WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПідприємництво → Облік і аналіз розрахунків з персоналом підприємства по оплаті праці (на матеріалах ЗАТ «Коломийське ЗБМ») - Дипломна робота

Облік і аналіз розрахунків з персоналом підприємства по оплаті праці (на матеріалах ЗАТ «Коломийське ЗБМ») - Дипломна робота

наведено в табл.2.4:
Таблиця 2.4
Головні бухгалтерські проводки щодо відрахувань на заробітну плату
Зміст операцій
Дт Кт
Нарахування збору на пенсійне страхування:
- робітникам (32,3 %)
- службі збуту (32,3 %)
- управлінському персоналу (32,3 %)
23
93
92
651
651
651
Нарахування збору на соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності:
- робітникам (1,5 %)
- службі збуту (1,5 %)
- управлінському персоналу (1,5 %)
23
93
92
652
652
652
Нарахування збору на соціальне страхування на випадок безробіття:
- робітникам (1,3 %)
- службі збуту (1,3 %)
- управлінському персоналу (1,3 %)
23
93
92
653
653
653
Нарахування збору на соціальне страхування від нещасного випадку:
- робітникам (2,18 %)
- службі збуту (2,18 %)
- управлінському персоналу (2,18 %)
23
93
92
656
656
656
В кінці місяця після того, як залишки по дебету і по кредиту рахунків були занесені до Головної книги, дані із Головної книги переносяться до четвертого розділу пасиву Балансу "Поточні зобов'язання".
2.4.2. Організація обліку утримань із заробітної плати
Сума, яка нарахована працівнику за виконану роботу, і сума, яка належить до виплати, як правило, відрізняються одна від одної на суму проведених утримань із оплати праці. Після нарахування суми заробітної плати бухгалтерія проводить розрахунок утримань. Різниця між нарахованою сумою заробітної плати та утримань представляє суму до видачі для кожного робітника.
Утримання, які проводяться із заробітної плати, представляють собою форму стягнення з робітників та службовців податків та інших платежів. Згідно з діючим законодавством, з заробітної плати робочих та службовців бухгалтерія ЗАТ "Коломийське ЗУБМ" утримує:
- збір до Пенсійного фонду;
- збір на соціальне страхування;
- збір на соціальне страхування на випадок безробіття;
- за виконавчими листами (аліменти);
- неповернені своєчасно підзвітні суми;
- за заподіяну матеріальну шкоду;
- профспілкові внески та ін.
Обов'язкові страхові внески з працівників до Пенсійного фонду на ЗАТ "Коломийське ЗУБМ" з 01.04.2007 року сплачуються в розмірі 0,5% (з частини доходу, що не перевищує прожиткового мінімуму для працездатної особи в розмірі 561 грн.) та 2% (з частини доходу, що перевищує прожитковий мінімум 561грн.) [7].
Згідно з Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності" обов'язковий збір у фонд соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності з найманих постійних працівників вираховується у розмірі 0,5% із суми, якщо заробітна плата менше прожиткового мінімуму 561 грн.; 1% із суми, якщо заробітна плата більше прожиткового мінімуму.
У Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття з найманих постійних працівників із сум, які підлягають обкладенню податком з доходів фізичних осіб, вираховується 0,5%.
Утримання із заробітної плати відображаються оборотом по дебету субрахунку 661 "Розрахунки за заробітною платою" у кореспонденції із кредитом субрахунків:
" збір в Пенсійний фонд (651),
" збір на соціальне страхування (652),
" збір на страхування на випадок безробіття (653).
Обов'язкові страхові внески працюючих заводоуправління перераховує на рахунок Пенсійного фонду та рахунки інших фондів соціального страхування одночасно зі сплатою прибуткового податку в день одержання в банках коштів на виплату заробітної плати.
Кожний місяць в ЗАТ "Коломийське ЗУБМ" утримуються профспілкові внески у розмірі 1%, якщо працівник є членом профспілки. Такі операції обліковують на субрахунку 377. Також із заробітної плати утримуються суми авансів за першу половину місяця.
Відповідно до Указу Президента України від 22.11.95 № 1082/95 "Про внесення змін в Указ Президента України від 13.09.94 № 519", прибутковий податок - це обов'язків платіж, що встановлюється державою для фізичних осіб, які отримують доходи. Сукупний оподаткований доход для вирахування прибуткового податку визначається в гривнях.
Ставка прибуткового податку з 01.01.2007 р. становить 15%. При розрахунку прибуткового податку бухгалтерія ЗАТ "Коломийське ЗУБМ" використовує соціальну пільгу в розмірі 200 грн., якщо сукупний дохід працівника менше 740 грн. Під час роботи за сумісництвом утримання прибуткового податку здійснюється за ставкою 20%, при цьому неоподатковуваний мінімум не віднімається.
Для обліку прибуткового податку в ЗАТ "Коломийське ЗУБМ" використовують рахунок 641 "Розрахунки з бюджетом" / "Прибутковий податок" (табл. 2.5):
Таблиця 2.5
Бухгалтерські проводки по утриманню із заробітної плати прибуткового податку
Зміст операції Дебет Кредит
Утримання прибуткового податку 661 641
Перерахування прибуткового податку 641 311
Вищеназвані збори сплачують всі категорії працівників, які працюють на умовах найму. Збори утримуються з усіх видів виплат, що належать до сукупного оподатковуваного доходу.
Після утримання прибуткового податку проводиться відрахування аліментів:
а) на 1 дитину - 25 %;
б) на 2 дитини - 33 %;
в) на 3 і більше - 50 %.
Підставою для утримання і переказу аліментів є виконавчі листи. Бухгалтерія реєструє одержані виконавчі листи в спеціальному журналі. Утримання аліментів здійснюється із сум заробітку за мінусом прибуткового податку, що утримується з нього. Облік розрахунків за виконавчими документами здійснюють на субрахунку 685 "Розрахунки з іншими кредиторами" (табл. 2.6).
Таблиця 2.6
Бухгалтерські проводки по утриманню із заробітної плати за виконавчими листами
Зміст операції Дт Кт
Утримання з заробітної плати:
- аліментів;
- адміністративного штрафу 661
661 685
685
Виплата аліментів одержувачу з каси підприємства 685 301
Перерахування утриманого адміністративного штрафу 685 311
По виконавчим листам за рішенням суду або фінансових органів із заробітної плати робітників та службовців утримується сума на користь третьої особи. Доставка грошових переказів одержувачу аліментів здійснюється за рахунок платника аліментів (тобто за рахунок зарплати платника). При утриманнях із зарплати за декількома виконавчими листами за працівником у будь-якому разі повинно бути збережено 50% зарплати.
Загальна сума всіх утримань на повинна перевищувати 20% (а в окремих випадках,

 
 

Цікаве

Загрузка...