WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПідприємництво → Обгрунтування програми в бізнес-плані - Реферат

Обгрунтування програми в бізнес-плані - Реферат


Реферат на тему:
Обгрунтування програми в бізнес-плані
ПЛАН
1. Місце та роль плану в-цтва в БП;
2. Оцінка технології та розрахунок витрат на виробництво.
3. Основні техніко-кономічні показники роботи підприємства, що фінансуються в БП;
1 осоливий інтерес у потенційних кредиторів виникає до всіх деталей виробничого процесу. Це робиться з метою переконання у високій кваліфікації керівництва фірми та обгрунтованості її бізнес-план.
Саме тому ініціатором проекту в БП приходиться відповідати на безліч питань виробни-
Чого характеру, але, як правило, в БП включають тільки основні питання, а решта виноситься в додатки, обсяг яких не обмежується.
Деякі автори-спеціалісти з БП настоюють, що опис виробництва перевищувати 10-15% обсягу БП..(Церерблот,Уткін). Оскільки текст будуть оцінювати не тільки виробничники, але і фінансисти необхідно потурбуватись проте, щоб він був зрозумілим і доказовим для непрофесіоналів.
В даному розділі необхідно доказати потенційним партнерам, що бізнесмен в змозі організувати виробництво та постачати необхідну кількість товарів в необхідні строки та місця, з певним рівнем якості. на думку Попова це є самий важний розділ БП.
Виробнича програма розпочнеться з відповіді на питання:
" На яких потужностях буде здійснюватись виробництво: на вже існуючих чи новостворених. Для нових підприємств в БП виділяється спеціальний підрозділ "Місцезнаходження". Дане питання має особливе значення для підприємств, які негативно впливають на навколишнє середовище або тісно прив'язане до сировинних зон (добувна промисловість, виробництво цементу).
" Визначається початкова виробнича потужність підприємства та динаміка її росту по роках, обумовлюється змінність роботи. Розрахунки по даному підрозділі необхідно подавати в перспективі на 3-5 років.
" Визначаються джерела закупівлі сировини та матеріалів, ліміти на них. Для наглядності бажано побудувати схему виробничих потоків на підприємстві, в якій відобра...
жаються джерела постачання сировини на комплектуючих деталей, в яких підрозділах вони будуть перетворюватись в готову продукцію та як і по яких каналах дана продукція буде доставлена споживачам. Бажано на кожній з ланок відображати процеси контролю за якістю та привести систему стандартів, яка буде застосовуватись.
Дана схема приводиться в додатках, однак вона дає можливість змістовно і послідовно описати весь виробничий цикл, та достовірніше оцінити витрати виробництва.
- зазначається чи передбачається виробнича пропорція: з ким і на яких умовах;
- придбання обладнання і опис технологічного процесу плюс розрахунок витрат
2 Оцінка технології та розрахунок витрат на виробництво.
Оцінка витрат в бізнес плані розпочинається з опису технології виробництва, оскільки саме цей фактор в значній мірі обумовлює їх рівень, та собівартість продукції.
В рамках опису технологічного процесу необхідно відобразити наступні питання:
- застосовувана технологія є традиційною для підприємства чи новою. В обох випадках необхідно показати її прогресивність у порівнянні з передовими підприємствами галузі чи міжнародними аналогами.
- Обгрунтовується гнучкість застосовуваної технології, тобто потенційні можливості підприємства перебудовуватися на виробництво інших видів продукції. Наприклад: швидке виробництво, .....
- Якщо технологія є запатентованою, то оцінюється її вартість.
У випадку, якщо підприємство планує застосовувати власну технологію, то дана сума додається до вартості власного капіталу, а якщо технологія купується, то на дану суму збільшується....
Сума необхідних залучених коштів.
Наступним кроком виробничої програми є характеристика існуючого обладнання, виробничих приміщень інших наявних ресурсів та розрахунок потреби придбання нового обладнання у зв'язку з перепрофілюванням чи вдосконаленням виробничого процесу. Всі дані бажано приводити в таблицях в натуральних та грошових вимірниках.
Наприклад:
Таблиця
Структура власних основних засобів за проектом
У графі "Примітка" ,як правило, вказується рік вводу основних засобів та їх технічний стан, та природність для використання.
Оскільки вартість власної технології та власних основних засобів є внеском підприємства у спільну справу, досить актуальною є проблема оцінити їх ринкової вартості.
Більшість підприємств допускаються стандартної помилки пропонуючи інвестору в якості частки в проекті балансову вартість власних основних засобів. Даний шлях є хибним, оскільки балансова вартість не відображає реального стану речей, в наслідок пережитої в нашій країні гіперінфляції та декілька разового індексування основних засобів.
Балансова вартість ОВФ може бути завищеною, тоді інвестор не прийме такого забезпечення власного кредиту. Якщо ж балансова вартість ОВФ є заниженою, тоді підприємство втрачатиме при розподілі прибутків.
Отже, в інтересах обох сторін мати ринкову оцінку власних основних засобів підприємства. Дану проблему можна вирішити шляхом експертної оцінки основних засобів. При цьому, слід враховувати, що рішення експертів в значній мірі можуть залежати від рівня прибутковості майбутнього бізнесу, географічного розташування підприємства, політики уряду, щодо галузі та ін. факторів.
Після цього робиться розрахунок вартості обладнання, яке необхідно залучити.
Таблиця
Перелік закупленого обладнання.
Для нового обладнання обирається спосіб амортизації: звичайна чи прискорена.
Прискорена амортизація тим вигідна для підприємства, що на початкових стадіях реалізації проекту зменшує прибутки підприємства, а значить і зменшує розміри податкових платежів з прибутку, що стимулює підприємства до інвестувань виробництво.
Розрахунок витрат виробництва проводиться у такій послідовності:
1) розрахунок вартості сировини та матеріалів;
2) заробітної

 
 

Цікаве