WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка підприємства → Виробнича потужність та пропускна спроможність підприємства ресторанного господарства - Курсова робота

Виробнича потужність та пропускна спроможність підприємства ресторанного господарства - Курсова робота


КУРСОВА РОБОТА
На тему:
Виробнича потужність та пропускна спроможність підприємства ресторанного господарства
ПЛАН
Вступ
1. Поняття та види потужності виробничої системи ресторанного господарства.
2. Формування виробничої потужності підприємства ресторанного господарства.
3. Пропускна спроможність підприємства.
ВСТУП
Громадське харчування - одна з значимих галузей споживчої кооперації, яка має беззаперечний вплив на соціально-економічні процеси в українському селі. У її надрах нині відбувається реальне відродження. Діяльність переважної більшості підприємств заповнюється новим змістом. Вони перетворюються у затишні заклади, стають осередками людського спілкування, опановуючи сучасні стилі, методи обслуговування та новітні процеси приготування страв.
Річний товарооборот галузі становить більше 360 млн. грн. Її частка у загальному обороті громадського харчування держави займає 13%. На власну продукцію припадає 195 млн. грн. і її питома вага динамічно зростає. У закладах громадського харчування т/ж виробляються і реалізуються населенню хлібобулочні і кондитерські вироби, домашню локшину, макарони, ковбасу, пельмені, пиріжки та ін. продукцію. За рік через кооперативну роздрібну мережу їх продають на 17-19 млн. грн.
Індивідуальне завдання "Кафе і його організація з відкритим літнім майданчиком".
Заклад громадського харчування - це організаційно-структурна статистична одиниця у сфері громадського харчування, яка виробляє, доготовляє та продає кулінарну продукцію, булочні, борошняні кондитерські вироби та куповані товари. Вживаючи термін "організаційно-структурна статистична одиниця", автори документа, мабуть, намагались уникнути таких слів як "юридична особа" (адже заклад може належати і фізичній особі - суб'єкту підприємницької діяльності) і "суб'єкт підприємницької діяльності" (тому, що це може бути структурний підрозділ такого суб'єкта).
Названа "статистична одиниця" стане закладом громадського харчування. тільки якщо буде діяти у сфері громадського харчування, тобто здійснювати виробничо-торговельну діяльність з виробництва і продажу продукції власного виробництва та купованих товарів, як правило, призначених для споживання на місці. Але підприємство, що реалізує тільки куповані товари - не входить до сфери громадського харчування. Це ж випливає з фрази "виробляє, доготовляє і продає".
Заклад громадського харчування діляться за типами: фабрики-кухня; фабрики заготівельні, ресторани, бари, кафе, їдальні, закусочні буфети, магазини кулінарних виробів, кафетерій, а ресторани і бари на класи (перший, вищий, люкс).
Наше завдання полягає в розгляненні детальніше закладу громадського харчування - кафе.
Кафе - це заклад громадського харчування з обмеженим порівняно з рестораном асортиментом страв, винно-горілчаних напоїв, тютюнових, блочних, кондитерських виробів і купівельних товарів.
Кафе розділяють:
т з асортиментом реалізованої продукції:
- кафе-морозиво,
- кафе-кондитерська,
- кафе-молочне.
тза контингентом споживачів:
- кафе молодіжне,
- кафе дитяче.
т за місцем розташування:
- кафе відділ (кафетерій).
Кафетерій - це заклад громадського харчування з асортиментом гарячих і холодних напоїв, бутербродів, соків, булочних, кондитерських виробів, молока та молочних продуктів. Його організовують, як правило, у продовольчих та великих непродовольчих магазинах.
- Кафе з відкритим літнім майданчиком.
Під термін "відкритий літній майданчиком" розуміють стаціонарні пункти з кількістю місць для обслуговування 20 чол. і більш. Робочі місця повинні бути обладнані холодильним торгово-технологічним устаткування. Мати електроенергію, холодну і гарячу поточну воду, каналізацію.
Відкриття такого кафе необхідно узгодити з установою державної санітарно-епідемічної служби т органом місцевого самоврядування, а режим роботи - з місцевим органом виконавчої влади.
Загальні вимоги до кафе:
- Інтер'єр торгового залу кафе створюється з урахуванням індивідуальних особливостей підприємства, з використанням декоративних елементів.
- Склад приміщень для відвідувачів: вестибуль, гардероб, торговий зал (для кафе місткістю більше ніж 50 місць - жіночі та чоловічі туалети).
- Меблі підбираються відповідно до інтер'єру підприємства, основні види меблів - столи з гігієнічним поліефірним покриттям або високі кафетерійні столи і стільці, серванти для офіціантів.
- Використання напівпорцеляновий фаянсовий сортовий, скляний або майоліковий посуд і столові прибори з нержавіючої сталі.
- Можлива сервіровка столів індивідуальною серветкою на столи виставляються паперові серветки і спеції.
- Музичне оформлення - з використанням радіоапаратури.
- Рекламу оформляють декоративно-оздоблювальними матеріалами.
Меню і прейскурант друкують і розміщують у спец. рамці при вході в зал у вузлах розрахунку.
- Застосовується, в основному метод самообслуговування, а т/ж обслуговуються офіціантами.
- Асортимент складається з різноманітних страв, виробів і напоїв, у тому числі фірмових, купівельних товарів.
- Спеціалізовані кафе характеризуються наявністю в продажу кулнарної продукції, яка відповідає назві підприємства допускається т/ж продаж продукції власного виробництва нескладного приготування, фруктів, соків, алкогольних і безалкогольних напоїв, холодних і гарячих напоїв.
Особливості галузі ресторанного господарства полягають у поєднанні функцій виробництва, реалізації та організації споживання. Вони обумовлюють використання більшою мірою ніж в торгівлі, технологічного, теплового, холодильного обладнання та інвентарю для виготовлення різних видів кулінарної продукції. Особливості галузі зумовлюють більш швидкий порівняно з торгівлею обіг сировини і продуктів, відносно менші обсяги їх запасів на складах і в коморах, більш високий рівень витрат виробництва й обігу. Все це позначається на складі ресурсів галузі. Якщо в торгівлі в загальній вартості ресурсів на частку основних фондів припадає 23%, обігових коштів 72% і трудових ресурсів, що виражаються через фонд оплати праці, - 5%, то в громадському харчуванні відповідно 51%, 26% і 23%.
На долю громадського харчування припадає близько 7,0% від загальної суми ресурсів торговельного комплексу. Ця галузь є фондомісткою. Частка її основних фондів складає приблизно 15,0%, обігових коштів і витрат на оплату праці відповідно тільки 2,9% і 23,2%.
Матеріально-технічна база (основні фонди) окремих підприємств громадського харчування багато в чому характеризується виробничою потужністю кухні і пропускною спроможністю торговельної зали. Ці показники враховуються при аналізі і плануванні випуску та реалізації продукції, проектуванні, реконструкції і техніко-економічному обґрунтуванні нового будівництва підприємств.
І. ПОНЯТТЯ ТА ВИДИ ПОТУЖНОСТІ ВИРОБНИЧОЇ СИСТЕМИ ПІДПРИЄМСТВАРЕСТОРАННОГО ГОСПОДАРСТВА
НА ОСНОВІ НОРМАТИВІВ
Визначення оптимальної потужності виробничої системи має надзвичайно велике значення

 
 

Цікаве

Загрузка...