WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПідприємництво → Заснування фірми та забезпечення її господарської діяльності (пошукова робота) - Реферат

Заснування фірми та забезпечення її господарської діяльності (пошукова робота) - Реферат

документи, що засвідчують сплату збору за видачу довідки.
За реєстрацію в органах статистики береться плата, розмір якої залежить від терміну реєстрації: реєстрація за один день - 31,13 грн; реєстрація за два дні - 20,33 грн; реєстрація за три дні - 15,56 грн.
Наступна установа, в якій необхідно зареєструватися, - податкова міліція.
Реєстрацію в органах податкової міліції нормативними документами прямо не передбачено, але в будь-якому разі потрапити до податкової адміністрації без візи податкової міліції не вдасться. Тому, керуючись положенням наказу Державної податкової адміністрації України від 19 лютого 1998 р. № 80, де лише зазначено, що перевірку паспортних даних засновників виконують підрозділи податкової міліції, необхідно подати до органів податкової міліції такі документи: нотаріально засвідчену копію статуту (іноді потрібен оригінал); дві заповнені реєстраційні картки; документ, що підтверджує юридичну адресу підприємця; ксерокопії паспортів директора, головного бухгалтера (іноді всіх засновників); ксерокопії їхніх ідентифікаційних кодів. Як правило, під час реєстрації потрібна особиста присутність директора (треба мати при собі паспорт) або навіть всіх засновників. Термін реєстрації не встановлено.
Після цього слід зареєструватися в податковій інспекції. Взяття на облік суб'єкта підприємницької діяльності відбувається в податковій інспекції того району, в якому здійснено державну реєстрацію такого суб'єкта. Стати на облік у податковій інспекції потрібно в двадцятиденний термін з моменту державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності. При цьому юридична особа подає такі документи:
o заяву за формою № 1-ОПП, яка заповнюється друкованими літерами;
o оригінали та копії засновницького договору і статуту з позначкою виконкому про держреєстрацію;
o оригінал та копію свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності;
o оригінал та копію документа, що підтверджує юридичну адресу;
o нотаріально засвідчену копію довідки про включення до ЄДРПОУ.
Для того щоб ці документи було прийнято, необхідні також:
o паспорти власників, засновників (фізичних осіб), директора та головного бухгалтера, довідки про надання їм ідентифікаційних номерів за ДРФО (ксерокопія). Якщо власник, засновник - юридична особа, то необхідна довідка податкової інспекції за місцем розташування підприємства про взяття на податковий облік (ф. № 4 - ОПП).
Фізичні особи подають такі документи: заяву за ф. № 5 - ОПП (додаток 5), копію свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи, документ, що посвідчує особу (паспорт).
Документи приймаються у не підписаному білому швидкозшивачі (2 шт.). Термін реєстрації - два робочі дні (з прийомного дня на прийомний).
Порядок реєстрації у податковій адміністрації передбачено вже згаданим наказом Державної податкової адміністрації України від 19 лютого 1998 року № 80.
Протягом двадцяти календарних днів з моменту державної реєстрації за потреби слід зареєструватись як платник податку на додану вартість (ПДВ) (наказ Державної податкової адміністрації України від 1 березня 2000 р. № 79). Для цього потрібні: реєстраційна заява (ф. № 1-Р); платіжне доручення або квитанція про сплату внеску до реєстру платників ПДВ (один неоподатковуваний мінімум доходів громадян). Термін реєстрації становить десять робочих днів.
При реєстрації як приватного підприємця згідно із законодавством України можна обрати спрощену систему оподаткування доходів від підприємницької діяльності. Це можливо за умови, що у трудових відносинах з підприємцем перебувають не більше десяти осіб одночасно та обсяг виручки від реалізації продукції за рік не перевищує 500 тис. грн. Ставка єдиного податку встановлюється місцевими радами за місцем державної реєстрації підприємця залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 грн та більше 200 грн на місяць.
Для обліку доходів та видатків у своїй діяльності слід вести облік, де зазначаються всі кошти, що надійшли від підприємницької діяльності, а також кошти, витрачені на виконання цієї діяльності, та різниця між ними.
Якщо підприємець використовує найману працю або працю членів своєї родини, то ставка єдиного податку збільшується на 50 % за кожну особу.
Рішення про перехід на спрощену систему оподаткування можна приймати один раз на календарний рік. Орган державної податкової служби протягом десяти робочих днів повинен безплатно видати підприємцеві свідоцтво про право сплати єдиного податку після подання ним письмової заяви до органу державної податкової служби за місцем державної реєстрації.
Звичайно, для здійснення підприємницької діяльності необхідна печатка. Порядок видачі дозволів на виготовлення печаток і штампів передбачено наказом Міністерства внутрішніх справ України від 11 січня 1999 р. № 17, відповідно до якого дозвіл на виготовлення печатки суб'єктам підприємницької діяльності видається у дозвільній системі міськрайорганами внутрішніх справ.
Для одержання дозволу на виготовлення печаток і штампів керівники суб'єктів підприємницької діяльності, зареєстрованих в Україні, підприємці-громадяни подають в органи внутрішніх справ заяву, в якій зазначається кількість печаток та штампів, що передбачається виготовити. Крім того, слід повідомити, вперше чи ні виготовляються печатки та штампи. Якщо виготовлення печаток здійснюється не вперше, зазначається підстава їх виготовлення. Потрібно також зазначити місцезнаходження підприємства, особу, відповідальну за отримання дозволу на виготовлення печаток і штампів, її прізвище, ім'я, по батькові, паспортні дані, прізвище, ім'я, по батькові, паспортні дані керівника або уповноваженої ним особи, що подає клопотання до органу внутрішніх справ. До заяв додаються такі документи:
o копія свідоцтва про державну реєстрацію, засвідчена нотаріально, якщо інше не передбачено законом;
o зразки (ескізи) печаток, штампів - у двох примірниках, затверджені керівником (власником);
o платіжне доручення або квитанція про сплату за послуги дозвільної системи;
o копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера фізичної особи - платника податків (для підприємців-громадян).
Протягом п'яти робочих днів з дня одержання документів орган внутрішніх справ зобов'язаний видати дозвіл на виготовлення печаток і штампів. Якщо у такому дозволі відмовлено, то цей же орган у зазначені терміни повинен надати письмову відмову із зазначенням причин, обумовлених законодавством України. Послуги дозвільної системи за видачу дозволів на печатки і штампи платні, тому цей термін можна скоротити, сплативши потрійний розмір від вартості послуг дозвільної системи.
Реєстрація платника страхових внесків до Пенсійного фонду провадиться в районних відділеннях Пенсійного фонду протягом десяти днів від дати отримання свідоцтва про державну реєстраціюсуб'єкта підприємницької діяльності або з дати укладення угоди (у тому числі цивільно-правового характеру) з найманим працівником. Для

 
 

Цікаве

Загрузка...