WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПідприємництво → Вільні економічні зони (ВЕЗ): створення, мета, статус, стороки і терміни - Курсова робота

Вільні економічні зони (ВЕЗ): створення, мета, статус, стороки і терміни - Курсова робота

територій:
- спеціальна економічна зона "Донецьк" знаходиться на півдні міста Донецька і займає площу 466 гектарів;
- спеціальна економічна зона "Азов" знаходиться на півдні міста Маріуполя Донецької області і займає площу 314,8 гектара.
Спеціальні економічні зони "Донецьк" і "Азов" не включаються до територій пріоритетного розвитку. В спеціальних економічних зонах "Донецьк" буде створене сучасне наукомістке підприємство з виробництва товарів на експорт і постачання на внутрішній ринок. СЕЗ "Азов" створена у найсприятливіших умовах для розміщення зовнішньоторговельної зони, в якій будуть здійснюватися операції з обслуговування транспортних вантажів, торгівля, виробництво товарів на експорт.
Спеціальний ринок інвестицій інвестиційної дія-ті запроваджується на територіях пріоритетного розвитку на строк 30 років і діє у пріоритетних видав економічної дія-ті, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України.
До територій пріоритетного розвитку належать у своїх адміністративно-територіальних межах міста Вугледар, Горлівка, Дзержинськ, Димитров, Добропілля, Маріуполь, Новогродівка, Селидове, Сніжне, Торез, Шахтарськ, а також Волноваський та Мар'янський райони, на частку яких припадає 40% території області і 36%: сільськогосподарських угідь. У них виробляється 85% промислової продукції, забезпечується 93% зовнішньоторговельного обороту, мешкає 84% населення.
Що собою представляють вказані міста і райони видно з наступної характеристики господарської діяльності.
На території району діять 105 шахтобудівних організацій. Виробнича потужність вугледобуваючих підприємств складає 59 млн. т. Балансові запаси вугілля 14,4 млрд., в тому числі коксівного - 7,5 млрд. т. Потужність 7 ТЕС складає понад 10 МВТ.
Чорнометалургійний виробничий комплекс включає 3 крупних металургійних комбінати, 4 металургійних, трубний та трубопрокатний заводи. В Донецькій області цю галузь представляють також 4 коксохімічних заводи, 3 гірничо-збагачувальних підприємства.
Хімічна промисловість на території Донецької області складається з 15 підприємств, які виробляють мінеральні добрива, пластмаси, соду, кислоти, вибухові речовини, товари побутової хімії.
У машинобудуванні 200 підприємств повністю забезпечують потреби економіки України у гірничо прохідному устаткуванні, шахтних підйомних машинах, вугільних комбайнах. В області випускається 96% прокатного устаткування, 76% вантажних магістральних вагонів, понад 44% доменного та сталепрокатного устаткування.
Понад 400 підприємств виробляє товари народного споживання: меблі, холодильну техніку, газові плити, пральні машини, посуд, текстиль, трикотажні та швейні вироби, взуття тощо.
Харчова та переробка промисловість нараховує 150 крупних підприємств харчосмакової м'ясної, плодоовочевої, зернокруп'яної, хлібопекарної та інших підгалузей.
Великою перевагою області є Азовське морське пароплавство, яке обслуговує всі райони світового басейну. Маріупольський морський порт входить до шістки найбільших портів України.
Для прискорення зростання сільськогосподарського виробництва до території пріоритетного розвитку включено Волноваський та Мар'їнський райони. В цих районах розвинуто сільськогосподарське виробництво зерново-овочевого і м'ясомолочного напрямків. Значні площі зрощуються. У Марійському районі діє агропромисловий комбінат "Донбас".
Крім того, ці райони виконують роль рекреаційних зон. Тут розташовані санаторії - профілакторії.
22 вересня 1999 року був прийнятий Закон України "Про внесення зміни до статті 3 Закону України "Про спеціальні економічні зони та спеціальний режим інвестиційної діяльності в Донецькій області". Ці зміни полягають у тому, що до територій пріоритетного розвитку, крім раніше визначених, віднесені ще деякі міста та райони Донецької області, коротка характеристика економіки яких наводиться нижче:
Артемівськ - значний промисловий центр Донбасу. Тут розташовані заводи по обробці кольорових металів, склоробний; кераміко-трубний, алебастровий комбінати, фармацевтична фабрика, науково-дослідний інститут соляної промисловості, конструкторське бюро соляної промисловості, п'ять профтехучилищ.
Констянтинівка - багатогалузевий промисловий центр Донбасу. Провідне місце в економіці міста займають металургійна, хімічна, скляна, харчова промисловості. В місті - науково-дослідний інститут скла.
Краматорськ - один з великих центрів важкого машинобудування в Україні - виробничі об'єднання "Ново краматорський машинобудівний завод", "Старокраматорський машинобудівний завод", "Краматорське верстатобудівне виробниче об'єднання" тут також діють металургійні підприємства, а також підприємства будівельних матеріалів, легкої і харчової промисловості. У місті - науково-дослідний і проектно-технологічний інститут машинобудування, а також індустріальний інститут.
Красний лиман - у місті підприємства залізничного транспорту, заводи силікатної цегли, асфальтовий, консервний, комбікормовий.
Слов'янськ - значний промисловий центр Донбасу. Промисловість: хімічна, заводи по виробництву поліхлоровінілових плівок, машинобудування, металообробки, олівцева, меблева фабрики, харчова.
У Слов'янському районі - залізничний вузол Слов'янськ, сільське господарство - вирощування зернових, соняшнику, овочевих культур.
У Контянтинівському районі - залізничний вузол, у сільському господарстві - вирощування зернових, виробництво м'яса, молока.
Спеціальна економічна зона "Азов" покликана здійснювати зовнішньоторгові операції та обслуговування потреб територій пріоритетного розвитку. Тут буде забезпечено обслуговування транзитних вантажів, їх зберігання, сортування, доробку, пакування іпакетування, виробництво товарів на експорт тощо.
Література.
1. Конституція України. Прийнята 28 червня 1996 року // Відомості Верховної Ради України - 1996. - № 30.
2. Закон України "Про захист іноземних інвестицій на Україні" від 10 вересня 1991 року № 1540а - ХІІ.
3. Закон України "Про інвестиційну діяльність" від 18 вересня 1991 року // ВВ РУ. - 1992. - № 10. - С. 138.
4. Закон України "про пріоритетні напрями інноваційної діяльності в Україні" від 16 січня 2003 року № 433 - IV.
5. Постанова Кабінету Міністрів України "Про порядок затвердження переліку пріоритетних видів економічної діяльності на території пріоритетного розвитку в Донецькій області" від 18 червня 1999 № 1065.
6. Порядок розгляду і схвалення інвестиційних проектів, що реалізуються у спеціальних економічний зонах на територіях пріоритетного розвитку в Донецькій області, затверджений постановою КМУ від 18 червня 1999, № 1065.
7. Журнал "Підприємництво, господарство, право" 2004, № 2, ст. "Комплексні виробничі зони в Україні, як один з типів ВЕЗ" Будкевич О.В.
8. Журнал "Підприємництво, господарство, право" 2002, № 6, ст. "Правові основи створення і функціонування вільних економічних зон в Україні" Лісова О.В.
9. Сіваченко І.Ю., Кукарська Н.О., Левицький., Левицький М.А. Вільні економічні зони. Навчальний посібник. - К.: Дакор; Алеута., 2001. - 480 с.
10. Омельченко А.В. Інвестиційне право: Навчальний посібник. - К.: Атака, 1999. - 176 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...