WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПідприємництво → Бізнес-план. Методика написання сучасного бізнес-плану - Курсова робота

Бізнес-план. Методика написання сучасного бізнес-плану - Курсова робота

компанії серед громадськості, ніж збут Вашої продукції. Програма розвитку зв'язків з громадськістю може включати в себе випуск рекламних проспектів, інформаційних бюлетенів про діяльність Вашої компанії, проведення благодійних заходів. Така діяльність сприяє створенню позитивного образу Вашої фірми серед громадськості.
3.5. План маркетингу
Тепер можна приступити до складання плану маркетингу. План маркетингу - частина бізнес-плану, головна мета якої полягає у поясненні собі та зацікавленим особам, як саме фірма маєнамір впливати на свій цільовий ринок і реагувати на ситуацію, яка там склалася, щоб забезпечити збут своєї продукції. Маркетинг-план має пояснити стратегію виходу фірми на свій цільовий ринок та його завоювання. Маркетинг потребує від Вас:
o визначення бізнесу, яким Ви займаєтеся
o визначення Ваших покупців
o дослідження Вашого ринку
o розташування Вашої фірми
o встановлення цін на Ваш товар або послугу
o підтримання зв ' язків з ринком
o вибору асортименту товарів для просування
o визначення Вашого бюджету на маркетинг
o вимірювання Вашого успіху в маркетингу
Успішний власник малого підприємства досягає максимальних прибутків шляхом надання потрібного товару або послуги відповідної якості за хорошу ціну в потрібному місці з доцільною інтенсивністю сприяння збутові.
Маркетингові рішення концентруються навколо чотирьох факторів:
ЦІНА (доступна сума)
ТОВАР (правильний товар або послуга)
МІСЦЕ (належне поширення)
РЕКЛАМА (доречна інформація)
План маркетингу включає в себе наступні моменти:
" схему реалізації товару - як буде продаватись товар: через власні фірмові магазини, роздрібні торгові точки, гуртові організації, інше;
" методи ціноутворення - як буде визначатися ціна на товар і які знижки передбачаються при його реалізації;
" методи стимулювання продажу - що необхідно зробити для збільшення обсягів реалізації - розширити район збуту чи застосувати інші форми залучення покупців;
" види і способи проведення реклами та кількість коштів, виділених на ці заходи;
" питання організації служби сервісу та кількість коштів, виділених на післяпродажне обслуговування клієнтів;
" питання формування високої репутації товарів і фірми в цілому в очах громадськості.
Методика складання плану маркетингу залежить від виду бізнесу, величини фірми та складності ринку.
4. План виробництва
4.1. Вибір технології, обладнання та інших матеріальних ресурсів
Успіх підприємницької діяльності залежить не тільки від того, яку долю ринку Ви зайняли і чи виграєте Ви конкурентну боротьбу, але й від того, як організований виробничий процес, яка технологія та від інших виробничих аспектів. Цю сторону бізнес-плану інвестори без уваги теж не залишають. Виробничий план буде корисним також Вам і у майбутньому, що полегшить управління операційною системою (тобто виробничими процесами). Інформація, яка наводиться у виробничому плані, далі може бути використана для складання виробничих графіків, розрахунку кошторису операційних витрат (витрати, величина яких змінюється прямо пропорційно обсягу виробництва), планування доходів та грошових потоків.
Виробничий план для виробничих фірм починається із загального опису виробничого процесу, окремих основних операцій та технології. При розгляді технологічного процесу не зайвим буде надати схему послідовності виробничих операцій.
Для підприємств, що надаватимуть послуги, необхідно розглянути технологію та особливості процесу їх надання. Тому Вам необхідно мати відповідні знання щодо того, як виготовляти продукцію та надавати послуги, або скористатися порадами та знаннями людей, що є спеціалістами у даних галузях. Не забувайте, що вибрана технологія повинна забезпечувати вимоги, висунуті до продукції/послуг.
Будь-який виробничий процес можливий при наявності відповідних елементів, а саме: основних засобів, з допомогою яких виготовляється продукція та надаються послуги (приміщення, обладнання, машини, транспортні засоби, інструмент, інвентар та інше); оборотних засобів, з яких виготовляється продукція та надаються послуги (сировина, матеріали, комплектуючі, грошові кошти та інші). Розглядаючи технологічний процес необхідно чітко визначити:
o на якому підприємстві буде реалізовуватись даний проект - на діючому чи новоствореному та які виробничі потужності необхідні для його реалізації (аналізується яке саме обладнання, машини, інструмент, інвентар необхідні для даного виробничого процесу, стан наявних основних засобів та оцінюється необхідність придбання нових);
o які джерела забезпечення виробничими площами (власні, орендовані), термін оренди, використання площ партнерів по бізнесу, реконструкція наявних приміщень, придбання нових, будівництво та яка їх готовність до експлуатації (відповідність функціональним вимогам, під'єднання до мережі комунікацій);
o якими є переваги (недоліки) розміщення підприємства з точки зору таких факторів як наближення до ринків збуту та постачальників;
o яка сировина, матеріали, комплектуючі будуть використовуватися Вами для виготовлення продукції/послуг;
o на яких умовах (попередня оплата , по факту поставки, розрахунки на умовах відстрочки платежу) та по якій ціні, де і в кого будуть закуповуватись сировина матеріали і комплектуючі;
o які комплектуючі будуть виготовлятись Вами, які купуватимете;
o з якими підрядчиками Ви будете співпрацювати;
o який персонал необхідно підібрати для забезпечення діяльності: кількість, кваліфікація, стаж.
Зміст виробничого плану підприємства залежить від галузі його діяльності і в ньому висвітлюються наступні питання:
" як буде проводитись стратегія постачання, політика управління запасами?
" чи передбачається виробнича кооперація та з ким?
" чи є потреба в обмеженні обсягу випуску продукції та з якої причини?
Потребу в обладнанні доцільно розраховувати на 2 - 3 роки наперед. Варто навести відомості про обладнання та устаткування, які планується придбати (їхні технічні можливості та продуктивність).
В плані виробництва обов'язково повинно бути зазначено, який вплив буде мати реалізація даного проекту на навколишнє середовище і чи не суперечить він вимогам чинного законодавства. Інколи в бізнес-план окремо включається розділ "Екологічна безпека бізнесу", де зазначаються заходи, що спрямовані на захист оточуючого середовища і поліпшення охорони праці та їхня вартість.
Для того, щоб прийняти рішення щодо основних елементів виробничого процесу Вам потрібне чітке розуміння природи бізнесу та різних видів діяльності. Це називається "Загальною картиною бізнесу." Діяльність, яка здійснюється на багатьох підприємствах можна поділити на декілька категорій:
" Для процесу виробництва Ви захочете знайти виробничі фактори, які будуть залежати від зовнішніх джерел та

 
 

Цікаве

Загрузка...