WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка підприємства → Аналіз фінансової діяльності Центру поштового зв’язку №3 Івано-Франківської дирекції УДППЗ “Укрпошта”, та напрями покращення роботи - Дипломна робота

Аналіз фінансової діяльності Центру поштового зв’язку №3 Івано-Франківської дирекції УДППЗ “Укрпошта”, та напрями покращення роботи - Дипломна робота

підприємства поштового зв'язку в цілому .
Для остаточного розгляду та затвердження фінансового плану підприємства поштового зв"язку в цілому, у Генеральній дирекції створюється робоча група . І цей фінансовий план підприємства в цілому розглядається на засіданнях робочої групи за участю керівника підприємства та провідних спеціалістів . За результатами обговорення приймається рішення щодо його затвердження , про що видається відповідний наказ на фінансовий план .
Контроль за виконанням окремих показників фінансового плану здійснюють відповідні відділи (служби) згідно з функціональними обов"язками та відповідно до затвердженої Схеми формування та контролю за виконанням показників фінансового плану.
Звіт про виконання показників фінансового плану надається Генеральній дирекції щокварталу з відповідними поясненнями в терміни , установлені для подання фінансової звітності .
ВФЕП Генеральної дирекції узагальнює подану інформацію по виконанню показників фінансового плану , робить висновки, вносить пропозиції та передає їх на розгляд відповідних вищих дирекцій за напрямками діяльності , з метою прийняття відповідних реальних заходів.
Зміни до затвердженого фінансового плану можуть вноситись не більше двох разів протягом планового періоду (року ). Проект зміни розробляється підприємством поштового зв"язку та подається до Генеральної дирекції після закінчення звітного кварталу не пізніше 10- го числа місяця наступного за періодом .
Проект зміни до фінансового плану вноситься та подається разом із пояснювальною запискою про наявні причини необхідності внесення вирішених змін
Запропоновані зміни в 10- денний термін розглядаються робочою групою , яка приймає рішення про їх подання до органу управління майном або ж робить категоричне відхилення .
У разі відхилення Генеральна міська дирекція повідомляє підприємству поштового зв"язку в письмовій формі , з відповідними причинами такого рішення .
Плани проведення документальних перевірок на місцях , затверджує заступник директора з питань технології послуг без ознайомлення керівників підприємств поштового зв"язку , що забезпечує раптовість ревізії. Таким чином , в актах відображається реальна картина виконання планових показників , наявність коштів та цінностей , забезпечення схоронності коштів та якість обслуговування користувачів послуг .
За результатами перевірок складається акт, з яким обов"язково ознайомлюють начальників підприємств поштового зв"язку , їхніх заступників, спеціалістів за напрямами діяльності .Затверджуюють акти в дирекції , складають план заходів щодо запобігання зазначених порушень.
Кожен міжрайонний інструктор проводить на рік від 80 до 108 документальних провірок та ревізій об"єктів зв"язку в різних районах області .
Щокварталу підсумовуючи роботу підприємств поштового зв"язку , аналіз перевірок включається в підсумокк та порядок денний наради підприємства .
Водночас поштова служба розвивається , дотримуючись вимог часу. Вона стає сучаснішою , змагається з конкуренцією і чуйно прислухається до побажань споживачів.
З 19 по 30 березня 2007 року в Україні перебували регіональний радник ВПС країн Європи та СНД Ян Масак та незалежний експерт з питань поштового зв"язку Хуан Янні. У Київі вони провели зустрічі зі спеціалістами Державного департаменту зв"язку та інформатизації України, Національної комісії з питань регулювання зв"язку України та Українського державного підприємства поштового зв"язку "Укрпошта" з питань реалізації в Україні проекту "Комплексний план реформи та розвитку пошти (КПРРП)".
Метою роботи над КПРРП є визначення цілей та шляхів майбутньої реформи і розвитку поштового сектору в Україні; аналіз чинників, які впливають на розвиток поштового сектору; прогнозування майбутніх витрат на реформування поштового сектору нашої держави.
У результаті проведеної роботи спільними зусиллями ВПС, уряду, регулятора та оператора універсальної поштової служби, передбачається розробка конкретної програми дій, враховуючи положення Концепції ровитку поштового зв"язку України до 2010 року, із визначенням виконавців і термінів здійснення реформи.
УДППЗ "Укрпошта" готова до активної участі в проекті і розраховує на підтримку ініціативи Всесвітнього поштового союзу з боку уряду України.
Планом передбачено отримати доходів більше на 11,1% ніж порівняно з 2006 роком.
Дохідна частина фінансового плану Генеральних міських дирекцій УДППЗ "Укрпошта" має бути сформована за рахунок:
- збільшення обсягів пересилання поштових відправлень (письмова кореспонденція, посилки, відправлення з оголошеною цінністю) і переказів, а також обсягів надання інших послуг;
- розвитку фінансових послуг;
- розширення проектів: міжнародний поштовий переказ в іноземній валюті, споживче кредитування на пошті;
- організація служб кур"єрської доставки в усіх відділеннях підприємств зв'зку;
- упровадження нової послуги "Власна марка".
Відповідні інвестиційні кошти мають бути використані на:
- здійснення заходів з автоматизації надання послуг та обробки інформації на корпоративні мережі поштового підприємства шляхом переоснащення операційних вікон міських відділень зв"язку новими комп"ютерно-касовими системами, а сільських відділень - новими спеціалізованими електронно-касовими апаратами;
- упровадження автоматизованих робочих місць для надання фінансових послуг;
- заміну та встановлення поштових скриньок, іншого поштового обладнання та засобів захисту.
1.4 Нормативно-законодавча база регулювання фінансової діяльності підприємств зв'язку.
У своїй роботі підприємства поштового зв'язку керуються Конституцією України , Законами України:
- "Про ціни та ціноутворення" на основі якого видано відповідні постанови Кабінету міністрів та враховують їх вимоги і діють тарифи , затвердженні 2001 року за фактичними витратами Укрпошти 2000 року ;
- "Про державну підтримку засобів масової інформації і соціальний захист журналістів", який встановлює тариф на рівні 40 % собівартості виготовлення видання , що надається видавцем.
- "Про платіжні системи та переказ грошей, на основі якого підприємства зв'язку здійснюють приймання платежів та пересилання поштових переказів, які запровадженні банківськими структурами, щодо оподаткування ПДВ
- "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" на основі якого впроваджуються нові нетрадиційні поштовіпослуги.
- "Про поштовий зв'язок" на основі якого здійснюється вся поштова служба підприємств зв'язку та інші закони України.
Підприємства поштового зв'язку також керуються Постановами Верховної Ради України, Указами, розпорядженнями президента України, Постановами та розпорядженнями Кабінету Міністрів України, Наказами, розпорядженнями та іншими нормативними актами державного Комітету зв'язку та інформатизації України.
Контроль за фінансовою діяльністю підприємств поштового зв'язку здійснюється відповідно до вимог Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в

 
 

Цікаве

Загрузка...