WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПідприємництво → Бізнес-план. Методика написання сучасного бізнес-плану - Курсова робота

Бізнес-план. Методика написання сучасного бізнес-плану - Курсова робота


Курсова робота
Бізнес-план. Методика написання сучасного бізнес-плану
Зміст
1. Що таке бізнес-план та функції, які він виконує 2
1.1. Сутність та види бізнес-планів 2
1.2. Логіка складання бізнес-плану та його структура 4
1.3. Інформаційне поле бізнес-плану 5
2. Підготовчий етап розробки бізнес-плану 7
2.1. Виникнення бізнес-ідеї та стратегія в бізнесі 7
2.2. Оцінка ідей, стратегій, бізнесового середовища, фірми в цілому 8
3. Ринкові аспекти бізнесу 9
3.1. Мета, логіка та методологія дослідження ринку 9
3.2. Аналіз ринку та стратегій конкурентів 11
3.3. Політика ціноутворення 12
3.4. Прогноз збуту та його стимулювання 15
3.5. План маркетингу 19
4. План виробництва 21
4.1. Вибір технології, обладнання, матеріальних ресурсів 21
4.2. Прогнозування передпочаткових витрат 22
4.3. Планування витрат для виробництва 24
5. Організаційні питання реалізації бізнесу 26
5.1. Вибір організаційно-правової форми та системи оподаткування 26
5.2. Потреба в персоналі та організаційна схема управління 29
5.3. Складові частини ефективного менеджменту 30
6. Фінансовий план 33
6.1. Значення фінансового плану як вартісної оцінки попередньо прийнятих рішень 33
6.2. Прогнозування прибутковості бізнесу та грошових потоків 33
6.3. Аналіз рівня беззбитковості 36
6.4. Аналіз фінансової доцільності та джерела фінансування 38
7. Відображення підприємницького ризику в бізнес-плані 41
8.Вимоги до оформлення бізнес-плану 43
9. Висновки 44
1. Що таке бізнес-план та функції, які він виконує
1.1. Сутність та види бізнес-планів
Бізнес-план - це письмовий документ, в якому викладено сутність підприємницької ідеї, шляхи і засоби її реалізації та охарактеризовано ринкові, виробничі, організаційні та фінансові аспекти майбутнього бізнесу, а також особливості управління ним.
Планування - це один із засобів, який може бути використаний підприємцями-початківцями або власниками бізнесу для того, щоб відкрити свій бізнес, оцінити ризики, пов'язані з реалізацією бізнес-ідеї, полегшити управління та підвищити ефективність діяльності. Вдале планування не може привести невдалу бізнес-ідею до комерційного успіху, але часто може наперед вказати на її недоліки. Правдою також є те, що хороша бізнес-ідея може зазнати комерційної невдачі через відсутність належного планування.
Підготовка закінченого плану також надає Вам змогу:
" виразити свої ділові ідеї ясно для інших;
" виразити свої завдання та очікування мовою чисел;
" зважити витрати на започаткування фірми;
" отримати зовнішнє фінансування;
" завоювати довіру до фірми;
" зпрогнозувати свої дії на кілька місяців наперед;
" знати, де в ході діяльності фірми можуть з'явитися потенційні проблеми, очікувати їх та застрахувати себе від ризику;
" розглянути всі аспекти започаткування бізнесу.
Планування стимулює Вас думати, перед тим як щось робити, та уникати імпульсивних рішень. Ваш бізнес-план - це Ваш загальний план дій, який веде до прийняття зважених рішень щодо проблем, які можуть виникнути під час повсякденного ведення бізнесу. Ваші плани повинні бути гнучкими, щоб Ви могли пристосуватися до зміни умов господарювання.
Дуже добре буде, коли при складанні бізнес-плану Ви пам'ятатимете про те, що зміст Вашого бізнес-плану повинен відповідати трьом "П":
Планування бізнесу має реальні переваги. Приводимо декілька з них:
Реалізм - хоча більшість підприємців настроєні оптимістично щодо своїх бізнес-ідей, планування може викрити факти, які не сприятимуть здійсненню всіх їхніх мрій. Планування допоможе Вам зрозуміти сильні та слабкі сторони - Ваші особисті або Вашої компанії. Реалізм може запобігти невдачі та великим втратам грошей і часу в невдалих проектах.
Потреба в пораді ззовні - планування надає можливість побачити проблеми, які потребуватимуть допомоги ззовні в той час, коли внутрішніх знань бракуватиме. Маючи бізнес-план, Вам стане легше спілкуватися з людьми, які не входять до складу персоналу фірми. Це також може спростити процес отримання зовнішнього фінансування або здійснення страхування.
Розуміння та ясність - підприємці можуть використовувати бізнес-план для керування своїми діями та виконувати цілі та завдання, які зазначені в плані. План також допомагає працівникам отримати краще розуміння напрямку діяльності фірми. Загрози для фірми та її можливості також стануть більш очевидними при плануванні.
Контроль якості - планування допоможе Вам визначити Ваші подальші дії. В плані вказуються процеси та процедури, які Ви виконуватимете в ході ведення бізнесу, що створить можливість контролю якості роботи.
Визначення змін - потреби ринку та споживача постійно змінюються. Хоча зміни неможливо точно передбачити, планування допоможе Вам розпізнати такі зміни та підігнати під них Ваші ділові стратегії.
Збалансованість росту - якщо зростання іде надто швидко для бази капіталу Вашої фірми або надто повільно, щоб забезпечити хороший грошовий потік, це може привести до проблем. Заплановане зростання розкриває потреби капіталу наперед.
Орієнтація на результати - Ваш бізнес-план намічає шляхи поточного контролю Вашої фірми, отже Ви можете порівняти результати з запланованими цілями та стандартами виробництва.
Бізнес-план у ринковій системі господарювання виконує дві основні важливі функції:
o зовнішня - ознайомлення різних представників ділових кіл з сутністю та основними аспектами реалізації підприємницької ідеї. Це інструмент залучення зовнішнього фінансування, який повинен переконати потенційних інвесторів в тому, що підприємницька ідея має чітко визначену стратегію до успіху та заслуговує на фінансову підтримку;
o внутрішня - опрацювання системи управління реалізацією підприємницької ідеї. Це розробка стратегічних та оперативних напрямків і цілей діяльності, механізм для аналізу, контролю та оцінки діяльності підприємства.
При розробці конкретного бізнес-плану виникає необхідність враховування багатьох специфічних для даного підприємницького проекту факторів. Розробляються різні типи бізнес-планів, які відповідають тим, чи іншим діловим потребам. Різні плани використовуються учасниками бізнесу - власниками, менеджерами, засновниками, банкірами, працівниками, постачальниками тощо. Кожний план складається з чітко виражених компонентів, але з врахуванням перечисленого вище з різним наповненням кожного. Відтак є можливість класифікувати бізнес-плани за певними ознаками:
Мета складання За масштабами підприємства По галузі діяльності
для планування діяльності для одержання інвестицій для малого бізнесу для середнього бізнесу для великого бізнесу виробництво сільське господарство сфера послуг
поточне планування стратегічне планування партнери інвестори

 
 

Цікаве