WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПідприємництво → Планування та регулювання діяльності фірми на ринку - Реферат

Планування та регулювання діяльності фірми на ринку - Реферат


Реферат на тему:
Планування та регулювання діяльності фірми на ринку
ПЛАН
1. Сутність функції та завдання бізнес-планування.
2. Класифікація бізнес-проектів.
3. Основні вимоги та стиль оформлення бізнес-планів.
4. Особливості вітчизняного бізнес планування.
1. Сутність, функції та завдання бізнес-планування.
Будь-яка конструкція створюється спочатку на папері. Будинок, літак або комп'ютер розпочинаються з креслень та розрахунків. Бізнес-план точно так само як креслення чи інші технічні розрахунки це є роздуми та обґрунтування перед діями. Він дозволяє зважити усі "за" та "проти" перед початком вкладення ресурсів. Звернення до бізнес-плану, його необхідність виникає тоді, коли для підприємства необхідні зміни. Що ми розуміємо під поняттям "зміни":
" Реструктуризація підприємства:
- зміна власника (перехід з державної на приватну форму власності або розширення кількості власників у зв'язку з емісією цінних паперів)
- об'єднання, злиття компаній
- розпад об'єднань
" Розширення обсягів виробництва, особливо коли є необхідність в залученні фін. ресурсів.
" Переорієнтація підприємства на виробництво інших видів продукції або послуг, тобто зміна спеціалізації.
" Відкриття власної справи та визначення профілю майбутньої фірми.
Необхідність та цінність бізнес-планування полягає не тільки в тому, щоб переконати інвестора в тому, що у підприємства існує варта уваги та підтримки бізнес-ідея. Бізнес-план має особливе значення для управлінського персоналу підприємства, оскільки обґрунтовує цілі підприємства, а також термін та шляхи їх досягнення.
Таким чином, бізнес-план - це документ, в якому за допомогою певних стандартів подана система доказів успішності пропонованої справи (Циферблат).
Бізнес-план - це інструмент об'єктивної оцінки власної підприємницької діяльності, а також реалізації проектно-інвестиційних рішень відповідно до вимог ринку (Уткін).
Не буде перебільшенням сказати, що бізнес-план (БП) є основою управління не тільки певним комерційним проектом, але й самим підприємством. Він дозволяє подивитися на чвоє підприємство ніби зі сторони.
Складають БП, як правило, з метою одержання кредиту або залучення інвестицій. Однак основною ціллю БП є прогнозування виробничо-фінансової діяльності на найближчу та найбільш віддалену перспективу відповідно до вимог ринку та виходячи з можливостей залучення необхідних ресурсів.
Бізнес-планування допомагає підприємствам вирішити наступні завдання:
- визначити конкретні види діяльності фірми, цільові ринки та місце фірми на даних ринках.
- сформулювати довгострокові цілі фірми, стратегію та тактику їх досягнення.
- визначити осіб, відповідальних за стратегію.
- виявити відповідність наявних кадрів, умов мотивації їх праці та вимогам, необхідним для досягнення цілей.
- визначити товарний асортимент та товарну номенклатуру продукції та оцінити технічні і технологічні можливості фірми.
- оцінити фінансовий стан фірми і відповідність наявних фінансових ресурсів можливостям для досягнення поставлених цілей.
- попередити труднощі, "підводне каміння", які можуть виникати в діяльності фірми.
Нехтуючи бізнес-плануванням підприємці багато втрачають в питаннях організації своєї справи. Навпаки, бізнес-планування дає для будь-якої фірми чимало вигод:
- Заставляє керівників фундаментально вивчити перспективи фірми.
- Визначає показники діяльності фірми, необхідні для послідовного контролю.
- Чітко формалізує обов'язки та відповідальність керівного персоналу фірми.
- Робить фірму більш підготовленою до ринкових змін.
В сучасній практиці бізнес-планування виконує 4 основні функції:
- залучення грошових ресурсів
- залучення до власного бізнесу потенційних партнерів, які виявили б бажання вкласти у виробництво власний капітал або наявну в них технологію
- прогнозування, оцінка зміни макросередовища (нині виживає той, хто володіє інформацією стосовно зміни середовища, або ті, хто диктує умови даного середовища)
- визначення стратегії та тактики розвитку підприємства.
3. Основні вимоги та стиль виконання бізнес-планів.
За даними російського журналу "Эксперт", приблизно 90% запропонованих бізнес-планів відхиляються інвесторами. Американська консультаційно-аудиторська фірма "Ернст енд Янг" називає цифру 95%. Причин тут декілька:
- необхідно пам'ятати, що у інвестора завжди більший вибір куди вкласти гроші ніж у позичальника, де їх взяти.
- завжди оцінюється ділова репутація партнера. Критерії: репутація як колишнього боржника, кредитний рейтинг, досвід в даній галузі, ділові якості, ділові якості.
Але найбільш стандартна причина відсіву бізнес-планів на самій першій стадії - це низька якість їх розробки.
Звісно, єдиного шаблону бізнес-плану, який би задовольняв усіх інвесторів, немає. Кожен інвестор вимагає висвітлити в більшій мірі той чи інший аспект.
Оформлення, як і стиль викладення не менш важливі для успіху, ніж зміст бізнес-плану. Неохайно оформлений, неграмотно складений, сильно роздутий або навпаки, невиправдано стислий бізнес-план не знайде розуміння в кредитора. Тому існує ряд вимог яких бажано дотримуватися при складанні бізнес-плану:
- ясність у викладенні думок, по можливості вживання простих речень, уникати характеристики декількох ідей в одному реченні, якомога менше вживати прикметників, а побільше таблиці та графіків.
- стислість (підприємець навряд чи викликає симпатію якщо знайомство з його бізнес-планом викличе втому у менеджера банку) звідси наступна вимога - давати в

 
 

Цікаве