WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПідприємництво → Бізнес-аналіз - основна передумова планування в підприємництві. Аналіз внутрішнього середовища - Реферат

Бізнес-аналіз - основна передумова планування в підприємництві. Аналіз внутрішнього середовища - Реферат

підходу, різних маркетингових заходів. Наприклад, якщо ви лише виходите на ринок з новим товаром, то необхідно провести інтенсивну рекламну компанію, мета якої - пояснити покупцям вигоди від придбання даного товару. На стадії росту слід активно з'ясувати думку і пропозиції покупців відносно товару і його характеристик, з тим щоб внести при необхідності зміни в товар.
Підсумком успішної діяльності по управлінню продуктом є, як правило, широка номенклатура і різноманітний асортимент виробів. Наприклад, фірма "Сіменс" випускає 44 типи холодильників (асортиментний ряд), більше ЗО видів пральних машин і безліч іншої побутової техніки (широка номенклатура).
Плануючи діяльність по створенню нових товарів, які з'являються на ринку, необхідно врахувати таку деталь. В середньому на світовому ринку діє така пропозиція -70:20:10. Переважна частина новинок (70%) складає модифікацію старих товарів - дрібні зміни в самому товарі, зміни упаковки, методів збуту і просування; 20% - товари зі змінами в конструкції, споживчих властивостей, дизайні, і лише 10% становлять дійсно нові товари.
В бізнес-плані ви обов'язково повинні вказати, як будете встановлювати ціни на свою продукцію і порівняти свої ціни з цінами конкурентів (вищі, нижчі, на рівні цін конкурентів).
Визначення ціни - досить важливий процес, який обов'язково повинен враховувати еластичність попиту.
Крім того, ви повинні проаналізувати, як на ринку вашого товару йде ціноутворення, хто диктує ціни (виробники чи споживачі), який рівень знижок з ціни, що надаються вашими конкурентами (табл.2).
Досить важливими складовими аналізу ринку товару є система руху та збут.
Просування товарів на ринок - це комплекс заходів, спрямованих на формування попиту і стимулювання збуту продукції, тобто в кінцевому рахунку - на збільшення обсягу продажу.
Просування включає в себе рекламу, заходи щодо формування громадської думки (паблік рілейшнз).
Витрати на просування товару залежать від природи товару і його ринку.
Збут продукції - це процес її продажу. В будь-якому підприємстві є дві можливості збуту продукції: продавати самим або через посередників.
2. Аналіз організації ринку товарів
Можливі питання Можливі відповіді
1 2 3 4 5
1. Чи розуміє фірма свої сегменти ринку і вимоги цих сегментів до товарів Ні Туманно Не багато Непогано Дуже добре
2. Чи знає фірма побажання споживачів відносно її товарів? Ні Туманно Мало Непогано Дуже добре
3. Чи добре фірма розуміє структуру затрат і прибутковість кожного
товару? Ні Невиразно Мало Непогано Добре
4. Якість вашої продукції в порівнянні з продукцією ваших конкурентів Набагато гірша Гірша Приблизно однакова Краща На багато краща
5. Міра змін товару за останні 5 років, % 10 20 ЗО 40 50
6. Рівень контролю за новими товарами Дуже низький Низький Середній Значний Сильний
7. Який відсоток упаковки не змінювався за останні 5 років? 80 50 40 ЗО 20
8. Як довго використовується торгова марка? Немає зовсім Тільки розробляється Тільки зареєстрували Декілька років Давно
9. Який рівень сервісного супроводження вашої продукції? Дуже низький Низький Середній Значний Сильний
10. Чи впливали зміни цін на обсяг продажу? Дуже сильно Суттєво Незначно Небагато Ні
11. Затрати на рух товарів Дуже значні Значний Середній Невеликий Немає
12. Вигоди від продажу товару через торгівельну мережу Жодних Невеликі Незначні Суттєві Досить суттєві
13. Яку частку від продажу займають 8 найбільш важливих споживачів? 80 60 50 40 ЗО
14. Коли ви в останній раз повідомили про свою діяльність у місцевій пресі, журналах? Ніколи Три роки тому Два роки тому В минулому році Недавно
15. Коли ви востаннє оцінювали ефективність затрат на просування товарів? Ніколи Три роки тому Два роки тому В минулому році Недавно
16. Які спеціальні стандарти встановлені для службовців? Немає Деякі правила Декілька Багато Досить багато
17. Як організована робота зі скаргами клієнтів? Ніяк Погано Так собі Непогано Добре
В бізнес плані ви повинні обов'язково вказати, як будете здійснювати збут своєї продукції.
Відоме правило "80:20" наголошує: 80 % обсягу продажу фірми припадає на 20% покупців.
По мірі насичення ринку і загострення конкурентної боротьби за споживача, фірми починають використовувати різні стимулюючі заходи для споживачів та посередників: знижки, купони, лотереї, безкоштовне обслуговування кожного певного покупця.
З метою розширення обсягу продажу своєї традиційної продукції фірми шляхом надання додаткових послуг споживачам, реклами і активізації діяльності щодо просування товару розробляють різні стратегії. До них належать зокрема: стратегія розробки товару, стратегія розвитку ринку товару та стратегія диверсифікації.
Стратегія розробки товару передбачає, що фірма розробляє нові товари, розширює номенклатуру товарів, збуваючи їх на добре відомому "старому ринку", відшукуючи і заповнюючи ринкові ніші. При цьому товари можуть бути новими для галузі або тільки для фірми. Ця стратегія найбільш сприятлива з точки зору мінімізації затрат і міри ризику.
Стратегія розвитку ринку направлена на пошук нових ринків або нових сигментів ринку для тих товарів, які підприємства вже випускають. Доход забезпечується завдяки розширенню ринку збуту.
Стратегія диверсифікації передбачає розробку нових товарів та освоєння нових ринків одночасно. Це найбільш ризикова і дорога стратегія, але саме така стратегія може забезпечити успіх та стійкість фірми у нестабільному навколишньому середовищі.
Важливий аспект - аналіз структури затрат, собівартості продукції. Такий аналіз досить важливий з точки зору довгострокового виживання фірми. Якщо він відсутній, то його проведення повинне стати центральною частиною бізнес-плану.
В західних фірмах основою контролю над витратами виробництва і збуту є система складання бюджетів. Фінансовий директор звичайно використовує щотижневий бюджет, аналізує його виконання і вносить необхідні корективи, виходячи в першу чергу із фактичного надходження грошей на рахунок фірми. Якщо на рахунку з'являються додаткові гроші, то фінансовий директор повиненнегайно направити їх в обіг, не допускаючи того, щоб гроші лежали мертвим капіталом. Якщо ж виявиться збільшення витрат, то приймаються такі ж оперативні заходи для скорочення незапланованих витрат (табл. 3 ).
3. Аналіз виробничих проблем
№ п/п Можливі питання Можливі відповіді
1 2 3 4 5
1 Який відсоток прямих витрат у вартості товару (матеріали, праця, обладнання),% 0 10 40 70 90
2 Коли фірма останній раз аналізувала затрати сировини і матеріалів на виробництво товарів? Ніколи 5 років тому 3 роки тому 2 роки тому Постійно
3 Коли останній раз оцінювалися переваги і недоліки розвитку виробничої кооперації? Ніколи Ніколи Ніколи Ніколи Ніколи
4 Який рівень використання виробничих потужностей фірми?, % 30 40 50 70 90
5 Кількість фірм, які поставляють більшу частину комплектуючих
(сировини, пального) 1 4 8 12 15
6 Який відсоток обладнання фірми належить замінити на більш ефективне? 50 30 20 10 5
7 Яка система контролю якості товару (послуг) використовується на фірмі? Ніяка Неформальна Елементи контролю Вибірковий контроль Контроль за зразками
8 На скільки зросла продуктивність праці в минулому році?, %

 
 

Цікаве

Загрузка...