WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПідприємництво → Підприємництво як соціальне явище та особлива форма економічної активності - Реферат

Підприємництво як соціальне явище та особлива форма економічної активності - Реферат

діяльності та вибір постачальників і споживачів вироблюваної продукції; становлення цін відповідно до законодавства;
- вільний працівник;
- залучення і використання матеріально-технічних, фінансових, трудових, природних та інших видів ресурсів, використання яких не заборонено;
- вільне розпорядження матеріально-технічним прибутком, що залишається після внесення платежів, установлених законодавством;
-самостійне здійснення підприємцем-юридичною особою зовнішньо-економічної діяльності, використання будь-яким підприємцем належної йому частини валютної виручки за своїм розсудом.
Підприємець зобов'язаний не завдавати шкоди навколишньому середовищу, не порушувати прав та інтересів громадян, підприємств, установ, організацій і держави, що охороняється законом.
Припинення підприємницької діяльності можливе лише:
- з власної ініціативи;
- на підставі рішення суду або арбітражу;
- вразі закінчення строку дії ліцензії;
- при банкротстві.
Потрібно відмітити, що в умовах ринкової економіки основним суб'єктом підприємництва є підприємництво
Підприємництво - це самостійний господарський суб'єкт з правами юридичної особи, який на основі використання трудовим колективом майна виробляє і реалізує послуги.
Підприємництво не має в своєму складі інших юридичних осіб. Підпрємство не залежно від форм власності на засоби виробництва і іншу власність діють на принципах господарського розрахунку .
Підприємство здійснює виробничу і комерційну діяльність з метою одержання відповідного прибутку.
Підприємницький дохід-доходу, отриманий від підприємницької діяльності.
Представник підприємства - особа, або компанія позначені експортером для пошуку агентів, дистриб'юторів і строгістів експортуючої компанії на певних ринках, також для нагляду за їх діяльністю. Представник підприємства сам в торгових переговорах участі не бере і договорів не заключає .
Для формування підприємництва необхідні визначені умови: економічні, соціальні, правові та інші. Економічні умови - це в першу чергу, пропозиція товарів та попит на них, види товарів, які можуть бути куплені покупцем; об'єми грошових сум, які можуть бути витрачені на ці покупки; надлишок чи нестача робочих місць, робочої сили, яка впливає на рівень заробітної плати робітників, тобто на їх можливість купляти товар.
На економічну ситуацію суттєво впливають наявність та доступність грошових ресурсів, рівень доходів на інвестований капітал, а також величина займаних сум, до яких готові звернутися підприємці для фінансування своїх ділових операцій і які готові передати їм кредитні установи.
Всім цим займається багато різних операцій, які складають інфраструктуру ринку, за допомогою якої підприємці можуть встановлювати ділові взаємовідносини, вести комерційні операції. Це банки, надання фінансових послуг, постачальники - забезпечення сировиною, матеріалами, напівфабрикати, комплектуючими виробами, пальним, енергією, машинами та устаткуванням, інструментами та іншим; оптові та роздрібні продавці - надання послуг по доведенню товарів до покупця; спеціалізовані фірми і установи - надання професійних, юридичних, бухгалтерських, послуг посередників; агентства по працевлаштуванню - надання допомоги в підборі робочої сили, учбові заклади - навчання робочих та спеціалістів - службовців; інші агентства - рекламні, транспортні, страхові та інші; засоби зв'язку та передачі інформації.
Все розмаїття підприємницької діяльності може бути класифіковане за різними ознаками: виду діяльності, нормам власництва, кількості власників, організаційно-правовим та організаційно-екологічним формам, ступеня використання найманої праці та ін. Розглянемо деякі з них.
За змістом та призначенням підприємницьку діяльність можна розділити на виробничу, комерційну, фінансову, консультативну та ін. Всі ці види можуть функціонувати поруч чи окремо.
За формами власності майно підприємства може бути приватним, державним, муніципальним, а також знаходитись у власності суспільних об'єднань.
За кількістю власників підприємницька діяльність може бути індивідуальною та колективною. При індивідуальному підприємництві власність належить одній фізичній особі. Колективна власність - це власність, яка одночасно належатиме кільком суб'єктам з визначеною до кожного з них часткою (часткова власність) чи без визначення частки (спільна власність). Володіння, користування та розпорядження майном, яке знаходиться у колективній власності здійснюється за згодою усіх власників.
Форми підприємництва в свою чергу можна розділити на організаційно-правові, та організаційно-економічні. В числі організаційно-правових форм товариства, кооперативні спілки.
Підприємницька діяльність дуже різноманітна. Оскільки кожен бізнес пов'язаний з основними фазами відновлювального циклу - виробництвом продукції та послуг, обміном та розподілом товарів, їх споживання - можна виділити слідуючі види підприємницької діяльності.
Звичайно, потрібна потужна державна система підтримки розвитку підприємництва. Для цьогопотрібно при Кабінеті Міністрів України створити коорденаційну раду для підтримки підприємництва.
Отже, перехід до економічної системи, заснованої на ринкових відносинах, потребує не тільки соціально-політичних змін, зміни економічної бази функціонування народногосподарського комплексу, а і значних структурних змін.
Використана література
1. Закон України "Про підприємництво" //Голос України 1991-№3.
2. Бєленький П.Н., Медведєв С.П. Формування механізму господарювання підприємництва. - К., 2003.
3. Енциклопедичний словник бізнесмена. - К: Техніка, 1999.
4. Підприємство в Україні // Економіка України. - 2000. - №6. - С.9-10.
5. Підприємницька діяльність //Урядовий кур'єр, 1991-№10-ст.4.
6. Основи екологіної теорії: Підручник /за ред. проф. С.В.Мочерного-Тернопіль:А.Т. "Тарнекс", 1993-ст.205-219.
7. Королева В.Феномен предпринемательства. - М., 1992.
8. Ковальчук В.М. Основи ринкової економіки. - Тернопіль, 2000.

 
 

Цікаве

Загрузка...