WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка підприємства → Облік та аналіз у зовнішньоекономічній діяльності підприємств - Дипломна робота

Облік та аналіз у зовнішньоекономічній діяльності підприємств - Дипломна робота

республіканським, обласними та по м. Києву і Київській області управлінням Національного банку України чи Головним управлінням Національного банку України за наявності агентської угоди між суб'єктом підприємницької діяльності та уповноваженим банком;
б) виплати іноземної валюти готівкою за пластиковими картками міжнародних платіжних систем в уповноважених банках;
в) здійснення розрахунків в готівковій іноземній валюті між юридичними особами - резидентами та нерезидентами (фізичними чи юридичними особами) на території України за наявності індивідуальної ліцензії, наданої Національним банком України.
Також дозволяється використання готівкової іноземної валюти як засобу платежу у разі здійснення суб'єктами підприємницької діяльності торгівлі та надання послуг за межами України на транспортних засобах, що їм належать (зафрахтовані) і формуються в Україні.
Іноземна валюта, що ввозиться в Україну у касах суден, потягів, поромів, автобусів, командирами літаків та яку одержано за продані квит-ки, товари і перевезення багажу, підлягає обов'язковому декларуванню на митниці та зарахуванню на розподільчий рахунок в іноземній валюті юридичної особи - резидента в сумах, задекларованих у митній декларації.
На оригіналі митної декларації ставиться відмітка уповноваженого банку про прийняття готівкової іноземної, валюти, а копія митної дек-ларації залишається в уповноваженому банку.
У цих випадках при визначенні ціни товару та вартості наданих послуг використовується офіційний обмінний курс Національного банку України, установлений на час перетинання митного кордону України транспортним засобом.
Порушення правил використання готівкової іноземної валюти на території України тягне за собою відповідальність відповідно до чинного законодавства.
Так, використання інвалюти на території України як засобу платежу без індивідуальної ліцензії НБУ тягне за собою накладення штрафу в сумі, еквівалентній сумі вказаних валютних цінностей, перерахованій у валюту України за обмінним курсом НБУ на день здійснення таких операцій.
Запитання і завдання для самоперевірки
1. Порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті за господарськими операціями резидентів.
2. Назвіть форми розрахунків в іноземній валюти.
3. Порядок здійснення контролю й отримання ліцензій за експортними, імпортними та лізинговими операціями.
4. Законодавчо встановлені терміні розрахунків за імпортними операціями резидентів.
5. Поставка товарів в Україну або здійснення авансового платежу на ко-ристь нерезидента.
6. Які операції можуть проводитися з готівковою іноземної валюти з поточного рахунка в іноземній валюті юридичних осіб - резидентів за розпорядженням власника рахунка?
7. Як здійснюється виплата валюти готівкою фізичним особам через уповноважений банк?
8. На які цілі використовується готівкова іноземна валюта, отримана юридичними особами - резидентами та/ або представництвами юридичних осіб - нерезидентів в уповноваженому банку?
9. Правила використання на території України готівкової іноземної валюти як засобу платежу.
10. У якому разі дозволяється використання готівкової іноземної валюти на територіях митниць?
11. У якому разі дозволяється використання готівкової іноземної валюти на територіях вокзалів, аеропортів та портів?
12. У якому разі дозволяється використання готівкової іноземної валюти на території України в інших випадках?
ГЛАВА 2. ОБЛІК ЕКСПОРТНИХ ОПЕРАЦІЙ
2.1. Особливості обліку експортних операцій
Експорт товарів це продаж товарів українськими суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності іноземним суб'єктам господарської діяльності (у тому числі з оплатою не у грошовій формі) з вивезенням або без вивезення цих товарів через митний кордон України.
Виручка резидентів підлягає зарахуванню на їх рахунки в банках у строки виплати заборгованостей, зазначені в контрактах, але не пізніше 90 календарних днів з дати оформлення вантажної митної декларації (за договором консигнації -попередньої вантажної митної декларації, офор-мленої відповідно до митного режиму "експорт при ордерних поставках") на продукцію, що експортується, "а у разі експорту робіт (послуг, прав інтелектуальної власності) з моменту підписання акта або іншого документа, що засвідчує виконання робіт, надання послуг, експорт прав інтелектуальної власності.
Допускається зменшення суми валютної виручки на розмір комісійних винагород, які утримали банки нерезиденти за проходження платежу через їх рахунки, якщо оплата резидентом таких винагород передбачена договором та підтверджена відповідним банківським документом (підтвердження не вимагається, якщо комісійна винагорода не перевищує 50 доларів США або еквівалент цієї суми в іншій іноземній валюті).
Відповідно до законодавства усі записи в бухгалтерському обліку по валютних рахунках, а також по відображенню господарських операцій в іноземній валюті здійснюються в національній грошовій одиниці України. Одночасно ці записи повинні відображатися в обліку в тій грошовій одиниці, у якій фактично здійснюються операції. Це досягається записом вартісних показників у вигляді дробу, у чисельнику якого вказується сума в іноземній валюті, а у знаменнику - її еквівалент у грошовій одиниці України.
Для визначення еквівалента використовується офіційний курс гривні до іноземної валюти, який установлює Національний банк України. З часом під впливом ряду факторів, які відбуваються як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринку України, курс гривні до іноземної валюти має тенденцію до зміни. Тому однією з особливостей відображення в бухгалтерському обліку валютних операцій є те, що український еквівалент суми в іноземній валюті не є раз і назавжди фіксованою величиною, а підлягає перерахунку на певну дату за офіційним курсом Національного банку України.
Національний банк України встановлює офіційний обмінний курс гривні до долара США як середньозважений курс за операціями комерцій-них банків на міжбанківському валютному ринку. У межах своєї загальної відповідальності за забезпечення стабільності національної валюти Національного банку України може здійснювати вплив на формування офіційного обмінного курсу шляхом купівлі-продажу іноземної валюти на валютному ринку.
Визначення дат перерахунку в бухгалтерському обліку наведене в додатку до Положення з бухгалтерського обліку операцій в іноземній валюті, № 29 від14.02.96. Курсові різниці, що виникають у результаті зміни курсу Національного банку України, відображаються на рахунку 79 "Фінансові результати".
2.2. Продаж інвалюти
Обов'язковий продаж експортних надходжень було відновлено із 4 вересня 1998 року.Тоді її ставка становила 75%. З 15 вересня 1998 року вона становить 50% надходжень в іноземній валюті групи 1 Класифікатора іноземних валют Національного банку України на користь резидентів юридичних осіб (п. 1 Постанови № 349}.
Обов'язковому продажу не підлягають кошти в іноземній валюті першої групи Класифікатора іноземних валют Національного банку України (п. 1 Постанови № 349):
а) що надходять

 
 

Цікаве

Загрузка...