WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПідприємництво → Венчурне підприємництво як запорука технологічного розвитку - Реферат

Венчурне підприємництво як запорука технологічного розвитку - Реферат

коштів обласного бюджету) об'єму реалізації наукомісткої продукції - 24,8 руб., податкових відрахувань - 4,2 руб.; витрати на створення нового робочого місця - 36,0 тис. руб.; приріст виробленої продукції на одного працюючого - 287,0 тис. руб.
Цікаву діяльність проводить приватна венчурна компанія "Ростінвест", яка створена в березні 1992 року в Москві і реалізує класичну американську технологію венчурного фінансування. Специфікою компанії є об'єднання функцій фонду і управлінської компанії. Результати роботи фірми підтверджують безумовну адаптованість механізму венчурного фінансування до російських умов. В період з 1992 по 1995 рр. фірмою були здійснені інвестиції у 9 портфельних інноваційних компаній на стадії "start-up". Середній розмір частки в капіталі портфельних компаній складає 30%, менеджери фірми займають ключові пости в їх радах директорів. На протязі 1994 - 1997 рр. здійснено ряд проміжних виходів капіталу, в найближчі 1 - 2 роки планується здійснення повного виходу капіталу з двох портфельних компаній шляхом продажу частки (пакету акцій) стратегічному інвестору. За оцінками незалежних експертів, нинішня вартість передбачуваних до продажу пакетів акцій двох компаній, які належать фонду, більш ніж у 20 разів перевищує початкові інвестиції.
Починаючи з 2000 року в Росії щорічно проходять венчурні ярмарки, які представляють собою комунікативну площадку, на якій технологічні компанії з різних регіонів Росії, що пройшли ретельний відбір і спеціальну підготовку, представляють свій бізнес венчурним інвесторам. Останні, в свою чергу, оцінюютьпредставлені бізнеси з точки зору вкладення інвестицій, а конкретно - якість менеджменту, перспективність технологій, комерційну життєздатність і потенціал росту того чи іншого бізнесу.
Венчурні ярмарки ставлять перед собою за мету:
" підвищення зацікавленості фінансових інститутів до перспективних малих високотехнологічних підприємств;
" одержання власниками і менеджерами компаній досвіду практичного спілкування з венчурними капіталістами;
" допомога компаніям-учасникам в залученні зовнішнього капіталу для зростання і розвитку;
" створення і розвиток Коучинг-центрів з венчурного підприємництва, які здійснюють інформаційно-косалтингово-тренінгові функції.
Російський Венчурний Ярмарок - важлива подія в російській індустрії венчурного і прямого інвестування. Минулі роки показали стрімко зростаючу зацікавленість до ярмарку як зі сторони венчурних інвесторів, так і зі сторони компаній малого та середнього бізнесу. В 2000 році ярмарку відвідали біля 250 спеціалістів і було представлено 28 компаній з 8 регіонів Росії. В 2001 році ярмарок представив 46 компаній з 14 регіонів. Його відвідали уже понад 400 спеціалістів венчурного і прямого інвестування. В 2002 році уже 54 компанії - експоненти з 17 регіонів представили свої проекти більш ніж 500 спеціалістам. Крім того, в рамках Третього Ярмарку працювала додаткова ІРО - площадка, де були представлені 6 компаній-емітентів, і де було змодельовано процес первинного публічного розміщення акцій через систему торгів і одержана реальна оцінка капіталізації компаній. В результаті торгів об'єм попиту по трьом компаніям у 2,14 рази перевищив пропозицію. На стендах Четвертого Російського Венчурного Ярмарку у 2003 році, що проходила в Приволзькому федеральному окрузі (м. Перм), 51 проектів компаній з 20 міст Росії були представлені більш як 600 спеціалістам різних секторів промисловості та економіки. У рамках Четвертого Ярмарку була презентована "Коучинг-площадка", на якій були представлені Інститут Прямих і Венчурних Інвестицій, РАВІ, а також презентовані Коучинг-центри з венчурного підприємництва Північно-Західного і Приволзького Федеральних округів, які повинні сприяти збільшенню об'ємів інвестицій до малого інноваційного бізнесу в регіони свого Округа, незалежно від географічного положення і рівня інвестиційного потенціалу.
7 - 8 жовтня 2004 року в Санкт-Петербурзі відбудеться П'ятий Російський Венчурний Ярмарок.
21 серпня 2003 року Голова уряду РФ Михайло Кас'янов підписав Розпорядження про затвердження Плану заходів зі стимулювання інновацій і розвитку венчурного інвестування на період 2003 - 2005 роки. План передбачає "… Розвиток і регулювання діяльності регіональних і галузевих венчурних фондів з державною участю…"
Розробляється проект кадрового забезпечення індустрії, направлений на створення Центрів з венчурного підприємництва (мережі Коучинг-центрів) у Федеральних округах, у функції яких буде входити інформаційне та консалтингове забезпечення всіх регіонів, а також тренінг російських підприємців методикам і навикам ділового партнерства з венчурним капіталом.
Характерною рисою підготовки спеціалістів в Коучинг-центрах є, у тому числі, врахування національних особливостей практики ведення венчурного бізнесу. В якості основи побудови такої мережі відібрані схеми, які діють за кордоном і адаптовані до російських умов. В 2003 році завершено створення Базового центру в Північно-Західному Федеральному Окрузі і пілотного Регіонального центру в Поволж'ї. Реалізація мережевої системи "Коучинг-центрів з венчурного підприємництва" повинна пройти терміново протягом 2 - 3 років і охопити всі регіони країни.
Для акумулювання вітчизняних фінансових коштів у венчурному бізнесі Росії було найдено (перейнято) вдалий спосіб - створення кептивних (залежних) корпоративних венчурних фондів.
По даним Європейської асоціації венчурного капіталу (EVCA), у Європі в 2000 році біля 11% венчурних фондів було зібрано за рахунок корпоративних інвесторів. З діючих в Росії іноземних венчурних фондів, корпоративними фондами є Mint Capital та Intel Capital. Можливий об'єм фінансових вкладень Intel Capital - 15 - 20 млн. доларів в рік. Mint Capital, створений на підйомі Internet - бума двома співробітниками фондів прямих інвестицій AIG Brunswik i Delta, зібрав фонд в 20 млн. дол. США. Зібраний фонд уже майже інвестований, але планується створення ще одного фонду.
Більшість великих російських корпорацій пішли шляхом створення власних венчурних фондів.
На цей час подібні кептивні венчурні фонди створені в компанії "Оптима" - великому московському диверсифіцированому холдингу, основним бізнесом якого в свій час була системна інтеграція. Рішення про організацію фонду розміром 7,5 млн. дол. США протягом перших двох років прийнято в серпні 2003 року. Об'єкти інвестицій - малі технологічно орієнтовані

 
 

Цікаве