WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПідприємництво → Удосконалення методики накопичення облікової інформації про діяльність приватних підприємців - Реферат

Удосконалення методики накопичення облікової інформації про діяльність приватних підприємців - Реферат


Реферат на тему:
Удосконалення методики накопичення облікової інформації про діяльність приватних підприємців
Розвиток економіки України за останній період забезпечувався перш за все за допомогою суб'єктів малого бізнесу. Важлива роль малого бізнесу у економічному розвитку держави обумовлена тим, що це один з найбільших секторів економіки, який визначає структуру валового національного продукту та темпи економічного зростання. Досвіт розвитку малого підприємництва в Україні показує спроможність суб'єктів малого бізнесу набагато швидше реагувати на кон'юнктуру ринку, знаходити свою нішу у виробництві товарів і послуг, що дає йому більше шансів на виживання. При цьому малий бізнес забезпечує у два-три рази більшу ефективність виробничих капіталовкладень і за обсягом коштів, і за терміном віддачі, та має найнижчі інвестиційні потреби.
Але, незважаючи на переваги малого підприємництва на сьогоднішній день є багато проблем, що стримують його розвиток. Так, у відповідності з наказом Президента України №727 від 03.07.98р. "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва", приватні підприємці, річний обсяг діяльності яких не перевищує 500000 грн. і кількість працюючих не більше 10 осіб, можуть обирати спрощену систему оподаткування, обліку та звітності. На момент прийняття спрощена система оподатковування мала істотні економічні переваги в порівнянні зі звичайною, в зв'язку з тим, що платник єдиного податку звільнявся від сплати цілої низки податків і податкових платежів. У той же час, недосконалість діючого законодавства виступає суттєвим гальмом розвитку цієї сфери бізнесу. У числі неурегульованих питань найважливіше місце посідають проблеми поточного обліку.
Так, приватний підприємець незалежно від системи оподаткування, повинен вести книгу обліку доходів та витрат суб'єкта малого підприємництва - приватного підприємця за формою №10 (табл. 1).
Таблиця 1
Книга обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності протягом календарного року
Період обліку (день, тиждень, місяць, рік) Кількість виготовленої продукції, наданих послуг, отриманих товарів (од. виміру) Ціна придбання товарів (грн.) Витрати на виробництво продукції, наданих послуг (од. виміру) Кількість проданої продукції, наданих послуг (од. виміру) Ціна продажу продукції, послуг (грн.) Сума доходу (грн.) Чистий доход (грн.)
1 2 3 4 5 6 7 8
Як видно з таблиці, ця форма не може вважатися прийнятною ні для торговельної, ні для виробничої сфери малого бізнесу, тому що передбачає відображення окремих не пов'язаних між собою складових чистого доходу. Відповідно додіючого законодавства, чистий доход підприємця розраховується як різниця між сумою отриманих доходів та сумою документально підтверджених витрат. Як відомо, і доходи, і витрати в сфері малого бізнесу формуються за касовим методом (тобто, у момент фактичного отримання або виплати грошових коштів). Таким чином, товар, отриманий від постачальника з відстроченням платежу може бути відвантажений покупцеві на умовах передплати. У цьому зв'язку, доходи у підприємця сформуються у розмірі отриманої передплати від покупця, а витрати в обліку будуть відображені лише тоді, коли відбудуться фактичні розрахунки з покупцем.
Але, як видно зі змісту книги, у графах 2,3 та 4 варто відобразити інформацію про товари, які фактично отримані від постачальника, незалежно від того, оплачені вони чи ні. Таким чином, бачимо явне протиріччя змісту форми №10 вимогам діючого законодавства. Для вирішення зазначеного недоліку можна порекомендувати вести книгу за такою формою (табл. 2).
Таблиця 2
Книга обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності протягом календарного року
Документ Інформація про контрагента Доход від реалізації (грн.) Документально підтверджені витрати (грн.) Чистий доход (грн.)
дата № 3 4 5 8
При необхідності, за умови, що приватний підприємець є платником ПДВ, у книгу додатково треба додати графи для відображення ПДВ від реалізації.
Використання запропонованої книги має значні практичні переваги: дозволить обчислювати і доходи, і витрати лише за касовим методом; інформація про контрагента і первинний документ, на підставі якого формуються складові чистого доходу, показує напрямки надходження або витрачення коштів і виконує контрольну функцію (відображаючи витрати, підприємець вказує номер та дату первинного документа, і таким чином, контролює наявність цього документа); дані вносяться не в розрізі конкретних найменувань товарно - матеріальних цінностей, а в розрізі первинних документів, що значно скорочує витрати часу на обліковий процес; у книзі відображається інформація і про витрати підприємця, яка може бути корисною при переході зі спрощеної системи оподаткування на звичайну.
Таким чином, результати проведених досліджень показують доцільність ведення книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності протягом календарного року у розрізі первинних документів на надходження та витрачення коштів, вилучивши з неї інформацію про кількісно - вартісний рух цінностей.

 
 

Цікаве

Загрузка...