WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПідприємництво → Бізнес-план. Методика написання сучасного бізнес-плану - Курсова робота

Бізнес-план. Методика написання сучасного бізнес-плану - Курсова робота

конкурентів. Це також фактор, який приваблює покупців.
Фактор 4 - Діловий імідж
Ціна на Ваш товар може вплинути на те, як ринок збуту сприйматиме Ваш товар та Вашу фірму. Наприклад, Ви керуєте підприємством роздрібної торгівлі, чи хочете Ви подати свою фірму як кіоск, де можна торгуватися, чи як шикарний магазин?
Стратегії цін встановлюються тоді, коли Випочнете розуміти ті фактори, що впливають на ціну, які тут згадуються. Такі стратегії цін є корисними на різних стадіях життєвого циклу товару та компанії. Ціна, що вираховується за формулою "середні витрати плюс прибуток" - до повної вартості товару або послуги додається сталий відсоток для того, щоб встановити рівень прибутку. Хоча це простий підхід, Ваша фірма може не отримати максимальних прибутків з того, що бажає платити покупець.
Які основні можливі стратегії ціноутворення?
Мінімальна ціна - ціна, яку Ви пропонуєте, нижча за Ваші дійсні витрати. Цей підхід використовується, коли Ви приймаєте участь в торгах і сподіваєтеся їх виграти. Якщо Ви виграєте торги, то є надія, що Ви зможете отримати прибутки з майбутніх замовлень або іншої роботи. Ваш ризик заключається в тому, що Ви не отримаєте майбутніх замовлень або інших робіт.
Проникаюча ціна - при такій стратегії Ви намагаєтеся заволодіти великою частиною ринку шляхом пропонування низької ціни. Великі обсяги продукції можуть знизити Ваші витрати шляхом економії, зумовленої зростанням масштабу виробництва.
Ціна, знижена для приваблення покупців - звичайно це робиться лише вже сформованими компаніями. Така стратегія використовується для приваблювання додаткових покупців. Ціна на деякі товари тимчасово знижується до рівнів, нижчих за відшкодовані утримки виробництва для того, щоб зробити їх більш привабливими. Покупці можуть купувати і інші предмети з нормальними "накрутками" на ціну, коли вони вже зайшли на Вашу фірму.
Опортуністичні ціни - компанії використовують ринок з різко загостреними цінами в часи обмеженого постачання товарів або в часи підвищеного попиту на товари. Покупці можуть не мати інакшої альтернативи, крім того, щоб платити високу ціну за те, що їм потрібно. Це може пошкодити в майбутньому відносини з покупцями та викликати погані почуття до компанії.
Надмірна експлуатація цін - компанії, до яких прихильно відносяться покупці, часто можуть встановлювати вищі ціни, ніж їхні конкуренти. Покупці не люблять міняти свої купівельні звички, якщо фірма надає їм хороші послуги.
Захисні ціни - для того, щоб захистити частину ринку, компанія, яка виробляє товар за рахунок низьких витрат, також буде зберігати низькі ціни. Це заважатиме конкурентам попасти на ринок. Якщо конкуренти таки попадуть на ринок, виробник, що зазнає незначних виробничих витрат, ще більше занижує свою продажну ціну, для того, щоб вивести конкурентів з гри.
"Збирання вершків" з цін - максимальні прибутки досягаються через те, що покупці бажають платити найвищу ціну за товар або послугу, які Ви продаєте. Вони можуть високо оцінити Ваші товари та послуги через Ваш бізнес-імідж або нові продукти.
Конкуруючі ціни - Ви встановлюєте таку ціну, яка безпосередньо співпадатиме з цінами Ваших конкурентів.
Ціни спаду - під час економічних спадів фірми можуть знижувати ціни і робити їх нижчими, ніж сумарні витрати, необхідні для їх власного виживання. В цьому випадку їхня надія полягає в тому, щоб протриматися довше, ніж конкуренти, і пережити економічний спад.
Під час розробки політики ціноутворення бажано дотримувати наступних етапів:
Визначення конкретних причин та факторів, що впливатимуть на прийняття рішень щодо ціни;
Яка мета цінової політики, тобто чого хоче досягнути фірма встановлюючи ту чи іншу ціну;
Аналіз цін конкурентів з метою визначення верхньої межі;
Розрахунок витрат на виготовлення та реалізацію з метою встановлення нижньої межі ціни;
Вибір моделі ціноутворення (найпоширенішими є моделі орієнтовані на виробничі витрати, попит, конкуренцію) та стратегії;
Кінцеве рішення щодо встановлення ціни.
3.4. Прогноз збуту та його стимулювання
Прогноз річного обсягу збуту - це одна із важливих складових бізнес-плану. Завдання прогнозу - визначити, яку кількість товару чи послуг Ви змогли б запропонувати ринку з врахуванням своїх можливостей та його потреб. Багато Ваших рішень стосовно бізнесу будуть грунтуватись на цьому прогнозі. Якщо Ви починаєте новий бізнес, то Ваші плани базуватимуться на маловизначених факторах чи прогнозах. Багато з факторів, які впливатимуть на Ваші плани, знаходяться поза Вашим контролем. До таких факторів відносяться:
" зміни в споживчому попиті;
" в економіці загалом;
" конкуренції;
" законодавстві.
Іноді Ви можете передбачити ці зміни та їхній вплив на Ваш бізнес, однак часто вони відбуваються надто швидко, і тоді навіть Ваші найкращі прогнози можуть виявитись невірними.
Власник нового бізнесу повинен дуже об'єктивно проаналізувати фактори, які впливають на прогнозування збуту. Ви повинні ідентифікувати їх та враховувати під час прогнозування.
При розробці бізнес-плану започаткування нового підприємства, рекомендується розраховувати три типи прогнозу:
Вони відображають коливання обсягів продажу в залежності від впливу зовнішніх та внутрішніх факторів. Такий підхід дозволить Вам пропрацювати різні варіанти розвитку фірми, оцінити фінансові потреби і своєчасно визначити найбільш ефективні стратегії.
Існує два основних методи прогнозування річного збуту:
Корисно вирахувати обсяг Вашого річного збуту за допомогою методу "згори донизу" і принаймні одного з варіантів методу "знизу догори", і потім порівняти результати. Якщо результати близькі один до одного, то можете бути достатньо впевненими, що Ваші прогнози точні. Знову ж таки, завжди пам'ятайте, що кінцеві результати підрахунків - це лише прогнози, і намагайтесь підходити до справи тверезо і консервативно. Більшість людей схильні переоцінювати обсяг майбутнього збуту.
Метод "знизу догори" базується на первинному дослідженні, тобто інформації, яку Ви повинні зібрати, дослідивши ринок (розрахунок збуту обмежується потенційними можливостями підприємства у виготовленні продукції/наданні послуг) . Існує три варіанти цього методу.
" Застосовуйте ВАРІАНТ 1, якщо Ви започатковуєте трудомісткий бізнес надання послуг - він грунтується на припущенні, що Ви можете виробляти обмежений обсяг продукції або працювати обмежену кількість годин на день. Ваш річний збут обмежений фактором часу. Такий метод може використовуватись фірмами транспортних послуг, перекладацьких послуг, перукарнями.
" Застосовуйте ВАРІАНТ 2, якщо Ви започатковуєте роздрібний бізнес або фірму по наданню послуг, успіх якої залежатиме в першу чергу від її розташування - він грунтується на твердженні, що клієнти будуть користуватись Вашими послугами лише за умови, що їм це зручно. Також

 
 

Цікаве

Загрузка...