WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПідприємництво → Бізнес-план. Методика написання сучасного бізнес-плану - Курсова робота

Бізнес-план. Методика написання сучасного бізнес-плану - Курсова робота

поточні потреби фірми у грошах з рухом готівки?
Яким буде фінансовий стан фірми на кінець прогнозованого періоду?
Чи зможе підприємець виконати взяті на себе зобов ' язання?
Чи здатний підприємець належно розпорядитись отриманими коштами, щоб своєчасно повернути борги та забезпечити достатній прибуток на вкладений капітал?
Чимало підприємців роблять застереження, складаючи прогноз місячних витрат і доходів їхніх підприємств. Ніхто не здатний передбачити майбутнє. На прогнози витрат і доходів слід дивитися як на припущення, що базуються на оптимально доступній інформації.
Мета та особливості розробки фінансового плану визначають його зміст, послідовність і рівень деталізації, опрацювання. Фінансовий план містить такі основні розділи:
" план доходів і видатків (план прибутків і збитків);
" план грошових надходжень і виплат (план руху готівки);
" визначення точкибеззбитковості.
Поряд з основними показниками цих підрозділів мають бути наведені припущення, на підставі яких ці показники розраховано. Чітко і стисло викласти ці припущення і передбачення необхідно в текстовій частині фінансового плану. Без цього всі наведені розрахунки фінансового плану не матимуть належного практичного значення.
Відповідно обгрунтований фінансовий план може бути використаний не тільки для залучення інвестицій, а і для оцінки результатів діяльності фірми після фактичного започаткування бізнесу. Крім того фінансовий план часто є основою для опрацювання детального робочого бюджету фірми.
Таким чином фінансовий план має стати керівним документом, що визначає звідки, коли та як залучатиметься та витрачатиметься необхідний капітал.
6.2. Прогнозування прибутковості бізнесу та грошових потоків
Фінансовий план складається по чітко визначеній методиці та включає в себе відповідний перелік документів, що повинні мати стандартну форму.
Першим таким документом фінансового плану є "Прогноз прибутків та збитків" або "Прогноз доходів і витрат". Він дозволить оцінити Ваше підприємство з точки зору прибутковості, визначити, які майбутні результати отримаєте в кінці кожного місяця господарювання - прибутки чи збитки, який шанс на виживання. Прогноз прибутків та збитків складається не тільки помісячно на 1-й рік, але на 2-й, 3-й, а можливо і на наступні роки діяльності.
В Прогнозі доходів і витрат відображаються обсяги реалізації товарів/послуг, виготовлених/наданих Вашою фірмою та дохід від інших видів діяльності або з інших джерел, що матимуть місце протягом кожного місяця , незважаючи на те, чи будуть ці гроші фактично отримані на протязі поточного місяця, коли реалізується продукція/послуги, чи в майбутньому. Наприклад - Ви продаєте товар/надаєте послугу в цьому місяці, а оплата відбудеться в наступному.
Аналогічно в такому прогнозі відображаються різноманітні виробничі витрати, яких підприємство зазнаватиме протягом цих періодів , незважаючи на те, підприємство фактично їх в цьому місяці повинно понести, чи понесе їх в майбутньому. Наприклад - комунальні послуги отримаємо в поточному місяці, а оплата за них відбуватиметься в наступному; роботу персонал виконує в цьому місяці, оплата праці за неї і виплата нарахованих податків на неї - в наступному; сировину отримали в кредит і використовуємо, а оплата за неї буде відбуватись в майбутньому .
Прогноз доходів і витрат може створити невірне враження про Ваше поточне фінансове становище. Наприклад, якщо підприємство може дозволити собі відтермінувати розрахунки за реалізовані ним товари/послуги для своїх клієнтів, то воно отримає кошти (частково або в повному обсязі) пізніше. Щодо інших джерел доходу, то інколи також потрібен час, щоб вони "досягли" фірми . З цих причин прогноз доходів і витрат, як правило, спотворює фактичний місячний дохід, який отримує фірма.
Правдою є також те, що іноді бізнес повинен зробити певні авансові затрати, перш ніж він отримає відповідні товари/послуги. Часові рамки затрат відрізняються від часових рамок отримання товарів або послуг. Це також може призвести до неправильного розуміння фінансового становища фірми.
Існує також і зворотній варіант. Саме підприємство може отримати право на кредит за певні товари/послуги. В такому випадку в прогнозі доходів і витрат обсяг планових затрат може перебільшити фактично понесені.
Перед складанням прогнозів необхідно подати текстову частину фінансового плану, в якій повинні бути наведені припущення, на підставі яких розраховуються показники. Це: і з якою ймовірністю прогнозуються доходи і витрати, і які припущення щодо цін та знижок, і які можливі зміни в обсягах реалізації, врахування сезонних коливань, тощо.
Прогноз доходів і витрат здійснюється в певній послідовності:
I. На основі прогнозу, розрахованого на базі проведених маркетингових досліджень, визначається загальний обсяг продажу товарів/послуг (обсяг реалізації) у вартісному вираженні. Ці обсяги бажано прогнозувати по асортименту і по кожному виду послуг, що надається. Крім цього показують інші можливі джерела валових доходів;
II. Розраховуються прямі та операційні витрати на виробництво та реалізацію продукції/послуг, що будуть понесені в даний період, незалежно від того, продукція продана, чи знаходиться на складі:
III. Розраховується прибуток, з якого планується виплата відсотків за кредит (якщо такий взято), як різниця між загальним обсягом реалізації та загальною сумою виробничих затрат;
IV. Визначають суму податків, яку необхідно сплатити у відповідності до законодавства.
V. Визначається чистий прибуток фірми, як різниця між валовим прибутком та сумою податків.
Форма "Прогнозу доходів та витрат" може виглядати так (як приклад, взяті статті по організації комп'ютерного клубу):
Очікуваний прибуток
за перших 12 робочих місяців
1 2 3 …
Реалізація:
Оренда комп'ютерного часу 1 125 1 350 1 575
Послуги Інтернету 540 630
"Віртуальна реальність " 1 200 1 320 1 680
Ігрова приставка 675 1 080 1 260
Разом 3 000 4 290 5 145
Витрати:
Розхідні матеріали 100 100 100
Енерговитрати 150 180 200
Зарплата з нарахуваннями 900 900 900
Комунальні послуги 50 50 50
Канцтовари, пошта, телефон 150 150 150
Відрядження 600 300 300
Реклама 300 300 300
Модернізація, ТО 500 500
Виплата відсотків за кредит 572
Разом 2 822 2 480 2 500
Прямі витрати 1 150 1 180 1 200
Операційні витрати 1 672 1 300 1 300
Прибуток 178 1 810 2 645
Єдиний податок 170 170 170
Повернення кредиту 1 974 1 974
Чистий прибуток 8 -334 501
Необхідно з вернути увагу на те, що це тільки приклад - для кожного конкретного бізнесу статті доходів та витрат будуть свої.
Наступним документом фінансового

 
 

Цікаве

Загрузка...