповідній державній податковій інспекції.
Роздрібна торгівля алкогольними напоями з вмістом етилового спирту понад 8,5 відсотків здійснюється через спеціалізовані підприємства чи спеціалізовані відділи у закритому приміщенні з торгівельним залом не менш як 20 кв. метрів, обладнане вітриною, прилавком або пристінною гіркою, охоронною і протипожежною сигналізацією, з достатнім освітленням, опаленням і вентиляцією, реєстратором розрахункових операцій.
Забороняється роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами:
" у дрібно-роздрібній мережі, з рук та в не пристосованих для цього приміщеннях;
" на території дошкільних, навчальних і лікувальних закладів та прилеглих територіях;
" у місцях проведення спортивних змагань;
" гуртожитках та прилеглих територіях;
" в інших місцях, визначених сільськими, селищними, міськими радами;
" працівниками, яким не виповнилося 18 років.
Забороняється продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів громадянам, які не досягли 18-річного віку. В разі виникнення сумніву щодо віку покупця продаж алкогольних напоїв здійснюється за умов пред'явлення документа, що засвідчує особу.
Алкогольні напої, що надходять до торгівельної мережі повинні супроводжуватися наступними документами:
" товарно-транспортними накладними;
" сертифікатами відповідності або їх копіями;
" документами, що підтверджують належну якість напоїв, чи їх копіями, скріпленими підписом і печаткою начальника.
Забороняється роздрібна торгівля спиртом етиловим, коньячним та плодовим.
Зберігання і реалізація алкогольних напоїв та тютюнових виробів дозволяється тільки при наявності марки акцизного збору.
Алкогольні напої належної якості обміну і поверненню не підлягають.
Правила роздрібної торгівлі алкогольними напоями повинні знаходитися в торгівельному залі магазина, відділу, секції, підприємства громадського харчування в доступному для ознайомлення споживачів місці.
Література
1. Попов А.А. "Торговое право". - Харьков , "РА-Каравелла",2000.
2. Предпринимательское право в вопросах и ответах: Учебное пособие / Под редакцией Саниахметовой Н.А. - Харьков.:"Одиссей",2000. - 560с.
3. Хозяйственное право: Учебник для вузов/ Под редакциєй Мамутова В.К. - К.: Юринком Интет, 2002.
4. Крысенко Т.В. Торговля: организация, налоговый и бухгалтерський учт: Практическое пособие/ Крысенко
5. Т.В., Шингур И.М. - К.: Редакция газеты "Бухгалтерия. Налоги. Бизнес", 2002. - 240с.
6. Единый налог. Нормативно-правовая база./ Энциклопедия бухгалтера и экономиста. Приложение. Сентябрь 2001. - Харьков, ООО Центр "Консульт", 20001
7. Захист прав споживачів. Збірник документів. (З можливістю копіювання). - К.: СПЛАЙН, 2000. - 80 с.
8. Новиков С. Выездная торговля: Правила и организация выездной торговки. - Харьков, ООО Центр "Консульт", 2002

 
 

Цікаве