WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПідприємництво → Розробка бізнес-плану МПП «СОФ» (торгівля та сфера розваг) - Дипломна робота

Розробка бізнес-плану МПП «СОФ» (торгівля та сфера розваг) - Дипломна робота

країні за даними органів Госкомстата складає біля 4млрд. гривень, розрахований він виходячи зі споживчої корзинки вартість якої складає біля 80 грн. (складається споживча корзинка з 22 основних продуктів харчування, куди не ввійшли багато споживані населень продукти, як наприклад копченості, м'ясні і рибні, кава, напої, дитяче харчування й ін.). Реальний місячний обсяг ринку продуктів харчування визначений експертним шляхом складає мінімум 8 млрд. грн.
Місячний обсяг споживання продуктів харчування в м. Києві в порівнянні з іншими регіонами значно вище і складає біля 1200 млн. грн., або в середньому біля 280 грн. на одну людину. У останні п'ять місяців купівельний попит населення знизився в основному на предмети не першоїнеобхідності. Попит на продукти харчування залишається на старому Рівні, проте, росте попит на більш дешеві продукти вітчизняного виробництва і знижується попит на дорогі імпортні продукти.
В даний час обсяг ринку продуктів харчування в Україні перевищує на порядок обсяг будь-якого іншого ринку споживчих товарів.
Основу ринку товарів і послуг об'єкта проекту складуть жителі мікрорайону, чисельність якого складає біля 3000 чоловік. У зв'язку з цим зросте в Києві популярністю індивідуального житлового будівництва і виділенням у селищі території під індивідуальну забудову, очікується збільшення чисельності населення в селищі на 300 чоловік. На даний момент потреби значної частини населення (порядку 1/3) задовольняються за рахунок завезення з інших районів міста працюючими та членами сімей.
Значну частку споживачів Торгового комплексу складуть робітники сусідніх підприємств:
o тютюнової фабрики, на якій працюе 2000 чоловік, йде процес розширення в зв'язку з її перебазуванням із центральної частини міста Києва;
o автотранспортне підприємство з чисельністю працюючих 800 чоловік;
o цегельний завод із чисельністю працюючих 500 чоловік.
Наявність минуюча в безпосередній близькості автомагістралі Київ -Днепропетровск, по якій проходять вантажопотоки з Західної Європи на Схід України і далі в Росію, забезпечить притоки громадян, що проїжджають. Інтенсивність прямування по автомагістралі в денний час складає біля 400 автомобілів у час.
Об'єкт інвестування розташований на місці колишньої торгової точки і відомий жителям селища, робітникам підприємств і багатьом відвідувачам.
Проведені експертами розрахунки показали, що тільки постійними споживачами товарів і послуг комплексу стануть порядку 2500 - 3000 чоловік. Середньомісячна норма споживання продуктів харчування складає в Києві біля 280 гривень на місяць, аналогічної вона залишається і для району розташування об'єкта інвестування.
4.4.2. Конкурентне середовище
Територіальне відособлене розташування селища є сприятливим щодо конкурентноздатності об'єкта інвестування.
Найближчі конкуренти (продовольчі магазини, кафе і ресторани) розташовані :
-в селищі Чапаевка на відстані 5 км ;
-по проспекту Науки на відстані 5 км;
-по вулиці Академіка Заболотного на відстані 6 км.
У мікрорайоні немає інших продовольчих торгових пунктів і останнім часом не було обертань у державну адміністрацію району про виділення місця на одержання дозволу по організації пунктів торгівлі продуктами харчування.
На даний момент об'єкт інвестування займає монопольне положення в мікрорайоні.
4.4.3. Місце Торгового комплексу на ринку
У результаті проведення реконструкції, будівництва нових площ і освоєння нових видів торгових і інших послуг очікується істотне збільшення товарообігу Торгового центру, що складе 480 - 500 тисяч грн. на місяць, що дозволить мати чистий прибуток біля 120 тис. грн. щомісяця.
4.4.4. Маркетингова стратегія
Стратегія діяльності Торгового центру базується на вивченні попиту на продукти харчування, послуги ресторану і кафе, ціновій політиці, рекламі, розширенні видів діяльності.
Шляхом аналізу продаж, опитуванння й анкетування покупців буде визначатися асортимент, обсяги і якість продуктів і товарів.
З огляду на територіальну відособленість мікрорайону при доборі асортименту буде враховуватися потреба не тільки в продуктах харчування, а і потреба в забезпеченні населення супутніми товарами необхідними для побуту, ведення домашнього господарства. При Торговому центрі буде працювати стіл замовлень і організована доставка продуктів споживачам. У літню пору буде організована наметова торгівля біля автомагістралі, будуть організовані кіоски в підприємствах, у віддалених місцях селища.
У організації оптової торгівлі намічається також орієнтація на оптових покупців із сусідніх населених пунктів, що зможуть скорочувати транспортні витрати, не заїжджаючи на оптові ринки розташовані в центральних районах Києва, планується також організація доставки товарів власним автотранспортом, що викликає безсумнівно інтерес у споживачів.
Роботу ресторану намічається організовувати в двох режимах, удень ресторан працює як кафе з відповідними більш низькими цінами , а у вечірній час і у вихідні дні - як ресторан. Планується виїзна торгівля обідами на підприємствах селища. Ресторан також буде здаватися для проведення бенкетів, ритуальних заходів.
При визначенні цінової політики Торгового комплексу, основним принципом буде - застосування цін, нижче чим у конкурентів, розташованих у місті. Досягатися це буде за рахунок організації прямих постачань від виробників товару, а також придбанням продуктів харчування для ресторану і кафе в місцевих виробників сільгосппродукції. Такий підхід забезпечить ріст рівня прибутковості за рахунок збільшення обсягів продаж і високої оборотності засобів.
З метою притягнення нових споживачів буде організована відповідна реклама для населення за допомогою місцевих радіо і телебачення, рекламних оголошень у періодичних друкарських виданнях, постійного телефонного зв'язку (відповідей на питання), прайс-листів, створення зовнішньої реклами. Реклама послуг Торгового центру буде на власному автотранспорті, рекламних щитах розташованих у селищі та на автомагістралі. Фірмовий знак і реклама підприємства будуть використані на упаковуванні реалізованих товарів.
4.4.5. Керівництво проектом
Керівництво проектом буде здійснювати персонал на чолі з власником (директором) МПП "СОФ", що має вищу торгову освіту і 15- літній досвід роботи в сфері торгівлі.
У складі персоналу ввійдуть менеджер по організації суспільного харчування, спеціаліст - маркетолог, а також фінансовий директор.
4.5. ФІНАНСУВАННЯ І ПЛАНУВАННЯ ВПРОВАДЖЕННЯ ПРОЕКТУ
4.5.1 Вартість проекту
Виходячи з попередніх оцінних розрахунків загальна вартість проекту створення Торгового комплексу в Харківському районі міста Києва (мкр. Пирогово) на базі існуючого будинку, у якому розміщений магазин і кафе, складає 4,4 млн. грн. , тривалість періоду

 
 

Цікаве