WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка підприємства → Шляхи підвищення прибутку і рентабельності підприємства (Райффайзен Банк Аваль) - Курсова робота

Шляхи підвищення прибутку і рентабельності підприємства (Райффайзен Банк Аваль) - Курсова робота

діяльності. До того ж пропонована технологія організаційного розвитку банку містить весь комплекс засобів необхідних для вирішення цих задач. Особливий інтерес представляють результати застосування технології організаційного консультування в банках, а також механізм дослідження організаційної банківської культури.
Конкретні рекомендації допоможуть краще налагодити справу в кожному банку. Додатки містять корисні матеріали і документи.
На закінчення відзначу, що книга "Банки: організація і персонал" буде не тільки пізнавальна, але і цікава для читача. Багато корисного черпнуть в ній як працівники банків, так і їх клієнти. Адже банки сталі в нашій країні могутнім інститутом економічного розвитку.
Люди, що приходять в банк, часто думають: "Що це за установа така? Беруть наші гроші, кудись їх дівають. І чим вони тут займаються?
Ген яке приміщення собі "відгриміли". І охорона яка. Звідки у них такі засоби?". Ці або подібні питання задають собі багато наших громадян. Спробуємо пояснити, що ж відбувається насправді.
Почнемо з головного. Значення банківської діяльності складає торгівля грошима. Як будь-яка торгівля, торгівля грошима може здійснюватися різними способами. Найпоширеніший - скупка з метою перепродажу. Вона має дві сторони.
1.1 Характеристика продукції (робіт і послуг) і умов функціонування підприємства.
Банки "купують" гроші, якщо клієнт до них хоче покласти гроші. Об'єм (тобто сума) і ціна (тобто відсотки, які клієнт одержуватиме) ці операції безпосередньо впливають на економічний стан і ефективність роботи банків.
Банки "продають" гроші, якщо клієнт хоче отримати кредит. Об'єм (тобто сума) і ціна (тобто відсотки, які клієнт платитиме
за кредит) цих операцій також безпосередньо впливає на економічний стан банків.
Крім того, за деякі банківські операції стягується додаткова платня і комісійні (наприклад, за переклади і кредитні картки),
тоді як у банків виникають додаткові витрати (наприклад, на орендувати будівель, споруди, устаткування бланки, персонал і т.д.).
Спрощено можна сказати, що банк, не одержувач зовнішніх субсидій, може існувати на ринку тільки в тому разі і до тих пір, поки його доходи (відсотки, які він одержує по кредитах, стягувана їм платня, комісійні і т.п.) перевищують його витрати (відсотки, які він платить, витрати на персонал і майно). Такий комерційний банк можна вважати ефективним, і ми надалі орієнтуватимемося саме на подібні банківські установи. Звідси всі видимі і невидимі для клієнта "багатства" банків.
Сучасні словники визначають банк як "соціальний інститут економічного життя, фінансове підприємство, яке зосереджує грошові кошти (внески) і надає їх в тимчасове користування у вигляді кредитів (позик) за певну платню (відсоток) на принципах поворотності, терміновості (під матеріальні цінності, цінні папери, векселі і т.п.). Банк здійснює посередницькі функції у взаємних платежах і взаєморозрахунках між підприємствами установами і окремими особами; регулює грошовий обіг в країні, включаючи випуск (емісію) нових грошей, операції з цінними паперами і т.п. Слід зазначити, що банки - тільки одна група організацій фінансового сектора. Якщо за основу класифікації прийняти характер послуг, які установи фінансового сектора надають клієнтам то можна виділити три найважливіші елементи сучасної кредитної системи:
Задача будь-якої організації - зробити ресурси більш продуктивними, продуктивними. Зміна продуктивності (від англ. productivity ).
Продуктивність - кращий інструмент для порівняння менеджменту різних підрозділів однієї організації або менеджменту різних організацій, бо продуктивність включає всі зусилля, вкладені організацією, і виключає ті, які не контролює. Продуктивність - перша перевірка компетентності управління і відповідно можливої зміни.
Всі фінансові організації сучасності мають доступ приблизно до одних і тих же ресурсів. Єдино, що відрізняє одну установу банківської сфери від іншої, - якість менеджменту на всіх рівнях. Постійне підвищення продуктивності є однією з головних і найважчих задач менеджменту. Адже продуктивність є баланс між безліччю чинників зміни і розвитку банківської установи. Лише небагато з цих чинників піддаються чіткому визначенню і вимірюванню. Цей баланс і дає найбільший випуск продуктів і послуг при якнайменших зусиллях.
Відповідно до XVIII століття вважалося, що ручна фізична праця є зрештою єдиний продуктивний ресурс, а фізична робота - єдине реальне зусилля. Зростання продуктивності в сучасній економіці вже досягається не "кваліфікованою або некваліфікованою" мускульною працею, а знанням. В результаті, вирішальний вплив на продуктивність надають
не робітники, але "працівники знання" (knowledge workers) - менеджери, економісти, фахівці. Базовий чинник в розвитку сучасної економіки - норма "накопичення мізків", темпи, якими країна "проводить" людей, що володіють освітою, уявою, теоретичною і аналітичною майстерністю.
Концепція продуктивності, яка має на увазі, що фізична робота є єдине продуктивне зусилля, безнадійно застаріла. На зміну
їй прийшла концепція продуктивності, що зводить разом всі зусилля, затрачувані на випуск продуктів і послуг. Але навіть і така концепція, будучи великим кроком вперед, залишиться неадекватною, якщо зусилля організації визначаються видами діяльності, вимірними лише у формі зримих, реєстрованих прямих витрат, тобто, згідно їх визначенню, в бухгалтерському обліку. Є чинники, що надають істотне, якщо не вирішальне, вплив на продуктивність; вони ніколи не зможуть бути виражений реєстрованими цифрами витрат.
Перш за все існує знання. Коли воно правильно застосовується - це найпродуктивніший ресурс. Але застосоване невірно, воно
стає не продуктивнішим ресурсом. Знання працівника є результатом дуже високих соціальних інвестицій.
Далі, існує час - найміцніший ресурс. Немає нічого менш продуктивного, ніж простота дорогого устаткування або високооплачуваних і здатних людей. Але рівно непродуктивним може бути і "втиснення" найпродуктивніших зусиль в період нездібний їх вміщати, - скажімо, спроби працювати у дві зміни на старому або ненадійному устаткуванні або при постійних збоях програмного забезпечення. До речі кажучи, час вищих менеджерів організації є якнайменше відомим якнайменше аналізованим, якнайменше керованим зі всіх чинників продуктивності.
Продуктивність є також функція асортименту продуктів (product mix) і балансу між різними комбінаціями одних і тих же ресурсів.
Не кожний банк здатний на все, не кожна банківська установа повинна включатися в діяльність яка об'єктивно здається самою прибутковою. Кожна управлінська команда банкірів має особливі здібності і специфічні обмеження. Спроби вийти за їх межі, ймовірно, приречені на провал безвідносно до того наскільки прибутковим є банк. Тому використовування специфічних здібностей банківської установи ідотримання специфічних обмежень - важливий чинник продуктивності.
Нарешті, продуктивність залежить від організаційної структури і від балансу між різними

 
 

Цікаве

Загрузка...