WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка підприємства → Коротка економічна характеристика підприємства у вигляді письмових висновків та аналітичних таблиць - Реферат

Коротка економічна характеристика підприємства у вигляді письмових висновків та аналітичних таблиць - Реферат

Шухевича" рекламу як такову не використовує, оскільки їхня поліграфічна продукція і є своєрідною рекламою. Тому що на будь-якій поліграфічній продукції підприємства знаходяться реквізити організації де ця продукція надрукована. Таким чином потенційний клієнт друкарні, подивившись на якість продукції може зв'язатися з керівництвом підприємства для зясування ціни послуг та термінів виконання замовлення .
Стимулювання збуту продукції на даному підприємстві практично відсутнє в зв'язку з тим, що друкарня переважно працює на замовлення клієнта.
Методи управління колективом та виконання управлінських рішень
На підприємстві для полегшення управління колективом використовують вислів "Хто не працює той не їсть" це найбільше спонукає працівників до плідної і злагодженої роботи. Контроль керівництва за роботою працівників проводиться по мірі необхідності та в екстрених ситуаціях, даний метод контролю можливий завдяки організованості та самоконтролю працівників друкарні, що в свою чергу розвиває в працівниках почуття значимості та відповідальності.
Управлінські рішення бувають програмовані та не програмовані, як тим так і тим в друкарні надають велике значення, тому їх виконання здійснюється першочергово та беззаперечно
Основні фактори макро та мікросередовища підприємства
Макро середовище (зовнішнє) - це сукупність неконтрольованих суб'єктів і сил, що діють за межами підприємства і непідвладні апаратові управління.
Основними факторами макросередовища які впливаю І ь надане підприємство є:
Споживачі
Саме споживачі вирішують, що саме слід випускати підприємству і за якими цінами їх реалізовувати.
Споживач - арбітр, примхливий і прискіпливий господар становища, і переможе в боротьбі за його вибір той, хто здатний створити йому максимум зручностей і переваг, пов'язаних з придбанням та використанням тов. Іру.
Виробник не може впливати на споживачів безпосередньо, а лише реагує на їх запити, які залежать від багатьох факторів (вік, дохід, освіта і т. д. ). Між виробником і споживачем відбувається діалог, з одного боку вивчається споживач і виробник передбачає зміну в мотивах покупок, а з іншої - споживач надає інформацію про товар (скарги, рекламації І т. д. ).
Постачальники
Постачальники є власниками джерел ресурсів, що необхідні організації у її діяльності Вони відіграють важливу роль у розвитку підприємства забезпечуючи необхідними матеріалами, комплектуючими виробами, надаючи капітал і грошові засоби, інформаційне забезпечення га енергоносії.
Врахування впливу постачальників зумовлюється тим що вони можуть загрожувати підвищенням цін або зниженням якості товарів чи послуг.
Конкуренція
Конкуренція тісно пов'язана з товарним виробництвом, коли виробники пропонують аналогічний товар, а споживач вибирає з них ліпший за прийнятну ціну. Конку рентна боротьба між фірмами за надприбутки активно впливає на макроекономічні фактори, зокрема на зрушення в структурі суспільного сукупного продукту. Конкурентна боротьба змушує підприємства впроваджувати найновіші досягнення науки і техніки.
Мікросередовище підприємства містить п'ять складових: цілі, структуру, завдання, технологію та персонал організації, тобто те, що характеризує виробничий цикл і потребує уваги керівництва.
Розглянемо їх основні характеристики та взаємозв'язок,
Ціль - це конкретний кінцевий стан, або бажаніший результат, якого прагне досягти група, працюючи разом. Під час процесу планування керівництво розробляє цілі і доводить до відома членів організації.
Організація може мати різноманітні цілі. Дане підприємство зосереджене на створенні певних товарів в рамках специфічних обмежень - за витратами і отриманим прибутком. Відповідно, цілі - рентабельність (прибутковість) і продуктивність.
Структура організації - це логічні взаємовідносини рівнів управління та функціональних областей, побудовані у формі, яка дозволяє ефективно досягати цілей організації.
Існує дві основні концепції відносно до структури: (спеціалізований розподіл праці та сфера контролю.
В більшості організацій має місце розподіл прані по спеціалізованих лініях - по горизонталі. Спеціалістів групують разом в межах с[п пкціональ- ної області.
Вертикальний розподіл праці, тобто відокремлення роботи по коорди- нації від безпосереднього виконання завдань, дає ієрархію управлінських рівнів. Кількість осіб, підлеглих одному керівнику, є сферою контролю.
Завдання - це предписана робота, серія робіт або частина роботи, що повинна бумі виконана заздалегідь всиновленим способом у визначений термін. З технічного боку, завдання адресовані посаді, а не працівнику, що її займає.
Характеристики завдань полягають у тому, що вони традиційно поділяються на три категорії. Це робота з людьми, предметами (машинами, сировиною, інструментами) та інформацією.
Технологія розглядається, як засіб трансформування сировини (люди, інформація чи фізичні матеріали) в продукти чи послуги, заздалегідь заплановані. Всі типи технологій поділяються на три категорії:
І ) одиничне, дрібносерійне, або індивідуальне виробництво;
2 ) масовеабо багатосерійне виробництво;
3) безперервне виробництво.
Відносно персоналу організації та її кадрового потенціалу необхідно передбачити як поведе себе конкретна людина в даній ситуації. З цією метою враховують її здібності, обдарованість, схильність до певної діяльності, потреби, точку зору тощо.
Всі внутрішні змінні взаємопов'язані. Зміни однієї з них певною мірою впливають на всі інші.
Вступ
Коломийська друкарня ім. Шухевича утворилася в січні 1994 року.
23. 12. 94р. на загальних зборах трудового колектив) було прийнято рішення про приватизацію. Відповідно до наказу регіонального відділення Фонду державного майна України по Івано-Франківській області від 28 04. 95 року відбулося перетворення державного підприємства "Коломийська друкарня ім. Шухевича" у відкрите акціонерне товариство виконуючи вимоги Постанови Кабінету Міністрів України "Про порядок перетворення в процесі приватизації державних підприємств у відкриті акціонерні товариства" № 680 від 07. 12. 92р.
На підприємстві використовується безцехова структура.
Виробнича частина ділиться на такі підрозділи:
- дільниця підготовки до друку;
- дільниця друку;
- палітурна дільниця.
Керівництвом друкарнею займається адміністрація на чолі з головою правління.
Крім цього є відділ технічного та експлуатаційного забезпечення і адміністративно-господарська група.
Висновок
Маючи можливість проходити практику у ВАТ "Коломийська друкарня ім. Шухевича" я була вражена дисциплінованістю і доброзичливістю працівників які там працюють. На сьогоднішній день дружність колективу є рідкістю, це пов'язано багатьма факторами такими як жадібність, бажання збагатитись за рахунок інших та ін. Прийшовши перший раз на практику я не відчув ніякого дискомфорту оскільки дуже швидко знайшов цільну мову з працівниками та керівництвом друкарні. Це дало мені змогу краще пізнати відносини працівників з керівництвом Особливо на цьому підприємстві мені сподобався розподіл обов'язків між працівниками. Тут кожен працівник конкретно знає і старанно виконує свої завдання та опреділені обов'язки. Завдяки цьому вдається уникати конфліктних та не передбачуваних ситуацій і завдяки цьому вдається зберегти спокійну обстановку в середині підприємства. Пройшовши практику у ВАТ "Коломийська друкарня ім. Шухевича" в мене залишились тільки добрі спогади про це підприємство.

 
 

Цікаве

Загрузка...