WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПідприємництво → Вільні економічні зони (ВЕЗ): створення, мета, статус, стороки і терміни - Курсова робота

Вільні економічні зони (ВЕЗ): створення, мета, статус, стороки і терміни - Курсова робота

свідоцтва та дозволу, розв'язуються у судовому порядку відповідно до законодавства України
12. У разі одночасного надходження кількох подібних інвестиційних проектів Рада приймає рішення про проведення тендера для відбору інвестиційного проекту та його учасників. У таких випадках внесені матеріали повертаються заявнику, якого інформують
про терміни і умови проведення тендера.
13. Розгляд та схвалення інвестиційного проекту, до фінансування якого передбачається залучити під державні гарантії кошти міжнародних фінансових організацій, іноземних банків та інших фінансово-кредитних установ, здійснюється відповідно до законодавства України.
14. За видачу дозволу на провадження підприємницької діяльності в спеціальній економічній зоні без створення юридичної особи справляється плата в установленому Радою за погодженням з Мінфіном розмірі, однаковому для всіх суб'єктів одного виду підприємницької діяльності.
Кошти від внесення плати спрямовуються на розвиток інфраструктури цієї спеціальної економічної зони у порядку, визначеному Радою за погодженням з Мінфіном.
15. У разі втрати свідоцтва про схвалення інвестиційного проекту на території пріоритетного розвитку, дозволу на провадження підприємницької діяльності в спеціальній економічній зоні їх дублікати видаються в триденний термін на підставі письмового звернення заявника.
16. Рада до п'ятого числа місяця, що настає за звітним кварталом, подає Мінфіну, Мінекономіки інформацію про схвалення інвестиційних проектів, видачу відповідних
свідоцтв та дозволів.
(пункт 16 із змінами, внесеними згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2003 р. N 1368)
В Донецькій області у спеціальних вільних економічних зонах вже реалізується 106 інвестиційних проектів на загальну суму понад 706 млн. доларів. Для інвесторів такий режим забезпечує економію витрат на реалізацію проектів на 20-25 %. З них реалізовано 38. Уже створено 4 тис. нових і збережено понад 5 тис. робочих місць. Загалом же йдеться про створення 9 тис. нових і збереження 18 тис. вже наявних робочих місць. З 13 інвест-проектів концерну "Стірол" запрацювали 5: розпочато виробництво карбаміду, гранульованої аміачної селітри, таблетованих лікарських препаратів. У ЗАТ "Група Норд" освоєно нове виробництво вартістю 7 млн. доларів, яке випускатиме 300 тис. холодильників на рік. Американською компанією "Каргіл Інк" збудовано нове підприємство вартістю 50 млн. доларів з переробки насіння соняшнику.
У найближчі 10 років буде створено понад 10 тис. робочих місць що забезпечать приплив в область робочої сили з підприємств базових галузей, що реструктуруються.
2. Мета створення ВЕЗ.
Спочатку був прийнятий Указ Президента України "Про спеціальні економічні зони та спеціальний режим інвестиційної діяльності в Донецькій області" 18 червня 1998 р., а потім 24 грудня 1998 р. - Закон України з такою ж назвою
Законом визначено, що метою створення в Донецької області спеціальних економічних зон та запровадження на територіях пріоритетного розвитку спеціального режиму інвестиційної діяльності є:
ў залучення інвестицій у пріоритетні галузі виробництва для створення нових робочих місць та працевлаштування працівників, що вивільняються у зв'язку із закриттям, реструктуризацією гірничодобувних та інших підприємств;
ў впровадження нових технологій, модернізація діючих виробництв;
ў розвиток зовнішньоекономічних зв'язків, збільшення поставок на внутрішній ринок високоякісних товарів та послуг;
ў створення сучасної виробничої, транспортної та ринкової інфраструктури;
ў ефективне використання природних ресурсів.
Управління СЕЗ "Донецьк" та "Азов" і територіями пріоритетного розвитку здійснюють:
o Рада з питань спеціальних економічних зон та спеціального режиму інвестиційної діяльності в Донецької області (далі - Рада);
o органи місцевого самоврядування та місцеві державні адміністрації;
o органи господарського розвитку спеціальних економічних зон.
Орган місцевого самоврядування:
o укладає контракт з інвестором про реалізацію інвестиційного проекту, схваленого Радою;
o приймає рішення про надання в користування органу господарського розвитку спеціальної економічної зони земельних ділянок, об'єктів інфраструктури, розташованих на відповідній території, та природних ресурсів місцевого значення.
До повноважень Ради належить:
o розроблення та забезпечення реалізації стратегії та поточних програм розвитку СЕЗ, що затверджуються відповідними місцевими Радами;
o розгляд і схвалення інвестиційних проектів;
o розроблення та здійснення комплексу організаційних заходів щодо забезпечення залучення фінансових ресурсів;
o організація підготовки та перепідготовки кадрів;
o проведення міжнародних тендерів для вибору інвестиційних проектів та їх учасників;
o видача суб'єктам підприємницької діяльності дозволу на проведення діяльності на території СЕЗ без створення юридичної особи та інш.
Повноваженнями органу господарського органу СЕЗ є:
o облаштування території СЕЗ; ,
o будівництво об'єктів виробничої та невиробничої інфраструктури, розвиток мережі комунікаційних зв'язків;
o укладення договорів про виконання підрядних робіт щодо облаштування території зони, будівництва об'єктів виробничої та невиробничої інфраструктури, розвиток мережі комунікаційних зв'язків; укладення договорів про експлуатацію об'єктів інфраструктури; укладення в межах повноважень, наданих органами місцевого самоврядування, договорів із суб'єктами підприємницької діяльності про надання в оренду земельних ділянок, використання природних ресурсів місцевого значення та об'єктів інфраструктури у СЕЗ;
o участь у реалізації інвестиційних проектів та інш.
Законом визначені особливості провадження підприємницької діяльності на території СЕЗ "Донецьк" і територіях пріоритетного розвитку.
На території СЕЗ "Донецьк" розміщуються підприємства, які застосовують новітні технології з метою виробництва товарів для експорту та поставок їх на внутрішній ринок.
На території СЕЗ "Азов" розміщуються підприємства, які здійснюються операції з обслуговування транзитних вантажів, їх зберігання,дороблення, сортування, пакування, надання транспортно-агентських та експедиторських послуг, торгівлі, а також підприємства, які застосовують новітні технології з метою виробництва товарів для експорту та частково на внутрішній ринок.
На територіях СЕЗ можуть розміщуватися об'єкти виробничої та невиробничої інфраструктури (офісні будівлі, готелі, жилі будинки) але забороняється створення казино, гральних домів та інших місць грального бізнесу.
Земельні ділянки передаються в оренду суб'єктами підприємницької діяльності на строк до 60 років, але не більше ніж до кінця строку існування спеціальної економічної зони.
Основні положення щодо порядку ввезення товарів та інших предметів на територію ВЕЗ "Азов" та вивезення товарів та інших предметів з території цієї зони:
o у разі ввезення товарів та інших предметів (крім підакцизних товарів) з-за меж митної території України на територію БЕЗ для використання в межах цієї зони ввізне мито та податок на додану вартість не справляється;
o у разі ввезення

 
 

Цікаве

Загрузка...