WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПідприємництво → Бізнес-план. Методика написання сучасного бізнес-плану - Курсова робота

Бізнес-план. Методика написання сучасного бізнес-плану - Курсова робота

Вона включає демографію, середні промислові показники, ринкові тенденції і інші важливі дані. Ця інформація завжди збирається як державними відділами, так і приватними дослідницькими фірмами. Ви можете одержати корисну інформацію з джерел:
" державні установи, які займаються переписом населення;
" органи статистики;
" фінансові установи;
" страхові компанії;
" фірми, які займаються маркетингом;
" організації, основним видом діяльності яких є надання інформаційних послуг;
" приватні консультанти;
" періодичні видання.
Деяку вторинну інформацію Ви можете отримати в ході ведення власного бізнесу. Наприклад, Ви можете зробити аналіз скарг клієнтів, облік збуту, послуг, використати звіти Вашого персоналу, який займається продажем. Ваші звітні документи і рахунки дають корисну інформацію, яка допоможе Вам у Вашому маркетинговому дослідженні. Пам'ятайте, що статистика описує минуле. Потрібно також пам'ятати, що люди можуть самостійно вирішувати, як трактувати статистичні дані. Якщо мова йде про статистичний аналіз, необхідно пам'ятати, що він може недостатньо чітко представити ситуацію. Люди, які збирають такий аналіз (працюють вони з урядовими структурами чи з приватною фірмою) можуть перекручувати ці статистичні дані для своєї вигоди.
Головна перевага вторинного маркетингового дослідження - воно не потребує значних коштів і є завжди доступним. Хтось інший вже провів роботу, одержав результат і опублікував його. Важливо пам'ятати, що ця вторинна інформація може бути застарілою, а брати за основу застарілі статистичні дані у маркетингових планах недоцільно.
Найважчим в описаних вище методах дослідження є формування запитань, які б зібрали важливі відповіді, та інтерпретація результатів. Якими повинні бути запитання - нейтральними чи з певною спрямованістю? Спосіб формування запитань може залежати від того, чи мають респонденти досвід купівлі продукції. Чи виділите Ви групу населення, яка найкраще представить Ваших потенційних клієнтів? Чи вони старанно обмірковують запитання? Поки Ви старанно не сплануєте процес дослідження, Ви можете зіткнутися з труднощами, які обмежать корисність відповідей. Існують різні типи запитань, залежно від того, яку інформацію Ви сподіваєтесь отримати і якими способами Ви плануєте використовувати відповіді. Відповідями на Ваші запитання можуть бути:
o факти - можна отримати із запитань, які вимагають лише простих відповідей "так" або "ні". Наприклад, Ви можете запитати - "Чи у Вас є автомобіль певної марки"? Відповідь на це запитання дасть Вам інформацію про рівень споживання продукції, але не про те, чому особа купила цей товар чи послугу;
o майже факти - залежать від того, пам'ятає людина про дану продукцію або послугу, чи ні. Наприклад, Ви запитуєте - "Чи чули Ви про або чи користуєтесь порохотягом певної марки?" Відповідь дасть Вам уявлення про те, що знає клієнт про продукцію або послугу;
o погляди - допомагають пояснити мотиви купівлі. В даному випадку можна запитати - "Чому, на Вашу думку, автомобіль А кращий за автомобіль Б?" Інколи погляди людей відрізняються від їх справжніх купівельних звичок;
o відношення - може бути важко трактувати. Ви можете запитати - "Чи будете Ви задоволені якщо продукція А буде лише чотирьох кольорів?" Відповідь на це запитання не може відображати справжнє відношення людини до продукції здебільшого через те, що споживач, можливо, не має попереднього досвіду використання продукції, про яку запитують.
Ось загальний план-схема, який можна застосувати під час розробки дослідження клієнтів:
Організаційна форма бізнесу клієнта або його посада.
Відношення клієнта до Вашої продукції або послуги:
" В чому, на їх думку, їхні переваги чи вигоди?
" Які недоліки?
" Які запитання задають клієнти?
Особливі потреби і способи використання:
" Яка їхня потреба в Вашій продукції або послузі та як вони їх застосовують?
Ціна, сервіс та додаткові послуги:
" Яка, на їх думку, ціна буде прийнятною?
" Якого рівня сервісу та додаткових послуг вони сподіваються?
Назви фірм конкурентів:
" Яку продукцію або послуги, які надаються конкурентами, вони використовують на даний час?
Як зробити дослідження ринку більш ефективним? Візьміть до уваги ці загальні напрями для того, щоб час і енергія, яку витратили на дослідження ринку були справді ефективними:
o Знання ринку споживачів - сила, отже проводьте Ваше дослідження!
o Не проводьте складні дослідження, які потребують великої суми грошей, там де ефективні прості, дешеві методи;
o Ринкове дослідження не повинно бути складним, багато коштувати або високотехнічним;
o Знайте мету Вашого дослідження і викладіть її в письмовій формі;
o Будьте наполегливими і відчувайте відповідальність за проведення ринкового дослідження;
o Застосовуйте дані, одержані під час проведення Вашого дослідження.
3.2. Аналіз ринку та стратегій конкурентів
Цільовий ринок збуту - це група клієнтів, на яких спрямовані Ваші маркетингові заходи. Він також являє собою той сегмент ринку, якого Ваш бізнес може досягнути і обслужити з найбільшим ефектом і прибутком. Дуже важливо вибрати свій певний сегмент ринку і сконцентруватися на задоволенні його попиту і потреб за допомогою Вашої продукції або послуги. Ваше планування і стратегії бізнесу повинні бути націлені на цей ринок. В той самий час люди на Вашому цільовому ринку збуту повинні бути інформованими про Вашу продукцію або послугу. Вони повинні знати, що вона існує і була створена спеціально для них - в іншому випадку вони не будуть її у Вас купувати.
Відносини між продукцією або послугою і потребами ринку є вирішальними. Всі інші питання виробництва і планування у веденні бізнесу є другорядними порівняно з цими відносинами. Тому підприємець повинен розуміти потреби в товарі і уподобання покупця. Клієнти мають багато вимог або сподівань, які Ви повинні задовольняти, щоб продавати Вашу продукцію або послугу. Ці сподівання називають мінімумом продукції або стандартом . Норми продукції можуть включати:
" плановані атрибути продукції;
" якість ;
" риси конкурентів;
" планований рівень надійності ;
" планований рівень послуг, післяпродажне обслуговування.
Крім знання норм, продукції власник бізнесу повинен знати, які заходи можуть зробити продукцію кращою за якістю за продукцію конкурентів на ринку. Задовольняючи і покращуючи якісні показники продукції, підприємець створює бізнес таким , щоб задовольняти потреби ринку і завойовувати конкурентні переваги. Крім забезпечення потреб ринку в продукції, фірма повинна подати продукт на продаж за прийнятну і конкурентоздатну ціну. Ця потреба ринку відноситься до "бажання і здатності заплатити"

 
 

Цікаве

Загрузка...