WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка підприємства → Напрями та об'єкти інвестування - Реферат

Напрями та об'єкти інвестування - Реферат

для яких розробляється подібний інвестиції ний проект, висуваються такі вимоги:
o допроектні активи не повинні перевищувати 2,5 млн. де США (за винятком споруд і будівель);
o кількість працюючих не повинна перевищувати 500 осіб:
o діяльність підприємства має відповідати вимогам охороні довкілля, що висуваєЄБРР;
o максимальне співвідношення загального боргу (кредит ЄБР до власного капіталу має становити 70:30 %, а власний внесок проект - не менше 30 % вартості проекту;
o коефіцієнт обслуговування боргу (відношення прибутку для сплати податків, амортизаційних відрахувань і витрат на сплату відсотків з усіх позичок позичальника до всієї заборгованої позичальника з урахуванням кредиту ЄБРР) повинен бути меншим 1,3:1;
o вартість застави не повинна бути меншою за 120 % від с) загальної заборгованості за кредитом. Кредитні кошти не спрямовуються:
o на рефінансування вже існуючих зобов'язань приватних підприємств або фінансування придбаних цінних паперів діючі підприємств і нерухомості;
o на реалізацію проектів, пов'язаних з ігорним бізнесом, виробництвом або постачанням зброї тощо.
Бізнес-план до інвестиційного проекту розробляється відповідно до типової форми, яка надається банком клієнтом.
Умови кредитування:
1) мінімальна сума кредиту - 50 тис. дол. США;
2) максимальна сума кредиту - 2 млн дол. США;
3) термін короткострокового кредиту - від 6 до 12 місяців;
4) максимальний термін довгострокового кредиту - 5 років;
5) максимальна відстрочка погашення основної суми боргу 2 роки (тривалість пільгового періоду);
6) орієнтовна відсоткова ставка - 15 % річних;
7) відсотки за кредитом сплачуються клієнтом банку-учаснику щоквартально чи щомісячно (при короткостроковому кредитуванні) за принципом нагромаджувального підсумку.
Інвестиційний проект, що пройшов аналіз в українському банку-учаснику і дістав позитивний відгук, передається на розгляд спеціальної комісії НБУ та фінансового консультанта ЄБРР. Після грунтовної оцінки такого проекту можливе прийняття позитивного рішення щодо його фінансування.
Типи проектного фінансування
Усі учасники інвестиційного проекту ділять між собою відповідальність за його реалізацію. В основі такого розподілу лежить ступінь інвестиційного ризику, який бере на себе та чи інша сторона. У зв'язку з цим розрізняють кілька типів проектного фінансування:
1) без регреса на позичальника;
2) з частковим регресом на позичальника;
3) з повним регресом на позичальника;
4) на консорційних засадах.
Регрес - це право кредитора висувати фінансові вимоги до позичальника. Право регресу регламентує відносини між суб'єктами інвестиційного процесу. Збільшення (посилення) регресу призводить до погіршення коефіцієнта боргу, його покриття і відповідно до зменшення забезпеченості боргу. Посилення регресу підвищує інвестиційні ризики з боку позичальника і відповідно зменшує вартість позички.
Фінансування без регресу па позичальника зумовлює покладення всієї відповідальності за реалізацію проекту на фінансово-кредитну організацію. Тобто банк бере на себе всі інвестиційні ризики та відмовляється від будь-яких зворотних вимог (регресу) з приводу розподілу відповідальності.
Генерування грошових потоків звичайно починається після введення об'єкта в експлуатацію. Позитивні грошові потоки відповідають графіку погашення боргу та виплати нарахованих відсотків. Кредитору видається гарантія. У свою чергу, інші суб'єкти інвестиційного проекту (інвестори, менеджери проекту або виконавці робіт) гарантують своєчасне введення проекту в експлуатацію, вихід на проектну потужність та додержання кошторису.
Фінансування без регресу на позичальника застосовується уже рідко. Банк бере на себе інвестиційні ризики тільки по достатньо високоефективних проектах та встановлює при цьому високі відсоткові ставки. Укладанню кредитного договору дує велика аналітична робота щодо техніко-економічного обгрунтування проекту. Вартість такого фінансування для позичальника є дуже високою: крім високої банківської відсоткової ставки, він ще несе витрати з консалтингу, інжинірингу експертизи тощо.
Фінансування з частковим регресом на позичальника зумовлює паритетний розподіл ризиків між учасниками проекту. Всі учасники беруть на себе відповідальність за ризики, які виникають у результаті їх діяльності: замовники - за виділення ділянки під будівництво, вчасне надання проектно-кошторисної документації, деяких видів обладнання та матеріалів; підрядники - за своєчасне введення об'єкта в експлуатацію з відповідною якістю та дотриманням кошторису; постачальники обладнання - за своєчасність, якість та комплектність поставок; кредитори - за вчасність надання фінансових ресурсів, дотримання платіжної та розрахункової дисципліни.
Вартість такого типу фінансування відносно невелика, що можна пояснити його достатнім поширенням. За певних умов такі фінансування здійснюється поза балансом діючого підприємстві позичальника, проте частіше позичальник гарантує свої обов'язки часткою активів.
Фінансування з повним регресом на позичальника дозволяє оформити фінансування у найкоротші строки. Цей тип фінансування застосовується для проектів, які мають державне значення, здійснюються під гарантію уряду або за його підтримкою. До цих проектів належать проекти розвитку пріоритетних галузей, регіонів, виробничої та соціальної інфраструктури тощо. Реалізуючи такі проекти, позичальник, крім потоків готівки, використовує інші джерела для погашення боргу. Слід відзначити, що цей тип фінансування найбільш прийнятний для економіки України, яка має гостру необхідність в активізації інвестиційної діяльності. Сьогодні міжнародні фінансово-кредитні інституції віддають перевагу саме цьому виду фінансування.
Фінансування на консорційних засадах здійснюється за схемою: "створюй - володій - експлуатуй". Така схема припускає згоду між учасниками проекту щодо створення (будівництва) підприємства, його акціонування або корпоратизації та експлуатації власниками на пайових умовах. Звичайно за умовами консорціуму банк або кілька банків (синдикат) конвертують боргові зобов'язання в акції позичальника. Власниками проекту стають також підрядники, страхові компанії та ін.
Для реалізації великих проектів можуть створюватись промислово-фінансові групи, учасники яких, у тому числі банки, стають інвесторами та здійснюють безпосереднє фінансування і розподіляють між собою всі інвестиційні ризики.
Теорія інвестиційного портфеля
Портфель цінних паперів - це цілеспрямовані вкладення в цінні папери з метою управління ними як єдиним цілим. До цінних паперів, які

 
 

Цікаве

Загрузка...