WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПідприємництво → Оцінка привабливості бізнес-ідеї, стратегія і тактика її реалізації - Реферат

Оцінка привабливості бізнес-ідеї, стратегія і тактика її реалізації - Реферат

по кожній із його складових.
1) Товарна політика визначається виходячи із особливостей товару на обраного сегменту ринку. Передбачає здійснення наступних заходів:
- визначення товарного асортименту та товарної номенклатури продукції.
- Вирішення питання, щодо запровадження товарних марок.
- Вирішення проблем щодо іміджу, упаковки, сервісу та гарантій товару.
2) Цінова політика передбачає встановлення цін на свою продукцію та розробку гнучкої системи їхкоректування.
Заходи:
- розробка калькуляцій на всі види продукції в роках товарної номенклатури.
Дилема в ціноутворенні:
Вибір цінової стратегії та її обґрунтування. Загальна конкурентна стратегія низьких витрат передбачає наступальне ціноутворення.
Тобто встановлення ціни на початкових стадіях реалізації проекту на низькому рівні.
Але сама цінова стратегія може поєднуватись з низькими витратами на стимулювання збуту або з високими витратами на стимулювання збуту.
3) - розробка системи користування цін (встановлення скидок та надбавок за обсяги закупівлі розробка системи встановлення цін за географічними принципами врахування психології споживача. Тощо).
Комунікаційна політика передбачає вибір та обґрунтування комплексу товаропросування, а саме:
- обґрунтування рекламної компанії ( вибір виду реклами, носіїв реклами, її частоти), обґрунтування рекламного бюджету;
- розробка системи стимулювання збуту ( вибір виду стимулювання: споживачів, посередників, власний персонал), обґрунтування засобів стимулювання ( скидки, розповсюдження зразків, виставки тощо);
- розробка системи заходів на створення позитивного іміджу фірми;
- особиста продажа продукції.
Збутова політика передбачає вибір каналів розподілу та розрахунок обсягів реалізації по кожному з них.
- обґрунтування каналів розподілу передбачає вирішення низки питань, як створювати власні кошти, чи скори статися послугами гуртових та роздрібних посередників. Якщо фірма вирішує створити власні канали розподілу, то бажано зробити роз пакунок його ефективності.
Якщо приймається рішення
Стосовно вибору _____________ торгових посередників, то бажано себе підстрахувати підписанням попередніх контрактів.
(Деякі) інвестори вважають, що бізнес-план є забезпечений якщо поряд з розрахунками до нього додаються зазначені договори на поставку готової продукції та ресурсів.
Завершується розділ 5 БП чисто технічною роботою, а саме розрахунок виручки від реалізаціїпродукції та послуг
Дані бажано звести у таблиці:
Перелік продукції і послуг 1 квартал 2 квартал
К-сть, шт Ціна, грн Сума
Дані розрахунки робляться з розбивкою помісячночи кварталах на весь період виконання проекту.
ТЕМА4 обгрунтування програми в бізнес-плані.
1. Місце та роль плану в-цтва в БП;
2. Оцінка технології та розрахунок витрат на виробництво.
3. Основні техніко-кономічні показники роботи підприємства, що фінансуються в БП;
1 осоливий інтерес у потенційних кредиторів виникає до всіх деталей виробничого процесу. Це робиться з метою переконання у високій кваліфікації керівництва фірми та обгрунтованості її бізнес-план.
Саме тому ініціатором проекту в БП приходиться відповідати на безліч питань виробни-
Чого характеру, але, як правило, в БП включають тільки основні питання, а решта виноситься в додатки, обсяг яких не обмежується.
Деякі автори-спеціалісти з БП настоюють, що опис виробництва перевищувати 10-15% обсягу БП..(Церерблот,Уткін). Оскільки текст будуть оцінювати не тільки виробничники, але і фінансисти необхідно потурбуватись проте, щоб він був зрозумілим і доказовим для непрофесіоналів.
В даному розділі необхідно доказати потенційним партнерам, що бізнесмен в змозі організувати виробництво та постачати необхідну кількість товарів в необхідні строки та місця, з певним рівнем якості. на думку Попова це є самий важний розділ БП.
Виробнича програма розпочнеться з відповіді на питання:
" На яких потужностях буде здійснюватись виробництво: на вже існуючих чи новостворених. Для нових підприємств в БП виділяється спеціальний підрозділ "Місцезнаходження". Дане питання має особливе значення для підприємств, які негативно впливають на навколишнє середовище або тісно прив'язане до сировинних зон (добувна промисловість, виробництво цементу).
" Визначається початкова виробнича потужність підприємства та динаміка її росту по роках, обумовлюється змінність роботи. Розрахунки по даному підрозділі необхідно подавати в перспективі на 3-5 років.
" Визначаються джерела закупівлі сировини та матеріалів, ліміти на них. Для наглядності бажано побудувати схему виробничих потоків на підприємстві, в якій відобра...
жаються джерела постачання сировини на комплектуючих деталей, в яких підрозділах вони будуть перетворюватись в готову продукцію та як і по яких каналах дана продукція буде доставлена споживачам. Бажано на кожній з ланок відображати процеси контролю за якістю та привести систему стандартів, яка буде застосовуватись.
Дана схема приводиться в додатках, однак вона дає можливість змістовно і послідовно описати весь виробничий цикл, та достовірніше оцінити витрати виробництва.
- зазначається чи передбачається виробнича пропорція: з ким і на яких умовах;
- придбання обладнання і опис технологічного процесу плюс розрахунок витрат
2 Оцінка технології та розрахунок витрат на виробництво.
Оцінка витрат в бізнес плані розпочинається з опису технології виробництва, оскільки саме цей фактор в значній мірі обумовлює їх рівень, та собівартість продукції.
В рамках опису технологічного процесу необхідно відобразити наступні питання:
- застосовувана технологія є традиційною для підприємства чи новою. В обох випадках необхідно показати її прогресивність у порівнянні з передовими підприємствами галузі чи міжнародними аналогами.
- Обгрунтовується гнучкість застосовуваної технології, тобто потенційні можливості підприємства перебудовуватися на виробництво інших видів продукції. Наприклад: швидке виробництво, .....
- Якщо технологія є запатентованою, то оцінюється її вартість.
У випадку, якщо підприємство планує застосовувати власну технологію, то дана сума додається до вартості власного капіталу, а якщо технологія купується, то на дану суму збільшується....
Сума необхідних залучених коштів.
Наступним кроком виробничої програми є характеристика існуючого обладнання, виробничих приміщень інших наявних ресурсів та розрахунок потреби придбання нового обладнання у зв'язку з перепрофілюванням чи вдосконаленням виробничого процесу. Всі дані бажано приводити в таблицях в натуральних та грошових вимірниках.
Наприклад:
Таблиця
Структура власних основних засобів за проектом
У графі "Примітка"

 
 

Цікаве

Загрузка...