WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПідприємництво → Удосконалення мистецтва спілкування, цінова політика підприємства, зниження стресу в організації - Контрольна робота

Удосконалення мистецтва спілкування, цінова політика підприємства, зниження стресу в організації - Контрольна робота

валових надходжень, що починаються з нульової позначки і змінюються в міру збільшення кількості продажу. Беззбитковість починається з точки X, коли, продавши 300 тис. шт. виробів, фірма одержує прибуток. Якщо мета полягає в тому, щоб величина прибутку становила 2 млн дол., то їй треба продати товар обсягом 400 тис. виробів за ціною 22,5 дол. (9 млн дол і 400 тис. шт.).
Напевне, викладення даного підходу на практиці значно ускладнюється, тому що на процес продажу впливає ряд факторів, причому неоднозначно.
Метод встановлення ціни на основі відчутної цінності товару обумовлений специфічними підходами до роботи на ринку. Розрахунок робиться на певну категорію покупців, які погоджуються платити гроші не тільки за вартість товару, а й за комплекс інших послуг. Доплати пов'язані з доставкою, обслуговуванням тощо. Одна справа, коли ви самі займаєтесь купівлею якоїсь марки автомобіля, інша - коли цю процедуру покладаєте на представника фірми. Рівень послуг, що надаються, визначити, безумовно, важко. Тут доречно вести мову про престижні товари, про особливі послуги, за які за різних обставин ірізних умов покупець погоджується платити різні гроші. Звичайно, в якихось розумних межах. Ось чому для фірми важливо бути надзвичайно чутливою до змін попиту на товар.
Вибір ціни на основі рівня поточних цін орієнтує діяльність фірми щодо ціноутворення передусім не на власні витрати, а на ситуацію на ринку, на цінову політику фірм-конкурентів. Поведінка фірм адекватна їхньому становищу на ринку. Фірма-лідер, як правило, диктує свої умови. Дрібніші фірми можуть собі дозволити орієнтуватися на лідера, змінювати ціни після того, як це зробив він та його найближчі партнери. В олігополістичних сферах діяльності коливання цін взагалі мінімальні. Іноді дрібні продавці дозволяють собі підняти ціни трохи вище, ніж на ринку. Однак це пов'язано з наданням якихось додаткових послуг.
Метод ціноутворення, що орієнтується на рівень поточних цін, досить поширений. Він створює атмосферу справедливого підходу до встановлення ціни в цілому по галузі. А це дає змогу підприємствам отримувати певну норму прибутку, що всіх і влаштовує.
Можливий варіант встановлення ціни і на основі торгів. Торги - своєрідний метод укладання договорів купівлі-продажу чи підряду, за якими покупець (замовник) оголошує конкурс на виробництво товару із заздалегідь визначеними техніко-економічними показниками. Одержавши і порівнявши пропозиції, замовник підписує контракт з виробником (продавцем), який пропонує найвигідніші умови. Такий метод поширений при спорудженні великих ^об'єктів (підприємства, сховища, електростанції), постачанні машин й устаткування, виконанні масштабних НДДКР. Законодавства багатьох держав зобов'язують при розв'язанні важливих соціальних завдань вдаватися до залучення до торгів широкого кола виробників. Для організації торгів замовник (покупець) створює так званий тендерний комітет (від англ. tender- обслуговувати). До кола основних обов'язків його входить підготовка тендерної документації, оголошення і проведення торгів, аналіз й оцінка пропо-зицій-оферт, наданих учасниками торгів для вибору найбільш конкурентоздатних із них. До тендерного комітету, крім замовника, можуть входити представники інших фірм, у тому числі консалтінготові.
Торги бувають відкритими (публічними) та закритими. Звичайно відкриті торги проводяться у тому випадку, коли належить розміщувати замовлення на порівняно нескладне, скажімо, устаткування і на послуги, які можуть запропонувати багато фірм. У-закритих же торгах бере участь обмежена кількість фірм, з технічним рівнем, надійністю, репутацією яких організатори добре обізнані. Оголошення про проведення закритих торгів не друкується. Запрошення надсилаються в індивідуальному порядку. Напруга боротьби набагато нижча, ніж на відкритих торгах. Закриті торги, зрозуміло, проводяться на поставки найновіших, найсучасніших і, звичайно, дорогих виробів з високими технічними характеристиками, а також на складні підрядні роботи, де потрібна висока виконавська кваліфікація. Закриті торги оголошуються на спорудження об'єктів "під ключ", "продукція в руки", на проведення НДДКР, виконання комплексних промислових замовлень.
Торги поділяють ще на гласні та негласні, а також перекваліфікаційні. При проведенні гласних торгів тендерний комітет розкриває пропозиції та оголошує їхні основні умови в присутності представників фірм-учасниць. У відкритій пресі публікуються відомості про те, яка фірма (чи консорціум) отримала замовлення і на яких умовах. При негласних торгах дізнатися про все це надто складно. Власне, такі торги проводять замовники, що розміщують повторювані замовлення, аби не знижувати конкуренції між підрядниками та постачальниками. Що ж до. перекваліфікаційних торгів, то вони є, по суті, першим етапом, за яким вже починаються закриті торги. На цьому першому етапі учасники торгів подають не технічно-комерційні пропозиції, а кваліфікаційні документи, які підтверджують високу компетентність виконання, досвід у здійсненні складних поставок, додають відгуки замовників.
У процесі торгів кожна фірма-конкурсант призначає ціну пропозиції, стежачи за тим, щоб вона була дещо нижчою, ніж у конкурентів, але й не опускалась нижче рівня собівартості.
Остаточна ціна на товар встановлюється з урахуванням кількох факторів, а саме: цінової політики фірми, психології ціносприиняття, впливу ціни на інших учасників ринкової діяльності.
Методи, спрямовані на зниження стресу в організації
Стрес - звичайне і часто зустрічається явище. Ми все часом випробовуємо його - можливо, як відчуття пустки в глибині шлунку, коли ви встаєте, представляючись в класі, або як підвищену дратівливість, або безсоння під час екзаменаційної сесії. Незначні стреси неминучі і нешкідливі. Саме надмірний стрес створює проблеми для індивідуумів і організацій. Як відзначає доктор Карл Альбрехт, автор книги "Стрес і менеджер": "Стрес - це природна частина людського існування. Ми повинні навчитися розрізняти допустимий ступінь стресу і дуже великий стрес, нульовий стрес неможливий" .
Той тип стресу, який має відношення до керівників, характеризується надмірною психологічною або фізіологічною напругою. Дослідження показують, що до фізіологічних ознак стресу відносяться язви, мігрень, гіпертонія, біль в сливі, артрит, астма і болі в серці. Психологічні прояви включають дратівливість, втрату апетиту, депресію і знижений інтерес до міжособового і сексуальним відносинам .
Знижуючи ефективність і благополуччя індивідуума, надмірний стрес дорого обходиться організаціям. Як затверджує доктор Альбрехт: "Тепер ясно, що багато проблем

 
 

Цікаве