WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПідприємництво → Бізнес-план. Методика написання сучасного бізнес-плану - Курсова робота

Бізнес-план. Методика написання сучасного бізнес-плану - Курсова робота

оформлення інтер'єру
3 Транспорт та пов'язані з ним витрати (сума придбання або початков а виплат а за покупку або початкова орендна плата)
4 Машини, обладнання та інструменти (повна вартість покупки, початкова виплата за покупку, або початкова орендна плата)
5 Передпочаткові витрати на закупку сировини, матеріалів, запасних частин тощо
6 Канцтовари та обладнання для офісу
7 Під'єднання до мережі комунальних послуг, встановлення телефону тощо
8 Реєстрація бізнесу, отримання ліцензії, дозволів, патентів тощо, включаючи одноразові витрати
9 Реклама на попередньому етапі
10 Найм та підготовка робітників,їхня зарплата до відкриття фірми
11 Готівкові кошти на інші непередбачені витрати
12 ЗАГАЛЬНА СУМА ПЕРЕДПОЧАТКОВИХ ВИТРАТ
Готуючись до відкриття власного бізнесу, Вам слід зробити список всього, що потрібно зробити перед відкриттям. Поміркуйте ще раз:
" Які власні засоби можна використати?
" Що потрібно придбати?
" Які технічні характеристики та потужності необхідні для бізнесу?
" Їх краще придбати чи орендувати?
" Краще використовувати нове, вживане чи адаптоване?
" Хто постачальники?
" Яку ціну, умови та технічну допомогу пропонує кожен з постачальників?
Ви повинні прийняти багато рішень стосовно передпочаткових витрат та виробничих витрат. Займаючись плануванням протягом передпочаткового періоду, доцільно розглядати якомога більше варіантів вирішення питань та проблем. Визначте "плюси" і "мінуси" кожного з них. Погляньте на кожний можливий шлях з точки зору передпочаткових витрат, боргів та плати за послуги, а також враховуючи щомісячні виробничі витрати в майбутньому.
Загальна сума передпочаткових витрат якраз і охарактеризує загальну потребу в капіталі. Знаючи її, порівнюючи з тою сумою фінансів, що є у Вашому розпорядженні, та враховуючи виробничі фактори, якими володієте, Ви зможете оцінити, яку суму позичених грошових коштів необхідно залучити.
Наявність всієї суми капіталу дозволить Вам розпочати свій бізнес.
4.3. Планування витрат для процесу виробництва
Усім видам бізнесу притаманний затратно-результатний характер. Виробництво товарів та послуг вимагає придбання і використання продукції та інших затрат. Такі затрати можуть включати:
" різноманітну сировину;
" запчастини та інше виробниче постачання;
" паливо та комунальні послуги;
" робоча сила;
" отримання послуг зі сторони.
Планування виробництва повинно дати детальну інформацію стосовно різноманітних виробничих затрат, необхідних для виробництва певної кількості продукції, яка користується попитом на ринку. Для деяких виробничих затрат можна чітко визначити, скільки їх буде потрібно для того, щоб виготовити певну кількість продукції, яка користується попитом. Для інших виробничих затрат це неможливо в зв'язку з їхньою природою або природою продукції. Для таких виробничих затрат слід визначити та спланувати оптимальний (або мінімальний) рівень.
Таким чином всі затрати класифікуються на групи:
Вартість деяких виробничих факторів може не змінюватися від місяця до місяця. Це так звані постійні витрати, або накладні витрати. Прикладами витрат, які підприємець зазнає кожного місяця і на величину яких не впливає зміна обсягу виробництва, можуть бути:
" орендна плата за виробничі приміщення;
" страхування;
" щомісячна заробітна плата власника або менеджера підприємства;
" погодинна заробітна плата працівників, яка теж не залежить від обсягів;
" витрати на утримання приміщень, обладнання, механізмів та їх ремонт;
" оплата комунальних послуг.
До постійних витрат можна також віднести нарахування на заробітну плату, якщо вони мають місце, сплата єдиного або фіксованого податків, якщо Ви є платником їх, інші види податків, що відносять на витрати (комунальний, транспортний та інші), виплати відсотків по позиках.
На додаток до таких передбачених постійних витрат, підприємець повинен оцінити вартість різноманітних змінних місячних витрат. Багато з них змінюються залежно від запланованого Вами випуску продукції. Деякі змінні витрати змінюються на протязі короткого періоду часу і не залежать від обсягу виробництва. Вони пов'язані більше з рекламною діяльністю фірми та діяльністю по збуту товару. Такі змінні витрати називаються витратами на ведення бізнесу. До цієї категорії, крім витрат на рекламу, відносяться судові витрати та витрати на контрактні послуги. Приклади таких змінних витрат, як затрати на сировину, різноманітні запасні частини або матеріали промислового виробництва, електричну енергію та пальне, відрядну заробітну плату (розмір її залежить від обсягу виготовленої продукції або суми наданих послуг) свідчать про характер залежності їх від виробничої потужності - чим більший обсяг виробленої продукції, тим більший обсяг змінних факторів, і навпаки.
Інші змінні витрати, на які варто звернути увагу, можуть змінюватися із зміною обсягу запасів, матеріалів та товарів, які фірма створює, щоб забезпечити безперебійність діяльності, та від обсягів запасів власної виготовленої продукції. Деякі змінні витрати можуть не бути прямо пов'язаними з виробництвом (плата за місце на складі, витрати на те, щоб зробити замовлення та витрати на утримання товарно-матеріальних запасів, тощо).
Остання група - це змішані витрати. Такі витрати, як, наприклад, оплата послуг зв' язку, споживання електроенергії та деякі інші, містять постійну складову. Це може бути в даному випадку абонплата за телефон або споживання електроенергії в офісних приміщеннях. Оплата переговорів або споживання електроенергії в технологічному процесі відносяться до змінних витрат. Ваше завдання - виявити змішані витрати та розподілити їх.
В залежності від природи бізнесу, формуються виробничі фактори і Ви повинні визначити перелік витрат, характерний тільки для Вашого бізнесу. На витрати впливатиме не тільки характер бізнесу, але й його розміри, чи це щось нове, чи розширення або вдосконалення старого та інші фактори зовнішнього середовища, вплив яких потрібно проаналізувати. Ви повинні щоденно та щомісяця прогнозувати різноманітні витрати на виробництво та реалізацію. Для цього потрібно добре знати, як проходить технологічний процес, які витрати сировини та матеріалів на виготовлення одиниці продукції чи надання послуги, яка оргапнізація процесу виробництва та збуту.
Зразок можливого переліку типів місячних виробничих витрат подається в таблиці:
Тип витрат 1-й місяць 2-й місяць 3-й місяць
Заробітна плата власника
Заробітна плата та преміальні іншим працівникам
Витрати на оренду та утримання приміщення фірми
Витрати на утримання обладнання та механізмів
Оплата за телефон та інші засоби зв'язку
Плата за комунальні послуги (газ, вода, електрична енергія, тощо)
Витрати

 
 

Цікаве

Загрузка...