WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПідприємництво → Організаційні форми підприємництва. Основні форми підприємницької діяльності - Реферат

Організаційні форми підприємництва. Основні форми підприємницької діяльності - Реферат

консерну: високий ступінь централізації функцій; склад підприємств різних галузей; технологічна та коопераційна єдність; створення окремого відокремленого апарату управління консерном; зрощування промислового та банківського капіталу; можливість заборони підприємству-учаснику бути одночасно у кількох консернах.
Консорціум-це тимчасове договірне об"єднання підприємств для реалізації цільових програм і проєктів.
Особливостіконсорціуму: рівноправність учасників; здійснення цільових програм та проектів, що потребують значних фінансових ресурсів; вузькоцільова спрямованість; обмеженість строку функціонування; спільне розміщення позики або провкдення комерційних операцій великого масштабу на підставі угоди між кількома банками, що створили консорціум.
Картель - це об"єднання підприємств, учасники якого домовляються про розміри виробництва, асортимент товарів, ринки збуту, умови прдажу, ціни. Основні ознаки картелю: договірний характер об"єднання; до складу картелю входять промислові підприємства однієї галузі, яуі виробляють однорідну продукцію; спільне здійснення комерційної діяльності; збереження господарської, фінансової, юридичної самостійності членів картелю; свобода дій учасників обмежується тільки у сфері, що стосується картельних домовленостей.
Синдикат - це договірне об"єднання однорідних підприємств, у якому передбачається централізація збуту продукції або централізація постачання сировини для його членів. Особливості синдикату: збереження юридичної самостійності підприємств-членів синдикату; збут продукції учасників через збутову мережу одного з учасників об"єднання; учасники можуть зберігати свою власну збутову мережу; через один збутовий орган може реалізовуватись не вся, а тільки певна частина продукції учасників; збутова мережа принеобхідності може здійснювати централізовану закупівлю сировини, матеріалів для всіх членів синдикату. Така форма об"єднання підприємств найчастіше застосовується у галузях з масовим виробництвом однорідної продукції.
Пул - це об"єднання підприємств, що передбачає особливий порядок розподілу прибутків його учасників. Відноситься до об"єднання картельного типу. Прибутки учасників пула надходять до загального фонду, а потім розподіляються між ними у заздалегідь встановленій пропорції.
Трест - це об"єднання ряду підприємств, у якому вони втрачають юридичну, комерційну, виробничу самостійність та підпорядковуються єдиному управлінню. Особливості тресту: об"єднання ряду виробничих підприємств у єдиний виробничо-господарський комплекс; до складу тресту входять підприємства різних галузейпромисловості; спеціалізація на одному чи декількох аналогічних видах виробленої продукції; підпорядкування єдиному органу управління ; інтеграція усіх напрямків діяльності.
Холдинг- це акціонерна компанія, яка володіє контрольними пакетами інших фірм з метою кнтролю і управління їх діяльністю. Характерні риси : забезпечення централізованого управління, вплив на підконтрольні підприємства; розширення сфери господарської діяльності; забезпечення технологічної та коопераційної єдності; здійснення централізованої інвестиційної політики.
Фінансова група- це об"єднання юридично та господарсько самостійних підприємств різних галузей. Для фінансової групи характерні такі ознаки: на чолі стоїть головна компанія-один чи декілька банків; головна компанія координує усі сфери діяльності учасників. У зарубіжних країнах відбуваються процеси об"єднання капіталів, яке здійснюється з метою концентрації фінансових ресурсів, зниження ступеня господарського ризику, ведення широкомасштабного бізнесу. Існують такі засоби об"єднання підприємств та капіталу: злиття, поглинання, придбання контрольного пакету акцій.
Злиття - це об"єднання двох (або більше ) компаній, при якому створюється нова фірма, а колишні припиняють своє існування. Розрізняють такі типи злиття: горизонтальне, вертикальне, конгломератне.
Горизонтальне злиття - це об"єднання фірм, які є конкурентами в одній і тій же галузі. Мета такого злиття- захист від конкуренції та спроби поглинання з боку сильної фірми.
Вертикальне злиття - це об"єднання фірм, котрі діють в одній і тій же галузі, але в різних ланках її технологічного ланцюга. Наприклад, підприємство текстильної промисловості купує магазин з продажу тканин. Мета вертикального злиття - отримання надійного доступу до постачальників та ринку збуту.
Конгломератне злиття - це об"єднання технологічно не взаємозв"язаних фірм, яке здійснюється для збільшення масштабів підприємництва.
Поглинання - це злиття двох підприємств, при якому одне підприємство купує інше та зберігає пануюче положення. Існує купівля підприємства в цілому з його майновим комплексом або окремої частини з подальшим здійсненням контролю. "Помірними" засобами поглинання є : викуп контрольного пакету; реалізація активів підприємства.
Викуп контрольного пакету - це ситуація, при якій інвестор купує підприємство разом з його заборгованністю по кредиту, забезпеченням для якого є активи підприємства.
Реалізація активів - це ситуація, коли підприємство продає частину своєї власності іншій фірмі. Як правило, злиття і поглинання фірм проводяться за взаємною згодою. Проте може відбуватись і "вороже" поглинання.
"Вороже" поглинання- це ситуація, коли одна стороння група скуповує акції підприємства у кількості, якої достатньо для придбання контролю над ним проти волі існуючого керівництва цього підприємства. Існують два способи "ворожого" поглинання: пряма пропозиція щодо купівлі акцій; боротьба за голоси акціонерів.
Пряма пропозиція щодо купівлі акцій - це пропозиція сторонній фірмі придбати акції іншого підприємства за ціною вищою, ніж поточна ринкова.
Боротьба за голоси акціонерів - це спроба сторонньої фірми переконати акціонерів іншої фірми, яку вона хоче поглинути, проголосувати за раду директорів, що задовільняє першу.
3.Правові форми підприємницької діяльності в Україні. Форми здійснення приватної підприємницької діяльності.
Відповідно до

 
 

Цікаве

Загрузка...