WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПідприємництво → Видатні підприємці. Шлях до успіху - Реферат

Видатні підприємці. Шлях до успіху - Реферат

із центральних міських районів, притягнутих низькими цінами.
Спочатку компанія Wal-Mart росла повільно. В 1970 році, коли вона була перетворена у відкрите акціонерне товариство, мережу складалася лише з 18 магазинів з оборотом $44 млн. Але вже через десять років загальна кількість магазинів зрослася до 276, а обсяг продажів - до $1,2 млрд.
В 1980-х Wal-Mart продовжувала розширюватися, незважаючи на протести власників дрібних магазинів. Саме в ту пору виникла мережа "Сем Клубів" - оптових центрів - і був відкритий перший суперцентр, що поєднував під одним дахом гастроном і 36 відділів товарів народного споживання.
У цей же час Уолтон почав акцію під гаслом "Купуйте американське!". Він призивав споживачів підтримувати вітчизняного виробника, щоб прискорити розвиток американської економіки. Експерти заговорили про феномен Wal-Mart, що складається з оригінальної стратегії ведення бізнесу й лобіювання законів, які, з одного боку, забезпечують вільну торгівлю, а з іншого боку - скорочують кількість робочих місць у США.
Правила Сема
До 1990 року мережа Wal-Mart з 1700 супермаркетів стала найбільшою в США. Після цього почалося її глобальне розширення: були відкриті представництва в Мексиці й Канаді. Завдяки гігантським масштабам компанія Сема Уолтона могла дозволити собі витрати на завоювання нових ринків. Жоден з її конкурентів не витримав би тягаря таких витрат.
У цей час Уолтон виробив цілий ряд корпоративних принципів, відомих кожному "партнерові" - так у мережі прийнято називати всіх співробітників. Наприклад, "правило заходу" - перефразування знаменитої приказки "Не відкладай на завтра те, що можна зробити сьогодні". Оперативна обробка запитів клієнтів і виконання замовлень у день одержання, до заходу сонця, дотепер залишається одним із ключових елементів корпоративної культури Wal-Mart. Тоді ж Уолтон сформулював "принцип трьох метрів". Всі співробітники магазинів інструктуються: виявившись на такій відстані від клієнта, вони повинні подивитися йому в очі, привітатись і запропонувати допомогу.
Всі торгові центри мережі Wal-Mart були сплановані однаково. Таким чином, у якому би місті не виявилися їхні постійні покупці, вони швидко знаходять потрібні секції й товари.
Всі працівники Wal-Mart стали носити уніформу. Для рядових співробітників це сині піджаки з іменними картками на груди, а для менеджерів обов'язкові кольорові сорочки й краватка. А головним корпоративним принципом творець мережі проголосив згуртованість: "Ми звичайні люди, віддано й ретельно працюючі разом, щоб досягти неймовірних результатів. У кожного з нас своя історія, віра й різний колір шкіри, але всі ми однаково віримо, що кожна людина гідна поваги".
В 1992 році торговельна імперія Wal-Mart похитнулася, вражена смертю засновника. Але надалі під керівництвом його сина Робсона Уолтона, що став головою ради директорів, і генерального директора Дэвида Гласса вона розвивалася не менш успішно. Висока активність американських споживачів забезпечила базу для нарощування оборотів. Зараз компанія контролює близько 30% продажів товарів народного споживання США, і, за прогнозами аналітиків, ця цифра може незабаром перевищити 50%. В 2002 році, за даними, отриманою компанією UBS Warburg, мережа Wal-Mart продавала товари в середньому на 14% дешевше, ніж конкуренти. Вона стала невід'ємною частиною американської економіки й культури споживання.
Але головної рушійної силоміць розвитку й заставою майбутніх прибутків стала програма невпинного глобального розширення. Зараз компанія, заснована Семом Уолтоном, крім США, працює в дев'яти країнах світу.
Зворотна сторона медалі
Wal-Mart - найулюбленіші компанія й у той же час компанія яку найбільше ненавидять в США. Зараз в американських судах розглядається близько 40 позовів, поданих проти магазинів цієї мережі. А в Інтернеті є сайт, на якому наведена безліч доказів того, що Сем Уолтон - втілення сатани на землі: наприклад, якщо скласти числа в даті його народження, вийдуть диявольські три шістки.
Одна із причин такої ненависті в тім, що громадськість багатьох штатів думає: такі великі мережі, як Wal-Mart, витягають гроші з міст, змушують їхні виробничі підприємства працювати на грабіжницьких умовах.
Судові скандали показали ще одне джерело скорочення витрат мережі. Виявилося, що Wal-Mart недооцінює працю своїх "партнерів" і не надає їм достатніх соціальних гарантій. Був момент, коли середня річна зарплата працівника торговельної мережі становила $13 тис., тоді як офіційна риса бідності в США проходила на рівні $14 тис. Співробітники, яким не вистачало грошей на медичну страховку, одержували допомогу за рахунок держави. Іншими словами, успіх компанії оплачувався з кишень платників податків. І все це відбувалося незважаючи на правила, сформульовані Семом Уолтоном: "Ділити прибуток з партнерами, адже всі співробітники - це саме партнери", "Вчіться слухати й викликати на відверту бесіду всіх співробітників компанії".
Довелося Wal-Mart шукати слова виправдання: всі нинішні проблеми - наслідок уповільнення економічного росту в США, текучість кадрів у компанії насправді скоротилася з 70% до 45%, а її власники ініціювали проведення програми допомоги інвалідам, студентам та іммігрантам.
Однак місце самого сімейства Уолтонів у діловій еліті економічні труднощів Америки тільки покращилось. У міру того як втрачали свої мільярди комп'ютерні генії Білл Гейтс і Пол Аллен, всі п'ятеро нинішніх спадкоємців Сема Уолтона багатіли. По рейтингу журналу Forbs всі вони входять у десятку найбільш заможних людей світу, маючи сукупний капітал майже $100 млрд. Сьогодні це найбагатша родина у світі.
WAL-MART СЬОГОДНІ:
" Найбільша торговельна мережа світу (у три рази більша другої по розмірі мережі супермаркетів - французької "Карефур").
" Володіє 79% всіх торгових центрів у США.
" В усім світі в компанії Wal-Mart працює близько 1,3 млн. чоловік.
" За підсумками 2004 року обсяг продажів Wal-Mart склав $597,7 млрд.
Висновок:
Отже, передусім необхідно розуміти самого себе. До якого типу підприємця-власника ви б хотіли належати чи належите вже? Запропонована типологія не є вичерпною, а межі між типами нечіткі.
Секрет успіху (якщо такий взагалі можна визначити) кожного з представлених типів полягає в тому, що кожен з них, зрозумівши власні пріоритети, знаходив партнерів з іншими - такими, які могли б доповнювати, створювати синергію.
У майбутньому виграють ті, хто зуміє побудувати мости між власними ціннісними світами та світоглядами партнерів - не лише з інвесторами, але й також з потужнимресурсом інноваторів - отже, зі світом малого та середнього бізнесу.
Список використаної літератури:
1. Wynnyckyj, Mychailo. Institutions and Entrepreneurs: Cultural Transformation in Post-Soviet Ukraine's 'De Novo' Market Sphere. Ph.D. dissertation, Faculty of Social & Political Sciences, University of Cambridge (U.K.), 2003.
2. Михайло Винницький "Підприємцю, пізнай себе сам!". Журнал "Києво-Могилянська Бізнес Студія" №9.
3. Official site Ford Motors Company.
4. Журнал "Свой бизнес"
5. Sam Walton "Made in America. My story".

 
 

Цікаве

Загрузка...