WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка підприємства → Ліцензування підприємницької діяльності - Реферат

Ліцензування підприємницької діяльності - Реферат


" виробництво і торгівля спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами.
Ліцензування видів господарської діяльності, провадження яких пов'язане з використанням обмежених ресурсів, у разі надходження кількох заяв про видачу ліцензій, здійснюється тільки за результатами відкритих конкурсів. До таких видів господарської діяльності відносяться:
" видобування уранових руд;
" видобуток дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння;
" постачанняприродного газу за регульованим, за нерегульованим тарифом;
" зберігання природного газу в обсягах, що перевищують рівень, встановлюваний ліцензійними умовами;
" надання послуг радіозв'язку (з використанням радіочастот).
Одержання ліцензії
Право видачі ліцензій мають відповідні міністерства, відомства, державні адміністрації і виконкоми місцевих рад народних депутатів відповідно до переліку органів, що видають ліцензії на окремі види діяльності, який затверджується Кабінетом Міністрів України.
Для одержання ліцензії до відповідного органу ліцензування необхідно подати такі документи:
" заяву, в якій зазначають:
1) відомості про заявника:
для фізичної особи - прізвище, ім'я, по батькові, паспортні дані (серія, номер паспорта, ким і коли виданий, місце проживання), ідентифікаційний номер фізичної особи - платника податків та інших обов'язкових платежів;
для юридичної особи - найменування, місцезнаходження, банківські реквізити, ідентифікаційний код;
2) вид діяльності, на який заявник хоче отримати ліцензію;
" засвідчену копію свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності або копію довідки про внесення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України;
" для окремих видів господарської діяльності також подаються документи, вичерпний перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України (це можуть бути копії установчих документів, документів про рівень освіти і кваліфікації працівників, про право власності суб'єкта господарської діяльності на виробничі площі (або їх оренду), відомості про наявність та стан технічного обладнання тощо).
Рішення про видачу ліцензії або про відмову у її видачі приймається у строк не пізніше ніж 10 робочих днів з дати надходження документів, за деякими винятками згідно з чинним законодавством. Повідомлення про прийняття рішення надсилається (видається) заявникові в письмовій формі протягом 3 робочих днів з дати його прийняття.
Підставами для відмови у видачі ліцензії є:
" недостовірність даних у документах, поданих заявником для отримання ліцензії;
" невідповідність заявника згідно з поданими документами ліцензійним умовам, встановленим для обраного ним виду господарської діяльності.
Ліцензія оформлюється не пізніше ніж за 3 робочі дні з дня надходження документа, що підтверджує внесення плати за видачу ліцензії.
На підставі ліцензії, виданої центральним органом виконавчої влади, господарська діяльність провадиться на всій території України, а на підставі ліцензії, виданої місцевим органом виконавчої влади, - на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці
Термін дії ліцензії та плата за її видачу
Термін дії ліцензій на провадження певного виду господарської діяльності встановлюється Кабінетом Міністрів України. Для переважної більшості видів господарської діяльності він становить 3 роки. Особливі строки дії ліцензій установлюються на провадження наступних видів діяльності:
" з надання послуг радіозв'язку (з використанням радіочастот) - 10 років;
" з надання послуг телефонного зв'язку (крім відомчих об'єктів) - 15 років;
" з технічного обслуговування мереж теле-, радіо- і проводового мовлення в межах промислової експлуатації - 5 років;
" з випуску та проведення лотерей, якщо ліцензія видається Міністерством фінансів в процесі переоформлення реєстраційних свідоцтв - 12 років.
Термін дії ліцензії може бути продовжений за заявою суб'єкта підприємницької діяльності в порядку, встановленому для її видачі.
Плата за видачу ліцензії справляється у розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (на квітень 2002 р.: 17 грн х 20 = 340 грн), якщо органом ліцензування є центральний орган виконавчої влади, або 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (255 грн), якщо органом ліцензування є місцевий орган виконавчої влади.
Особливі розміри плати за видачу ліцензії встановлюються на провадження окремих видів господарської діяльності (в неоподатковуваних мінімумах доходів громадян):
1) у сфері зв'язку (в межах території Автономної Республіки Крим, однієї області, мм. Києва і Севастополя):
" надання послуг радіозв'язку (з використанням радіочастот) - 200;
" надання послуг телефонного зв'язку (крім відомчих об'єктів): міжнародного - 529000 (видається тільки на діяльність на території України), міжміського і стільникового - 20000, місцевого - від 20 до 200;
" технічне обслуговування мереж теле- і радіомовлення в межах промислової експлуатації - 60;
2) у сфері, пов'язаній з алкогольними напоями:
" виробництво спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв -1500;
" виробництво спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв підприємствами первинного виноробства, які виготовляють виноградні і плодово-ягідні виноматеріали і спирт-сирець з їх відходів, із середньорічними обсягами переробки сировини до 1 тис. тонн - 360;
" оптова торгівля спиртом етиловим, коньячним і плодовим - 15000;
" оптова та роздрібна торгівля алкогольними напоями - 300;
3) у сфері, пов'язаній з тютюновими виробами:
" виробництво - 900;
" оптова торгівля - 300;
" роздрібна торгівля - 150.
Плата також справляється (в неоподатковуваних мінімумах доходів громадян):
" за видачу однієї копії ліцензії (що потрібні для кожної філії, кожного відокремленого підрозділу ліцензіата) - 1;
" за переоформлення ліцензії (у випадку зміни найменування юридичної особи або прізвища, ім'я, по батькові фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності; зміні місцезнаходження юридичної особи або місця проживання фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності; змін, пов'язаних з провадженням ліцензіатом певного виду господарської діяльності) - 5;
" за видачу дубліката ліцензії (у випадку її втрати або пошкодження) - 5.

 
 

Цікаве

Загрузка...