WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка підприємства → Особливості інформаційного забезпечення торговельного підприємства - Реферат

Особливості інформаційного забезпечення торговельного підприємства - Реферат

Реферат на тему:

Особливості інформаційного забезпечення торговельного підприємства

Важливе значення в діяльності підприємства має інформаційне забезпечення. Під інформаційним забезпеченням розуміють процес задоволення потреб в інформації, заснованої на застосуванні спеціальних засобів і методів її одержання, опрацювання, накопичення і видачі в зручному для використання виді. Структура інформаційного забезпечення ТОВ „Кольрабі" включає:

1. Інформаційний фонд, що являє собою набір даних, зведень, необхідних для прийняття відповідних управлінських рішень. Обсяг інформаційного фонду залежить від засобів, джерел його формування, а також сукупності розв'язуваних задач. На об'єм інформаційного фонду здійснює істотний вплив ступінь автоматизації управлінських робіт.

2. Спеціальні прийоми і методи інформаційного забезпечення - включають таблиці урахування документообігу, схеми документопотоку, а також спеціальні матриці.

3. Методи опрацювання інформаційного забезпечення - включають планування прогнозування, економічний аналіз.

В якості джерел інформації використовуються первинні та вторинні джерела інформації в процесі управлінні ТОВ „Кольрабі".

Інформацію, використовувану в ТОВ "Кольрабі", можна також підрозділити на вхідну і вихідну. Вхідна інформація містить у собі всю інформацію, що надходить ззовні - від постачальників, посередників, контактних аудиторій, покупців. Вихідна інформація подана усіма формами статистичної і бухгалтерської звітності, що подаються органам статистичного управління і фінансовим органам.

Для того, щоб інформацію можна було ефективно використовувати в процесі управління підприємством, вона повинна відповідати таким вимогам: бути економічною, оперативною, достатньою, достовірною, доступною і однозначною.

В ТОВ „Кольрабі" його робітники не завжди мають у своєму розпорядженні необхідну інформацію для прийняття ефективних управлінських рішень, іноді її буває недостатньо, а іноді вона приходить із запізненням або узагалі відсутня. Відсутність відділу маркетингу і системи маркетингової інформації негативно позначається на діяльність підприємства. Дотепер в ТОВ "Кольрабі" не проводять комплексний аналіз зовнішнього середовища, діяльність конкурентів вивчають поверхово, а дослідження споживачів практично не проводяться.

Позитивним моментом в системі інформаційного забезпечення ТОВ "Кольрабі" є те, що на підприємстві всі відділи оснащені комп'ютерами. Але незважаючи на це, використання прогресивних інформаційних технологій у процесі збереження й обробки інформації неможливо на даному рівні оснащеності підприємства.

Важливу роль в управлінні підприємством грають також обрані методи збору, опрацювання й аналізу інформації. У ТОВ „Кольрабі" в основному використовують статистичні методи опрацювання інформації. Негативним моментом діяльності підприємства є невикористання на практиці таких методів як суцільне і вибіркове спостереження, графічного методу, методів кореляції і регресії. Використання даних методів дозволило б одержати важливу додаткову інформацію, що могло би сприятливо вплинути на подальший розвиток і функціонування підприємства.

Правильна організація інформаційного забезпечення підприємства допомагає більш ефективному вирішенню проблем. На жаль на підприємстві не спостерігається комплексність маркетингової інформації, що дає можливість виникненню проблем у підприємстві.

Одним із негативних явищ у господарчий практиці підприємства є неповна, несвоєчасна інформація про надходження, продаж і запаси окремих товарів за різними споживчими ознаками. Саме така інформація повинна служити головним джерелом для оцінки поточного становища ринку того чи іншого товару. У даному напрямку бракує також інформації про становище споживчого попиту, фактори, що його визначають, тенденції та прогнози його розвитку. При вивченні інформаційного забезпечення, варто звернути увагу на стан маркетингової інформації підприємства. Робітники ТОВ "Кольрабі" практично не здійснюють маркетингові дослідження, а саме дослідження ринку, покупців, конкурентів. Для прийняття певних управлінських рішень вони користуються в основному внутрішніми джерелами інформації. Тому використання прогресивних інформаційних технологій у процесі збереження й обробки інформації неможливо на даному рівні оснащеності підприємства. Проблемою у галузі інформаційного забезпечення процесу управління все ж залишається недостатнє оснащення підприємства сучасною обчислювальною технікою. Внаслідок цього не тільки підвищуються витрати, що пов'язані з отриманням і обробкою інформації, з веденням обліку та плануванням, але й ускладнюється процес прийняття своєчасних і обґрунтованих рішень у галузі збуту.

Таким чином, інформаційне забезпечення діяльності ТОВ „Кольрабі" є однією з важливих проблем на сьогоднішній день для підприємства для прийняття обґрунтованих управлінських рішень в процесі управління підприємством.


 
 

Цікаве

Загрузка...