WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПідприємництво → Бізнес планування - Контрольна робота

Бізнес планування - Контрольна робота

Але консультант - це тількипомічник. Не потрапляйте в залежність від нього. Не вимагайте від нього побудови ефективного бізнесу для вас. Будуйте бізнес разом з ним, вчіться у нього новим прийомам роботи, але пам'ятайте, що відповідальність за ваш бізнес лежить тільки на вас. Консультант - це ваш "психоаналітик", коли він допомагає зрозуміти вам, навіщо, що саме і яким чином ви робите. Він - ваш партнер, у якого немає "шкурного" інтересу в вашому бізнесі і якому нема чого від вас приховувати, він ваш конструктивний опонент, який повинен знаходити нові альтернативи чи слабкі місця вашого бізнесу та пропонувати варіанти можливих рішень, критерії, за якими ви їх оцінюватиме. Він - ваше друге Я, коли навчає ваших працівників. Якщо ви знайшли такого консультанта і бажаєте з ним поговорити, порадитись - тримайтесь за нього - доки не відчуєте, що вам з ним не комфортно або що ви потрапили в повну залежність. В цьому випадку знайдіть іншого консультанта і спробуйте попрацювати з ним. Засіб перевірки професіоналізму консультанта - тільки у порівнянні з професіоналізмом іншого консультанта. Об'єктивні параметри бізнесу можуть змінитись зовсім з інших причин. Визначте на початку роботи, за якими параметрами ви оцінюватимете роботу, взаємодію з консультантом і попросіть його запропонувати власні параметри. При співпадінні параметрів ви завжди зможете домовитись щодо ефективності роботи консультанта, при неспівпадінні - скоріш за все - ви не працюватимете разом.
Але завжди основним фактором успіху залишиться підприємець та його впевненість:
Я ЦЕ МОЖУ! І ЗРОБЛЮ БІЗНЕС ЕФЕКТИВНИМ.
Модель ефективної підприємницької поведінки:
ХОЧУ -> ВМІЮ (ЗНАЮ ЯК) -> РОБЛЮ = МОЖУ
Можливо почати бізнес одразу ж з дії. Взяти і почати робити. Наприклад: повернути річки, продавати папуасам валенки, приватизувати країну, позичити грошей (взяти кредит або інвестицію) - обов'язково отримаєш фіаско.
Можливо вивчити всі науки, що стосуються бізнесової діяльності, прочитати всі книжки і стати академіком. Україна на даний час знаходиться на одному з перших місць в світі за кількістю вчених на одного мешканця країни і скільки ми отримали інвестицій?
Можна захотіти робити добре всім людям і повірити в таку можливість, і шукати шляхи, як це зробити, але часто доходиш висновку, що подібне під силу тільки Богу.
Можливо захотіти зробити добре собі самому, задовольнити всі свої бажання.
Варіантів багато. Який вибрати? Задовольняючи себе, свої бажання, аналізуй свої відчуття - а чи люблю я себе? Якщо відповідь - ТАК, то це саме той спосіб, який тобі підходить. Чи не протирічить твій спосіб задоволення власних бажань загальним домовленостям у суспільстві, в якому ти живеш, його правовим нормам? Якщо ні - ти знайшов свій життєвий шлях!
Щоб робити бізнес ефективно, потрібно запитати у споживача твоїх послуг чи товару - а це вам підходить? Ви купуватимете у мене це? Якщо ти ще бажаєш додатково залучити в свій бізнес ресурси або партнерів, - треба зуміти показати їм, що ти взмозі задовольнити їхні бажання, як свої власні.
Щоб дозволити самому собі та іншим людям на раціональному рівні зрозуміти свої можливості у задоволенні їхніх та власних бажань і має бути підготовлений бізнес-план.
Частина питань даного опитувальника сприяє розширенню професійного кругозору, що дає можливість на асоціативному рівні відчути ваш бізнес. Друга частина питань потребує аналітичних рішень, розрахунків та досліджень, проведення яких можливе тільки після отримання спеціальних знань.
Використання питань, вміщених в посібнику, дозволить кожному спеціалісту (керівнику проекта) підготувати набір пропозицій, які він хотів би мати в бізнес-плані і, таким чином, поставити задачу для співвиконавців бізнес-плану.
Це робить цій посібник досить індивідуальним інструментом. Працівники, маючи перелік питань, вміщених в посібнику, зможуть комплексно подивитись на задачу, а керівник - зекономить час на пояснення.
Почавши відповідати на поставлені питання, керівник має їх доповнювати та розширювати. Питання згруповані по розділах. Відповіді на них розкривають зміст кожного розділу бізнес-плану. Розділи 1, 2, 3 намагайтесь розширити до максимально можливого, тому що в розділі 4, вирішуючи питання про стратегію, ви повинні будете звузити ваш бізнес до реально реалізуємого. Цей (звужений) бізнес ви описуватимете в розділах 5-12.
Таким чином, дана методика написання бізнес-плану є індивідуальною, дозволяє кожному підприємцю створити свою систему підготовки бізнес-плану, на підставі якої всі особи, які приймають участь в його написанні або здійсненні, зможуть прийняти рішення щодо ступеню можливої своєї участі у запропонованому бізнесі.
ЩО ТАКЕ БІЗНЕС-ПЛАН? - це відповідь на питання:
ЯК Я РОБИТИМУ СПРАВУ?
Тому бізнес-план пише той, хто буде його реалізовувати.
Сам складач повинен постійно мати бажання отримувати відповіді на питання:
- Що я отримаю при успішній реалізації проекту?
- Який ризик втрати грошей?
Таким чином, все зводиться до співвідношення ризику і доходу (чим вищий ризик, тим більшим повинен бути очікуваний доход).
Крім того, бізнес-план, це:
o спосіб мислення
o модель бізнесу та управління ним
o документ, який описує всі основні аспекти майбутнього підприємства
o основа для встановлення раціональних взаємовідносин (з кредитором, інвестором, персоналом, партнерами тощо)
Вся подальша робота над бізнес-планом має дати всім зацікавленим особам відповідь на питання:
Чи варто вкладувати гроші, ресурси або власну працю в цю справу?
Бізнес-план - не статичний документ, а динамічний. З появою нових даних, доцільно його переглянути, доповнити і переписати. Тому ще раз звертається увага на те, що бізнес-план пише та людина, яка його реалізуватиме. Тільки в цьому доцільність підготовки бізнес-плану.
Для підготовки бізнес-плану необхідно зібрати багато інформації, потім слід її проаналізувати (головне - зробити "прикидку" фінансових результатів) і тільки після цього розпочинати написання проекту.
Повнота, характер тощо бізнес-плану дають уяву про менеджера, який буде відповідальним за його реалізацію (так як він його пише). Якщо б не потрібно було нікого переконувати в доцільності Вашого бізнесу, його написання (ненаписання) залежало б тільки від темпераменту бізнесмена, але навіть в цьому випадку доцільно описати себе: що ж із себе представляє бізнес, який я збираюсь робити.
Далі - матеріал, який і являє собою бізнес-план
Кожний розділ 2-3 сторінок, більш детальні дослідження та описи слід розміщувати в Додатку. Об'єм матеріалів обмежується відповідно Вашої стратегії просування, але достатньо мати описувальну частину 30-50 сторінок.
Структура бізнес-плану
1. Резюме
2. Опис товару (продукції, послуги, технології)
3. Опис ринку
4. Конкуренти
5. Стратегічний план
6. Маркетинг
7. План

 
 

Цікаве

Загрузка...