WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПідприємництво → Підприємництво у різних сферах діяльності - Реферат

Підприємництво у різних сферах діяльності - Реферат

Агент не бере на себе право власності на товари. Головна його функція - сприяння процесу купівлі-прдажу.
Принципал - це особа, від імені і на користь якої діє агент. Принципалом може бути: власник товару, який доручає агенту родати його; покупець товару, який доручає агенту необжідну продукцію.
Брокер - це посередник при укладанні угод, спеціалізується з певних видів товарів та послуг, діє за дорученням і за рахунок клієнтів, одержує від них винагороду. Діяльність брокерів пов"язана з організацією брокерських контор, бірж. Брокерськаконтора - юридична особа, що займається посередництвом на біржі
Комісіонер - це посередник, який за встановлену винагороду (комісію) укладає угоди за дорученням і за рахунок комітента, але від свого імені. Правовою основою регулювання відносин між комісіонером та комітентом є договір комісії.
Комітент - сторона договору комісії, яка дає доручення комісіонеру на здійснення за винагороду однієї чи декількох угод від імені комісіонера за свй рахунок. До послуг комісіонерів звертаються при продажу непродовольчих товарів, с/г продукції.
Консигнатор - посередник,який продає товар зі свого складу на підставі договору доручення консигнанта (консигнаційної угоди).
Консигнант - це юридична чи фізична особа,яка дає доручення щодо реалізації продукції зі складських приміщень консигнатора. Особливістю діяльності консигнатора є те, що він є власником складських приміщень і одночасно оптовиком-посередником.
Дистриб"ютор - незалежний оптовий посередник, який торгує від власного імені і має право власності на товар. Спеціалізується на придбанні товарів у виробникві за свій рахунок та самостійно реалізує їх постійним клієнтам.
Дилер - посередник, що здійснює перепродаж товарів від свого імені і за свій рахунок. Дилер найчастіше має справу з купівлею транспортних засобів, які він купує за свій рахунок, зберігаючи марку фірми-виробника та продає товари окремим покупцям.
Торговий маклер - посередник, який сам не бере участі в укладанні угоди, а тільки вказує на можливість її укладання.
Посилторговець - оптовик-посередник,що займається реалізацією товарів шляхом розсилання каталогів потенційним покупцям.
Комівояжер - це збутовий посередник, який за дорученням підприємства не тільки продає, але і доставляє товар покупцю.
Аукціоніст - посередник, який організовує та проводить аукціонну торгівлю. Аукціонна торгівля - спосіб продажу товарів, які мають індивідуальні властивості, з публічного торгу у заздалегідь встановлений час та у визначеному місці.
Мерчандайзер - це посередник між дистриб"ютором та роздрібним торговцем, чкий не має права власності на товар, виступає на ринку в інтересах компанії виробника. Мерчандайзинг - це комплекс заходів, спрямованих на активізацію реклами, привернення уваги споживачів до новинок, прискорення процесу купівлі-продажу.
3. Підприємництво у сфері надання фінансових послуг.
Особливе місце у структурі підприємництва займають фінансові інститути, які надають послуги фінансово-кредитного характеру з тим, щоб забезпечити фінансове оздоровлення підприємства, провести реконструкцію та модернізацію виробництва, купити сировину, матеріали, техніку.
Підприємництво у сфері надання фінансових послуг - це діяльність,яка пов"язана з грошовим обігом, обміном вартостей, торгілею цінними паперами з метою одержання прибутку.
Об"єктами виступають гроші, іноземна валюта, цінні папери, кредити. Активними суб"єктами підприємництва у фінансовій сфері є комерційні та інвестиційні банки, інвестиційні фонди і компанії, фондові біржі. Сутність фінансової підприємницької операції полягає в тому, що підприємець одержує основний фактор підприємництва у формі грошових надходжень (грошей,ц.п) за грошову суму П1 у власників грошей. Одержані гроші надаються покупцям за плату П2, яка перевищує П1 і в результаті формується прибуток.
Фінансові посередники - це спеціалізовані професійні оператори ринку, інвестиційно-кредитні установи, що перерозподіляють ресурси між постачальниками і споживачами фінансового капіталу.
Найголовніше завдання - спрямувати рух капіталу (заощаджень) до найефективніших споживачів. Базовою основою функціонування є реалізація кредитно-інвестиційних угод, тобто безпосереднє фінансування
Фінансові посередники виконують такі функції:
1. Консолідація заощаджень індивідуальних інвесторів у єдиний пул і подальше укладання накопиченого капіталу в різні проекти;
2. Забезпечення рівноваги на ринку капіталів через погодження пропозицій і попиту на фінансові ресурси
3. Перерозподіл і зниження фінансових ризиків
4. Забезпечення підвищеної ліквідності фінансових вкладів шляхом професійного управління активами.
Фінансових посередників умовно можна поділити на такі групи:
- депозитні установи (комерційні, інвестиційні, ощадні банки, кредитні спілки);
- установи контрактного типу (пенсійні фонди, страхові компанії, довірчі товариства)
- інвестиційні фонди та інвестиційні компанії.
Майже в усіх краінах світу склалась дворівнева банківська система. Перший рівень- центральний (емісійний) національний банк. Другий - комерційні банки, до яких відносять : власне комерційні банки, інвестиційні, іпотечні та ощадні банки.
Національний банк України є центральним банком, органом державного управління, юридичний статус, функції, повноваження і принципи організації визначаються законодавчими актами.
Особливості національного банку:
- має статутний капітал, що є державною власністю;
- є економічним органом, який здійснює видатки за рахунок власних коштів
- є юридичною особою, має відокремлене майно
- не відповідає за зобов"язаннями органів державної влади та інших банків, а інші банки та огани державної влади не відповідають за зобов"язаннями Національного банку
- може відкривати свої установи, філїї та представництва як в Україні, так і за її межами.
Комерційний банк - це спеціалізована фінансова установа, яка якумулює фінансові ресурси, надає їх в тимчасове користування у вигляді кредитів (позик), здійснює посередництво у взаємних платежах і розрахунках між підприємствами,установами і окремими особами з метою отримання прибутку.
Джерелом доходів є різниця між процентними ставками депозитних(залучених) та кредитних (позичкових) коштів. Комрційні банки є юридичними особами. Статут комерційного банку повинен відповідати вимогам

 
 

Цікаве

Загрузка...