WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПідприємництво → Бізнес-план. Методика написання сучасного бізнес-плану - Курсова робота

Бізнес-план. Методика написання сучасного бізнес-плану - Курсова робота

рішень відносно функціонування бізнесу.
Контроль - відноситься до моніторингу. Для того, щоб досягти успіху потрібно виконати певні завдання згідно плану. Контроль - це відповідальність кожного працівника. Працівники, як і адміністратори, повинні концентрувати свою увагу на досягненні узгоджених цілей бізнесу. Власникам бізнесу потрібно запропонувати допомогу та усунути всі перешкоди, які заважають працівникам досягти поставлених цілей. Функція контролю допомагає власникові бізнесу створити робочу групу для підтримки компанії.
Про функції менеджменту слід пам'ятати при формуванні складових частин ефективного менеджменту, характерних тільки для Вашого бізнесу.
Принципово важливий крок - це подати в організаційному плані відомості про Вас, як власника, та команду менеджерів, якщо Ви їх наймаєте. Бажано охарактеризувати іншийуправлінський персонал, від якого залежатиме в кінцевому підсумку успіх чи невдача бізнесу фірми. Цікавитиме в першу чергу рівень освіти взагалі та отримані знання в тій сфері, в якій Ви збираєтесь працювати. Практичний досвід роботи взагалі та у відповідному напрямку. Важливо оцінити себе з точки зору управлінця, Ваші вміння приймати ризиковані рішення, ефективно керувати підлеглими та діяльністю підприємства, розробляти стратегічні плани та шляхи їх реалізації. Якщо Ви не володієте якостями керівника, то слід подумати над своїм навчанням і вдосконаленням як управлінця або залучити до управління найманого менеджера. Слід мати на увазі, що потенційні інвестори будуть оцінювати не стільки здібності кожного окремого керівника, скільки збалансованість знань, кваліфікації та досвіду команди менеджерів фірми в цілому, їх комунікабельність та сумісність для ефективної співпраці.
Наступна складова ефективного менеджменту - це кадрова політика та стратегія фірми. Вона включає в себе методи підбору та підготовки персоналу, визначення системи оплати праці та системи стимулювання, мотивація та винагородження управлінців. Найбільш ефективний метод для залучення потенційних працівників залежатиме від кількості людей, які займаються пошуком роботи на ринку. Велика кількість працівників значно полегшить Вашу роботу в той час, як їхня нестача означатиме, що Вам потрібна допомога. Ось є декілька способів залучення кандидатів:
" Зверніться до відповідних служб зайнятості.
" Опитайте вже працюючих працівників, чи вони знають кого-небудь, хто зацікавлений в отриманні роботи і має відповідні дані.
" Опитайте колишніх працівників, чи вони б не хотіли знову працювати у Вашій фірмі.
" Зробіть рекламу в газетах, періодичних виданнях, технікумах та університетах, спілках, громадських та торгових центрах.
" Попрацюйте через конкурентів та продавців з метою знаходження майбутніх працівників.
Перш ніж приймати рішення щодо найму, слід провести співбесіду з претендентом. Співбесіда дозволяє Вам оцінити людину не тільки з точки зору її освіти, вмінь та досвіду, але і як особистість, та допомагає визначити риси її характеру. Для того, щоб як слід оцінити людину та її характер, Ви повинні бути спостережливим, об'єктивним та застосувати Вашу майстерність. Підготуйте контрольний список запитань для кожного претендента. Тоді Ви будете ставитися до всіх кандидатів однаково і не упустите жодної інформації.
Більшість власників нових бізнесів піддають сумніву процес відбору працівників. Ви повинні оцінити характер. Ви можете припуститися помилки, виявивши, що Ви прийняли на роботу не ту людину і Вам прийдеться виправляти ситуацію. Більшість роботодавців згідні, що проводячи відповідну підготовку перед процесом прийняття на роботу Ваші шанси на допущення помилок зменшуються. Формальне інтерв'ю може послужити добрим способом підготовки. Використовуючи таку форму, переконайтеся, що Ви поставили всім кандидатам однакові запитання та оцінили їх відповідно до встановлених критеріїв.
Заробітна плата має досить важливе значення для працівників. Вони сподіваються отримати справедливу винагороду за їхню роботу. Справедлива заробітна плата і прибутки також привертають увагу працівників. Це дозволяє Вам мати хороших працівників. Часто набагато дешевше виплатити середню заробітну плату або трохи більшу для того, щоб утримати потрібних працівників. Доцільно застосовувати різні системи оплати праці:
" погодинну - в залежності від відпрацьованого часу;
" відрядну - в залежності від обсягу виконаної роботи;
" контрактну - на основі підписаного контракту між Вами і найманим працівником;
" фіксований мінімум плюс відсоток від обсягу продаж або кількості клієнтів, що обслужили, та інші.
Надбавки до заробітної плати за перевищення норми також приносять певні прибутки. Багато фірм виявили ефективний спосіб стимулювання робітників - через розподіл прибутків. Не всіх людей можна заохотити коштами. Деяким потрібні нематеріальні винагороди, успіх або визнання. Такі форми компенсації неважко запропонувати і вони є недорогими.
Людям потрібні три речі для стимулювання до роботи:
Ці потреби можна описати терміном задоволенням від роботи . Для того, щоб задовольнити ці потреби, застосовують програму стимулювання. Така програма сприяє підняттю робочого настрою, покращенню продуктивності, зниженню плинності працівників і покращеного використання здібностей кожного працівника. Як для власника бізнесу це є частиною Вашої роботи заохочувати працівників. З допомогою власних зусиль Ви зможете викликати довіру працівників.
Підбір кадрів - це безперервний процес. Потрібно постійно оцінювати якість роботи Ваших працівників. Постійна оцінка дасть можливість краще зрозуміти можливі проблеми.
Таким чином, тепер Ви можете повністю сформувати свій організаційний план, який висвітлює питання:
форма власності
організаійно-правова форма
потреба підприємства у персоналі
характеристика власника, команди менеджерів
організаційна схема управління
кадрова політика та стратегія
6. Фінансовий план
6.1. Значення фінансового плану,
як вартісної оцінки попередньо прийнятих рішень
Фінансовий план є ключовим розділом бізнес-плану. Головна мета фінансового плану - узагальнити основні положення всіх попередніх розділів бізнес-плану, зводячи їх в одне ціле у вартісній формі, та обгрунтувати доцільність реалізації даного підприємницького проекту з економічного погляду.
У фінансовому плані:
o узагальнюються у вартісній формі результати розробки решти розділів бізнес-плану;
o кількісно визначається потреба даного бізнесу в інвестиціях;
o обгрунтовується висновок щодо економічної доцільності реалізації підприємницького проекту.
Розрахунки, які містить фінансовий план, мають дати чіткі та ясні відповіді на такі запитання самого підприємця, потенційних інвесторів і кредиторів:
Звідки фірма отримуватиме кошти і на що конкретно останні будуть витрачені?
Як співвідносяться

 
 

Цікаве

Загрузка...