WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПідприємництво → Розробка бізнес-плану МПП «СОФ» (торгівля та сфера розваг) - Дипломна робота

Розробка бізнес-плану МПП «СОФ» (торгівля та сфера розваг) - Дипломна робота

теплоти. Оптимальна температура в холодний і перехідний періоди повинна бути не більш ніж на 5 С вище середньої температури зовнішнього повітря в 13-00 в самий жаркий місяць, але не вище 28 С, відносна вологість в приміщенні при температурі 27 С не більше 60%.
Для того, щоб зменшити кількість теплоти, яка виділяється у навколишнє середовище проводиться теплоізоляція гарячих поверхонь обладнання й трубопроводів. Застосування теплоізоляції дозволяє також попередити опіки від касання до гарячих поверхонь.
Варильне відділення повинно бути чистим з гарною вентиляціею.Стіни,стеля повинні бути пофарбовані в білий колір, підлога вкрита керамічною плиткою.
9.3.Освітлення.
Раціональне освітлення робочого місця сприяе покращенню продуктивності праці, безаварійному обслуговуванні устаткування, робіт без травм.
Розподіляють слідуючі види освітлення:
* природне-прямими променями сонця,розсіяним світлом;
* штучне-світовими променями різних штучних джерел світла;
* змішане-об'днання природнього і штучного освітлення.
Проектом передбачено природне і штучнеосвітлення , яке повинно відповідати діючим санітарним нормам СНиП 11-4-79.
9.4.Електробезпека
Велику небезпеку для життя і здоров'я людини,як на виробництві так і в побуті представляе електричний струм.При його дії на організм порушуеться дихання, робота сердця, кровообігу.Багато випадків закінчуеться одержанням тяжких опіків і нерідко смертельними наслідками.
Ураження людини електричним струмом найчастіше відбуваеться при торканні до оголених струмоведучих частин обладнання, по причині відсутності чи несправності захисних засобів, запобігаючих пристроїв, а також порушення техніки безпеки при роботі з електрообладнанням.
Для того, щоб не допустити дії струму на людину, струмоведучі частини електроустаткування ізолюють, надійно огорожують, розташовують на недосяжній висоті, приміняють захисне заземлення тощо.
Обслуговувати електромережі, електроустановки повинен лише спеціально навчений персонал.Технологічні робітники мають право лише включати чи виключати їх пусковими пристроями.
Надійним засобом ураження людини електричним струмом є використання струму низької напруги. Безпечним для людини являеться перемінний струм 0,01А і менше,напругою 12-36В.Тому в особливо небезпечних умовах застосовують електропристої, інструмент низької напруги.
При порушенні ізоляції електричного дроту під напругою можуть виявитися металеві частини устаткування; корпус пускової апаратури, електродвигуна, станин, огородження. Для захисту працюючих в цих випадках застосовуеться захисне заземлення.
Захисне заземлення - це з'єднання всіх металевих частин обладнання, що можуть виявитися під напругою, з землею. У випадку, коли висока напруга попадає на металеві частини обладнання і людина доторкається до них, електричний струм піде по металевих частинах в землю, не завдавши неприємностей людині, бо електричний опір людини набагато більший за опір металевого провідника, яким з'єднана металева конструкція з землею.
По небезпеці і враженні електричним струмом цехи варення та фасування відносяться до особливо небезпечних в приміщенні. Для забезпечення безпеки людей у відповідності до вимог ПУЕ повинні застосовуватись заземляючі елементи. Відповідно до технічних вимог і умов виробництва на обладнанні встановлюються кришки, які мають водозахистну конструкцію. Експлуатація електрообладнання повинна здійснюватись згідно до вимог ГОСТ 12.1.030-81. Металеві апарати, вологий одяг робітників є струмопровідними, тому в цехах напруга в переносних освітлювальних пристроях не повинна перевищувати 12В. Ці пристрої повинні мати ізольовані проводи, а сам ліхтар накривається сітчастим ковпачком.
Захистними засобами називають прилади, апарати, переносні та перерізні засоби й устаткування для захисту працюючих від ураження електричним струмом. Всі ізолюючі засоби поділяються на основні та допоміжні. До основних ізоляційних засобів відносяться засоби, які застосовуються в електроустаткуванні з напругою більше 1000В. До додаткових відносяться засоби, які застосовуються в устаткуванні з напругою до 1000В. Огляд та заміна захистних засобів проводиться в термін.
Таблиця. Огляд та заміна захистних засобів.
Назва захистних засобів Огляд Заміна
Рукавиці гумові перед використанням раз на рік
Інструмент з ізольованими ручками перед використанням раз на рік
Галоші гумові раз в 6 місяців раз на рік
Коври дорожні гумові раз на рік раз в 2 роки
Ізолюючі підставки раз в 2 роки раз в 2 роки
9.5. Пожежна безпека
Пожежна безпека забезпечуеться проведенням цілого комплесу організаційно-технічних заходів розробкою інструкцій по заходам пожежної безпеки і своечасне усунення виявлених протипожежних порушень. Воно в більшій мірі визначаеться ступенями її вогнестійких основних конструктивних елементів.
Для гасіння пожеж в кожному приміщенні передбачаеться встановлення вогнегасників та інших первісних засобів пожежогасіння.
Заходи по попередженню пожеж на виробництві повинні зводитись до попередження створення горючого середовища, виявлення джерела загорання і створення умов для швидкої локалізаціїї й ліквідації пожежі.
Для гасіння пожежі розпиленою водою передбачається система пожежного водопостачання (СНиП11-58-75 і СНиП11-34-74). Витрата води на зовнішнє пожежогасіння для виробничих будівель приймається з урахуванням ступеню вогнетривкості конструкцій будівель і категорії виробництва по кожній небезпеці й в залежності від об'єму будівель.
Ступінь вогнетривкості комплексу категорії по пожежній безпеці Б, В, Д. Тривалість пожежі приймаємо рівною 3 години. Розрахунковий запас води для 3-го пожежегасіння визначаємо по формулі:
Q = (3*3600*n)/1000
де 3600 і 1000 - перевідні коефіцієнти, відповідно годин в секунди й літрів в кубометри; n - витрата води на внутрішнє (5л/с) і зовнішнє (15л/с) пожежегасіння.
Виходячи зі ступеня вогнестійкості й категорії по побеженебезпеці з урахуванням об'єму будівлі знаходимо витрату води:
Q = 11*(5+15) = 220м3
На території підприємства передбачається резервуар, який містить необхідну кількість води на пожежегасіння.
ВИСНОВКИ
Організація малого підприємства МЧП "СОФ" дозволить підвищити сервісне обслуговування Харківського району.
Для здійснення проекту відповідно до розрахунків буде потрібно 4400 тис.гривень. Можливим інвестором є Стаднюк Е.Ф.і АБ "Експрес Банк"
Розрахунки ефективності показали :що термін окупності складає - 4,7роки; аккумульований дисконтований грошовий потік за цей період складає - 4827,6тис.грн.; індекс прибутковості - 1.662.
Приведені показники свідчать про доцільність організації такого багатопрофільного підприємства.

 
 

Цікаве