WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПідприємництво → Кар’єра у бізнесі - Реферат

Кар’єра у бізнесі - Реферат


Реферат на тему:
Кар'єра у бізнесі
ПЛАН.
1. Поняття кар"єри.
2. Особисті вимого до спеціалістів - підприємців та їхні ділові риси.
3. Сутність та складники підприємницького успіху.
4. Професійна культура бізнесової діяльності.
1. Поняття кар"єри.
Кр"єра у бізнесі - це просування людини по службі, процес зміни рівня професійної кваліфікації або майнового статусу, а також позиції та поведінки, пов"язані з досвідом роботи і трудової діяльності. Розрізняють такі види кар"єри: професійна, посадова (службова), внутрішньоорганізаційна, майнова.
Професійна кар"єра передбачає процес досягнення високої кваліфікації у рамках певної професії. Як вид трудової діяльності професія об"єднує комплекс знань і навичок , отриманих шляхом навчання та практики. Працівник оцінюється не тільки за професією, але і за спеціальністю.
Спеціальність - це сукупність знань та навичок для виконання спеціального кола робіт у межах конкретної професії. Зростання професійної кар"єри передбачає отримання розряду, категорії, вченого знання. Для професійної кар"єри характерна перевага спеціалізації - роботи в одній предметній галузі. Так, у сфері управління людина з дворічним курсом навчання може займати посади виробничого майстра, агента з обслуговування споживачів, а з чотирирічним - керівника відділу, управляючого функціональним підрозділом.
У сфері маркетингу для працвника є можливість працювати на посаді фахівця з оптових закупівель, менеджера з маркетингу, агента з розміщення реклами, представника туристичного агенства.
У сфері фінансів людина із середньою спеціальною освітою може займати такі посади: консультант по кредитах, страховий агент, банківський службовець; а з вищою - економіст, штатний бухгалтер, фахівець по кредитах.
Посадова кар"єра - це просування по службі у рамках організаційної ієрархії підприємства. Посадова кар"єра відображає зміни переважно посадового статусу працівника, його соціальної ролі, ступінь посадового авторитету на підприємстві. Посадову кар"єру можна поділити на потенційну та реальну.
Потенційна кар"єра - це особисто вибудований трудовий та життєвий шлях на основі планів, потреб, здібностей, цілей. Це кар"єра-мрія, бажання.
Реальна кар"єра - це те, що людині вдалося реалізувати впродовж певного часу, у певній сфері діяльності, у конкретній організації.
Внутрішньоорганізаційна кар"єра - це послідовна зміна стадій розвитку працівника у рамках однієї організації. Вона охоплює такі основні напрямки:
вертикальний -сходження на більш високий ступінь структурної ієрархії
горизонтальний - переміщення в іншу функціональну область діяльності або виконання певної службової ролі, яка не має оформленого закріплення в організаційній структурі (тимчасове виконання ролі керівника його заступником)
доцентровий - швидкий рух до центрального керівництва організації.
Майнова кар"єра - процес зміни майнового статусу людини. Майнова кар"єра набуває більш високого рівня розвитку потенційних можливостей у бізнесі, забезпечує зростання обсягів активів фірми. Виділяють такі типи кар"єри: прогресивний; слабозростаючий; лінійний (горизонтальний); регресивний (низхідний).
Прогресивний тип- кожна подальша стадія у процесі кар"єри відрізняється від попереднього більш високим рівнем здібностей і можливостей.
Слабозростаючий тип -позитивний процес, але окремі його етапи можуть затягуватись на певний час. Кар"єрний процес може розвиватись за горизонтальним спрямуванням. Це
лінійний тип кар"єри, який охоплює соціально-професійні переміщення не пов"язані із зростанням рівня освіти, кваліфікації, чи з отриманням більш високого посадового статусу. Характер спаду відображається у формі низхідного руху кар"єрного процесу. Це регресивний тип. Такі спади відбуваються при невідповідності здібностей людини вимогам його статусу, структурних реорганізаціях у сфері бізнесу, хворобах.
Має місце випадок, коли у стані системи впродовж тривалого часу не відбувається суттєвих змін. Це явище визначається як стагнація (застій).
2. Особистісні вимоги до спеціалістів-підприємців та їхні ділові риси. Бізнес вимагає від учасника постійного напруження психологічних і професійних здібностей особистості. Він дає можливість заробити більше,ніж на державному підприємстві. Але завжди присутній ризик тратити власні заощадження і час. Успішно вести справи спроможний лише один з десяти. І причини тут не лише фінансові, а і особистисні (психологічні).
Ділова людина змушена набувати нових знань, вмінь і навичок. До них відносяться:
- оволодіння новою термінологією, комерційним мисленням;
- уміння розумно ризикувати, заробляти гроші чесним шляхом і вигідно вкладати їх у перспективну справу
- надбання впливових знайомств, престижних та надійних клієнтів та партнерів
- формування позитивного іміджу
- оволодіння мистецтвом стосунків з владними структурами, засобами масової інформації, клієнтами, найнятим персоналом
- виховання в собі ділової етики
- уміння керувати своїми емоціями та перемагати стрес
підприємець постійно готовий іти на ризик , не зупиняється перед труднощами, має нестандартне мишлення і нетрадиційні рішення , має дар передбачення. Справжній підприємець - це людина оптимістична, ативна, освічена, компетентна, ерудована, незалежна і самостійна, володіє етикетом і правилами ринкових відносин. Підприємця бачать як людину, що має логічне мислення, комерційний склад розуму і боїться не великих витрат, а невеликих прибутків. Він повинен знати сучасну економічну та правову реальність і знаходити в ній передумови для розвитку своєї справи.
Найважливіші ділові якості сучасного підприємця: професіоналізм, компетентність, ініціативність,винахідливість, незалежність і самостійність, комунікабельність, енергійність, готовність іти на ризик,

 
 

Цікаве