WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаПідприємництво → Різновиди знижок. Рентабельність зниження цін - Реферат

Різновиди знижок. Рентабельність зниження цін - Реферат

мова йде про таку ж економію засобів, як і у випадку будь-якого іншого зниження цін;
- споживач має справу з щедрим виробником.
У момент випуску товару на ринок безкоштовна пропозиція 20% товару чи зниження ціни на 20% не те саме для покупця. Психологічний вплив набагато могутніше, коли безкоштовно пропонується більше товару.
Купонаж і відшкодування з відстрочкою.
Споживачу пропонується купон, який дає право на одержання знижки з ціни товару. Такі купони або містяться на упакуванні товару, або доставляються на будинок, або поширюються через пресу.
Як виробники, так і торгова мережа прибігають до даного виду стимулювання у слідуючи випадках:
- у момент випуску нового товару на ринок, коли необхідно спонукати споживача випробувати його;
- у момент повторного випуску товару, збут якого переживає застій і необхідно розширити коло його покупців.
Просте відшкодування з відстрочкою.
Зниження ціни відбувається не в момент покупки, а через деякий час, якщо покупець направляє свій купон, що дає право на знижку.
Відшкодування у виді певної суми грошей виплачується при пред'явленні декількох доказів покупки. Покупець направляє по зазначеній адресі доказ покупок і одержує чек, який відшкодовує йому або повну вартість одного з товарів, або заздалегідь визначену суму грошей.
Даний вид зниження цін застосовується в багатьох галузях різними підприємствами. Наприклад, фірма "Philips" пропонує знижку в розмірі 4$ пред'явникам доказу покупки 8 електричних батарейок свого виробництва.
Сполучене відшкодування з відстрочкою
Об'єднання декількох товарів різних виробників у рамках однієї операції. Використовуються нові прийоми:
а)Ланцюжок купонів. Кілька товарів об'єднані в одному купоні, розповсюджуваному через пресу. Споживач купує товари в магазині по своєму вибору, наклеює доказ покупки на талон, який надрукован у пресі, і одержує відшкодування з відстрочкою на більш велику суму.
б)Проба якості. Купон має форму книжечки, що складає з трьох сторінок і представляє 10 попередньо відібраних товарів, що пропонуються в магазинах зі знижкою.
Споживач одержить цю суму банківським чеком, випробувавши 10 запропонованих йому зразків.
в)Подарунок-якість. Цей прийом має в основі той же принцип, що й описаний вище. Застосовується у відношенні товарів, що могли бути як подарунок.
Споживач може придбати різні предмети для подарунка й одержує при цьому значну знижку.
Облікові купони (перехресний купонаж). Відшкодування з відстрочкою певної суми грошей у випадку, якщо відбувається покупка двох дуже різних товарів, що не продаються в одній торговій мережі.
Зниження цін, сполучене із суспільно-корисним заходом.
Для підвищення інтересу до зниження цін з відстрочкою виплати знижки і найбільш повного використання престижу марки деякі виробники залучають споживачів до якого-небудь суспільно-корисного заходу.
Як прості, так і більш складні форми зниження ціни мають одну загальну рису: у будь-якому випадку мова йде про більш-менш великий виграш у грошах, незалежно від того, чи відбувається це відразу чи з відстрочкою виплати.
Знижки сприяють виконанню ціною її стимулюючої функції, допомагають маркетинговим дослідженням. А саме: сприяють зниженню витрат виробництва, збереження, реалізації внаслідок зрослого збуту, полегшують завоювання постійних клієнтів і перспективне планування діяльності фірми, стимулюють замовлення великих обсягів, роблять рекламне сприяння збуту на ринку.
Встановлення знижок вимагає врахування не тільки інтересів маркетингової служби для стимулювання збуту, але й фінансових можливостей підприємства.
При плануванні виторгу від реалізації недостатньо лише розрахувати можливий обсяг продажів (це дозволить тільки визначити загальну суму грошей, що ви зможете одержати в чи касу на розрахунковий рахунок). А розрахована в такий спосіб сума, як правило, не є оптимальної, і немає гарантії, що вона відбиває максимальний обсяг прибутку при максимально можливому обсязі продажу, оскільки при такому розрахунку не враховується вплив на фінансові показники організації численних факторів.
У першу чергу варто визначити можливий обсяг продажів і собівартість продукції при випуску такого обсягу. При цьому обидва показники тісно взаємозалежні:
- чим нижче ціни - тим більше ви зможете продати;
- чим більше випуск продукції - тим нижче собівартість її одиниці;
- чим нижче собівартість - тим нижче можуть бути ціни.
Але це кільце взаємозв'язків можна розкрутити й в іншу сторону:
- чим вище собівартість - тим вище повинні бути ціни;
- чим вище ціни - тим менше ви зможете продати;
- чим менше випуск продукції - тим вище собівартість її одиниці.
Особливо часто в другу "негативну" сторону приведене нами кільце взаємозв'язків крутиться в часи кризи, коли різко знижується купівельна спроможність і як наслідок цього падає обсяг виробництва.
Як же розрахувати можливий об'єм знижок таким чином, щоб фінансові результати від цього не погіршились? Процес установлення знижок на виготовляємую продукція умовно можливо поділити на 2 етапи.
Перший етап - аналіз ринку.
Перш за все необхідно з'ясувати, за якими цінами пропонують таку ж або аналогічну продукцію інші фірми (для того, що покупець, особливо який замовляє великі партії, поміняв свого постачальника на іншого, знижки повинні бути вагомі).
Коли буде оцінено, за якою ціною продукція стане конкурентноспроможною, необхідно оцінити, якими партіями готові її придбавати потенційні покупці. Таким чином можливо визначити суму додаткової виручки, яка може бути отримана за рахунок зниження цін та отримання нових покупців
Другий етап-аналіз структури замовлень за розміром придбаних партій та з'ясування для кожної з груп можливих результатів від надання знижок.
Такий аналіз необхідно робити в делькільках розрізах:
-разові партії придбання товара кожним покупцем.
-загальна кількість товару, придбаного кожним покупцем впродовж місяца, кварталу, року.
Щоб уникнути витрат у випадкувстановлення знижок, необхідно:
1.визначити, скільки ваших постійних клієнтів буде користуватися знижками і в якому розмірі, а також визначити, чи готові вони при цьому збільшити об'єми закупівель.
2.провести переговори з потенційними покупцями і в залежності від ступеню їх готовності придбати у вас продукцію, розрахувати гарантовано можливий мінімальний объ'єм.
3.оскільки встановлення ціни продажу нижче собівартості, як правило, призводить до значних витрат, необхідно розрахувати собівартість продукції при мінімальному об'єму випуску і прослідити за тим, щоб мінімальна ціна продажу була вища за цій розмір собівартості.
ВИСНОВОК.
В умовах ринкової економіки ціна має величезне значення. Ціна визначає структуру і об'єм виробництва, рух матеріальних потоків, розподіл товарної маси і з рештою рівень суспільства.
Ціна товару визначається ринком, на неї значно впливає відношення попиту та пропозиції і вона представляє собою компроміс між бажанням продавця і можливостями покупця. Різні товари по різному реагують на зміну ціни. Так, наприклад, до товарів нееластичного попиту відносяться товари першої необхідності ( житло, електоенергія, хліб і т. п.), товари, яким немає

 
 

Цікаве

Загрузка...