WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПідприємництво → Удосконалення мистецтва спілкування, цінова політика підприємства, зниження стресу в організації - Контрольна робота

Удосконалення мистецтва спілкування, цінова політика підприємства, зниження стресу в організації - Контрольна робота

співробітників, які відображаються на грошах і результатах роботи, так само як і на здоров'я і благополуччі співробітників, кореняться в психологічному стресі. Стрес прямо і побічно збільшує витрати на ведення справи і знижує якість трудового життя для великого числа американських трудящих" .
Стрес може бути викликаний чинниками, пов'язаними з роботою і діяльністю організації, або подіями особистого життя індивідуума.
ОРГАНІЗАЦІЙНІ ЧИННИКИ. Широко поширеною, зрозумілою причиною стресу в організаціях є перевантаження або навпроти дуже мале робоче навантаження, - завдання, яке слідує завершити за конкретний період часу. За словами доктора Альбрехта: "Працівнику просто доручили непомірну кількість завдань або необгрунтований рівень випуску продукції на даний період часу. В цьому випадку звичайно виникає турбота, фрустрація, а також відчуття безнадійності і матеріальних втрат. Проте недовантаження може викликати точно такі ж відчуття. Працівник, не одержуючий роботи, відповідної його можливостям, звичайно відчуває фрустрацію, турбота щодо своєї цінності і положення в соціальній системі організації і відчуває себе явно ненагородженим" .
Другим чинником є конфлікт ролей. Конфлікт ролей виникає, коли до працівника пред'являють суперечливі вимоги. Продавець може отримати вказівку негайно реагувати на прохання клієнтів, але, коли його бачать розмовляючим зклієнтом, то говорять, щоб він не забував заповнювати полиці товаром. Конфлікт ролей може також відбутися в результаті порушення принципу єдиноначальності. Два керівники в службовій ієрархії можуть дати працівнику суперечливі завдання. Наприклад, директор заводу може зажадати від начальника цеху максимально збільшити випуск продукції, тоді як начальник відділу технічного контролю вимагає дотримання стандартів якості. Конфлікт ролей може з'явитися також в результаті відмінностей між нормами неформальної групи і вимогами формальної організації. В цій ситуації індивідуум може відчути напругу і турботу, тому що хоче бути прийнятим групою, з одного боку, і дотримувати вимоги керівництва - з іншою.
Третій чинник - це невизначеність ролей . Невизначеність ролей виникає, коли працівник не упевнений в тому, що від нього чекають. На відміну від конфлікту ролей, тут вимоги не будуть суперечливими, але вони ухильні і невизначені. Люди повинні мати правильне уявлення про очікування керівництва - що вони повинні робити, як вони повинні це робити і як їх після цього оцінюватимуть.
Четвертий чинник - нецікава робота. Обстеження 2000 робітників-чоловіків 23 професій показало, що індивідууми, що мають більш цікаву роботу, проявляють менше турботи і менш схильні фізичним нездужанням, ніж що займаються нецікавою роботою . Проте, як було показане далі, погляди на поняття "цікава робота" у людей розрізняються: те, що здається цікавим або скучним для одного, зовсім не обов'язково цікаво іншим.
На додаток до цих чинників стрес може виникнути в результаті поганих фізичних умов, наприклад, відхилень в температурі приміщення, поганого освітлення або надмірного шуму. Дослідження також показали, що неправильні співвідношення між повноваженнями і відповідальністю, погані канали обміну інформацією в організації і необгрунтовані вимоги один до одного теж можуть викликати стрес .
ОСОБОВІ ЧИННИКИ. Робота є основним аспектом життя більшості людей, але, поза сумнівом, кожний бере участь в багатьох видах діяльності, не пов'язаної з організацією. Ці приватні події також будуть потенційною причиною стресу, що може привести до знижених результатів роботи. Томас Холмс і Річард Раз, що розробив цю шкалу, прийшли до висновку, що люди, що набрали більше 300 балів, майже 80% схильні ризику випробувати надмірний фізіологічний або психологічний стрес . Слід зазначити, що позитивні життєві події, наприклад, підвищення по службі або значне збільшення доходу, також можуть викликати такий же або навіть більший стрес, як і негативні.
Ідеальним буде таке положення, коли продуктивність знаходиться на можливо більш високому рівні, а стрес - на можливо більш низькому. Щоб досягти цього, керівники повинні навчитися справлятися із стресом в самих собі. Люди, страждаючі від надмірного стресу на роботі, можуть спробувати застосувати наступні методи.
1. Розробіть систему пріоритетів в своїй роботі. Оцініть свою роботу таким чином: "повинен зробити сьогодні", "зробити пізніше на цьому тижні" і "зробити, коли буде час".
2.Научитесь говорити "ні", коли досягнете межі, після якої ви вже не можете узяти на себе більше роботи. Поясніть своєму начальнику, що розумієте важливість завдання. Потім опишіть конкретні пріоритетні роботи, над якими в даний час працюєте.. Якщо він наполягає на виконанні нового завдання, запитайте, яку роботу ви повинні відкласти до завершення нового завдання.
3."Наладьте особливо ефективні і надійні відносини з вашим босом. Зрозумійте його проблеми і допоможіть йому зрозуміти ваші. Навчіть вашого боса поважати ваші пріоритети, ваше робоче навантаження і давати обгрунтовані доручення" .
4.Не погоджуйтеся з вашим керівником або ким-небудь, хто починає виставляти суперечливі вимоги (конфлікт ролей). Поясніть, що ці вимоги тягнуть вас в протилежних напрямах. Попросіть влаштувати нараду зі всіма зацікавленими сторонами, щоб з'ясувати питання не займайте звинувачувально-агресивної позиції; просто поясните, які конкретні проблеми створюють для вас суперечливі вимоги.
5. Повідомте свого керівника або співробітників, коли ви відчуєте, що очікування або стандарти оцінки не ясні (невизначеність ролей). Скажіть їм, що ви дещо невпевненні щодо ряду конкретних, пов'язаних із завданням питань і хотіли б мати нагоду обговорити ці питання з ними.
6.Обсудите відчуття нудьги або відсутність інтересу до роботи з своїм керівником. Ще раз врахуйте, не слід ставати в положення скаржиться. Поясніть, що ви прихильник виконання вимагаючої віддачі сил роботи і хотіли б мати нагоду взяти участь в інших видах діяльності.
7. "Знайдіть щодня час для відключення і відпочинку. Закрийте двері на п'ять хвилин кожний ранок, підніміть і обопріть на що-небудь ноги, повністю розслабтесь і викиньте роботу з голови. Зверніться до приємних думок або образів, щоб освіжити мозок... Йдіть час від часу з контори, щоб змінити обстановку або хід думок. Не обідайте там і не затримуйтеся довго після того, як вам було слід би вже йти додому або зайнятися іншою роботою"
До інших чинників, пов'язаних з пониженням вірогідності стресу, відносяться дотримання належного режиму живлення, підтримка себе у формі за допомогою фізичних вправ і досягнення загальної рівноваги в житті.

 
 

Цікаве