WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПідприємництво → Удосконалення мистецтва спілкування, цінова політика підприємства, зниження стресу в організації - Контрольна робота

Удосконалення мистецтва спілкування, цінова політика підприємства, зниження стресу в організації - Контрольна робота


Контрольна робота
Удосконалення мистецтва спілкування, цінова політика підприємства, зниження стресу в організації.
ЗМІСТ
1. Зворотній зв'язок та перешкоди. Cпособи удосконалення мистецтва спілкування…………………………………………………………….3
2. Етапи формування цінової політики підприємства та методи ціноутворення………………………………………………………….8
3. Методи, спрямовані на зниження стресу в організації………..17
4. Список літератури………………………………………………..20
Зворотний зв'язок та перешкоди. Cпособи удосконалення мистецтва спілкування.
ЗВОРОТНИЙ ЗВ'ЯЗОК. При наявності зворотного зв'язку відправник й одержувач міняються комунікативними ролями. Споконвічний одержувач стає відправником і проходить через всі етапи процесу обміну інформацією для передачі свого відгуку початковому відправникові, що тепер відіграє роль одержувача. Фахівець із обміну інформацією в бізнесі, професор Пилип Льюис пише:
"Зворотний зв'язок - це опорна реакція на те, що почуто, прочитане або побачене; інформація (у вербальному або невербальному оформленні) відсилається назад відправникові, свідчачи про мерю розуміння, довіри до повідомлення, засвоєння й згоди з повідомленням. Ефективний обмін інформацією винний бути двустороннє спрямованим: зворотний зв'язок необхідний, щоб зрозуміти, якою мірою повідомлення було сприйнято й зрозуміле... Керівник не може думати, що всі, сказане або написане їм, буде в точності зрозуміло так, як він замишляв Керівник, що опирається на таке помилкове допущення, відтинає собі від реальності. Керівник, що не налагодить зворотний зв'язок для одержувача інформації, виявить, що ефективність його управлінських дій різко знижена. Аналогічним образом, якщо зворотний зв'язок із працівниками заблокований, керівник зрештою виявиться ізольованим або обдурюванним.
Зворотний зв'язок може сприяти значному підвищенню ефективності обміну управлінською інформацією. Відповідно до ряду досліджень двосторонній обмін інформацією (при наявності можливостей для зворотного зв'язку) у порівнянні з однобічним (зворотний зв'язок відсутній), хоча й протікає повільніше, проте ефективніше знімає напруги більше точний і підвищує впевненість у правильності інтерпретації повідомлень. Це підтверджено в самих різних культурах. Нижче в даній главі ми даємо рекомендації про те, як можна розширити можливості зворотного зв'язку.
ШУМ. Зворотний зв'язок помітно підвищує шанси на ефективний обмін інформацією, дозволяючи обом сторонам придушувати шум. Мовою теорії передачі інформації шумом називають те, що спотворює зміст. Джерела шуму, які можуть створювати перешкоди на шляху обміну інформацією, варіюють від мови (у вербальному або невербальному оформленні) до розходжень у сприйнятті, через які може змінюватися зміст у процесах кодування й декодування, і до розходжень в організаційному статусі між керівником і підлеглим, які можуть утрудняти точну передачу інформації.
Певні шуми присутні завжди, тому на кожному етапі процесу обміну інформацією відбувається деяке перекручування змісту. Звичайно ми ухитряемся перебороти шум і передати наше повідомлення. Однак високий рівень шуму виразно приведе до помітної втрати змісту й може повністю блокувати спробу встановлення інформаційного обміну. З позицій керівника, це повинне обумовити зниження ступеня досягнення цілей відповідно до переданої інформації. На рис процес обміну інформацією представлена як система зі зворотним зв'язком і шумом.
Удосконалювання мистецтва спілкування
Крім уміння ефективно слухати, існує ще ряд способів, які можна використати для підвищення віддачі міжособистісних комунікацій.
ПРОЯСНЯЙТЕ СВОЇ ІДЕЇ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ ЇХНЬОЇ ПЕРЕДАЧІ. Прояснення власних ідей перед їхньою передачею означає, що вам необхідно систематично обмірковувати й аналізувати питання, проблеми або ідеї, які ви хочете зробити об'єктами передачі. Для любої передачи в адрес вищестоящего руководителя, подчиненного или коллеги вам, в принципе, нужна определенная тема как объект передачи.
ПРИКЛАД
Наставляння по мистецтву ефективно слухати Професор Кит Девис приводить 10 правил ефективного слухання. Прочитавши чергове правило, на хвилину перервіться, уявите розмову з конкретною людиною й представте, як ви користуєтеся тільки що прочитаним правилом.
1. Перестаньте говорити. Неможливо слухати, розмовляючи. Полоній (Гамлету): "Даний кожному твій слух, але нікому - твій голос.
2. Допоможіть мовцеві розкріпачитися. Створіть у людини відчуття волі. Це часто називають створенням розв'язної атмосфери.
3. Покажіть мовцеві, що ви готові слухати. Необхідно виглядати й діяти зацікавлено. Не читайте пошту, коли хто-небудь говорить. Слухаючи, намагайтеся зрозуміти, а не шукати приводів для заперечень.
4. Усунете дратівні моменти. Не малюйте, не постукуйте по столі, не перекладайте папери. Чи буде спокійніше в кабінеті, якщо закрити двері?
5. Співпереживайте мовцеві. Постарайтеся встати в положення мовця.
6. Будьте терплячим Не заощаджуйте час. Не переривайте мовця. Не поривайтеся вийти, не робіть кроків у напрямку дверей.
7. Стримуйте свій характер. Розсерджена людина надає словам невірний зміст.
8. Не допускайте суперечок або критики. Це змушує мовця зайняти оборонну позицію, він може замовчати або розсердитися. Не сперечайтеся. Саме перемігши в суперечці, ви програєте.
9. Задавайте питання. Це подбадйорюе мовця й показує йому, що ви слухаєте. Це допомагає просуватися вперед.
10. Перестаньте говорит. Це наставляння йде й першим, і останнім, тому що всі інші залежать від нього. Ви не зможете ефективно слухати, якщо будете розмовляти.
Природа дала чоловік дві юшки, але тільки одна мова, тонко натякнувши, що краще більше слухати, чим говорити.
Щоб слухати, потрібні обоє юшка: одне - сприймати зміст, інше - уловлювати почуття мовця.
Люди, що не слухають, одержують менше інформації для прийняття зважених рішень. Щоб розвити вміння слухати, оціните своє спілкування з іншою людиною після завершення розмови. Запитаєте себе, що саме ви зробили ефективно з позиції 10 наставлянь. А потім - у чому повинні вдосконалитися?
БУДЬТЕ СПРИЙНЯТЛИВІ ДО ПОТЕНЦІЙНИХ СЕМАНТИЧНИХ ПРОБЛЕМ. Не жалуйте сил на те, щоб виключити з повідомлення двозначні слова або твердження. Замість фрази: "Барбара, принесіть його мені, як тільки вам представиться зручна можливість", скажіть краще: "Барбара, надзвичайно важливо, щоб я одержав звіт ранком у четвер. Тоді в мене буде час його переглянути й попросити у вас уточнень, які мені можуть знадобитися до наради, наміченій на 9 годин ранку в п'ятницю". Уживаючи точні слова, - а не загального характеру, - ви виграєте в результативності.
СТЕЖТЕ ЗА МОВОЮ ВЛАСНИХ ПОЗ, ЖЕСТІВ Й

 
 

Цікаве