WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка підприємства → Аналіз фінансової діяльності Центру поштового зв’язку №3 Івано-Франківської дирекції УДППЗ “Укрпошта”, та напрями покращення роботи - Дипломна робота

Аналіз фінансової діяльності Центру поштового зв’язку №3 Івано-Франківської дирекції УДППЗ “Укрпошта”, та напрями покращення роботи - Дипломна робота

поштовиків як безпосередніх виконавців замовлень.
Найбільше зростання доходів спостерігалося від реалізації товарів медпризначення та супутніх товарів (лікувальна косметика, біоактивні добавки) - 73,8%. Цей показник вказує на те, що послуга актуальна не тільки серед споживачів, які мають захворювання (цей сегмент був цільовим), а й серед тих, хто сповідує здоровий спосіб життя.
З метою її популяризації необхідно активізувати рекламно-роз'яснювальну роботу щодо переваг торгівлі за каталогами; навчити поштових працівників уміло користуватися каталогами для консультацій споживачів, організувати роботу з розповсюдження каталогів серед населенням.
Перспективним для ЦПЗ № 3 є розвиток послуги з реалізації карток мобільного зв'язку, обсяг доходів від якої лише у II кварталі 2006 року порівняно з відповідним періодом минулого року зріс більш як у чотири рази.
Активізовано надання послуги з реалізації полісів обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів, якає спільним проектом з ПАСК "Оранта" і принесла дирекції нинішнього року понад 4 тис. грн. доходу. Над розвитком цієї послуги треба працювати і в подальшому.
Для збільшення доходів від надання нетрадиційних послуг філіалам потрібно більше повноважень і самостійності у формуванні цін. Якщо тарифи на універсальні поштові і послуги затверджуються і контролюються державою, то нетрадиційні ми повинні надавати на договірних засадах за договірними цінами. Не можна застосовувати одні й ті самі тарифи на розповсюдження реклами у великих містах, райцентрах і селах, де зовсім різне конкурентне середовище. За такої ситуації ми втрачаємо клієнтів і відповідно додаткові доходи.
ЦПЗ № 3 Івано-Франківської дирекції УДППЗ "Укрпошта" перебуває в постійному пошуку нових нетрадиційних джерел надходження доходів:
-упроваджує послуги з видачі населенню кредитних карток ПриватБанку;
- вдосконалює кур'єрську доставку пошти;
- вивчаємо попит населення на окремі нові споживчі товари;
- вивчає можливості доставки пенсій клієнтам у конвертах;
- планує відкриття Інтернет-пункту;
- розвиває послуги з розповсюдження рекламної продукції;
- вивчає можливість впровадження інших нетрадиційних проектів.
Доходи від передплати періодичних видань складають близько 8% від загальних доходів підприємства. Ця послуга для підприємства є найбільш витратною, зважаючи на значні обсяги періодичних видань, що доставляються через мережу Укрпошти - понад 1,2 млрд. примірників щороку. Тарифи на передплату залишаються незмінними з 2001 року. Крім того, відповідно до Закону України "Про державну підтримку засобів масової інформації" йде обмеження навіть цих тарифів, а саме законом встановлено, що тарифна доставка видання не може бути більшою за 40% собівартості на виготовлення видання. За таких умов Укрпошта за 10 копійок, а іноді і за 2-3 копійки здійснює сортування, перевезення та доставку газети. Незважаючи на це, доставка загальнодержавних періодичних видань виходу з друку забезпечується у всіх населених пунктах. Зокрема в сільській місцевості центральні газети доставляються у день виходу та на другий день в усіх інших населених пунктах.
В Україні ринок торгівлі за каталогами - у стадії формування. Під час опитувань споживачів з'ясувалося, що більшість українців готові користуватися такою послугою, до того ж розвитку каталожної торгівлі сприяє розвинена поштова мережа .
Інтерес тутешнього споживача до каталожної торгівлі - підвищений. Цю послугу вдалося впровадити відразу на всій території України. Відтепер не має значення, де мешкає замовник, єдина умова для співпраці - наявність поштового відділення, куди буде доставлена посилка із замовленим товаром.
Проект згрупованих відправлень "Консигнація", який впроваджує Укрпошта, свідчить про зростання попиту населення на послугу. Для збільшення бази замовників каталогів компанія здійснює рекламну безадресну розсилку через мережу Укрпошти. І ми розуміємо, що лише спільними зусиллями можна подолати всі перепони і покласти новій послузі шлях до українського споживача. Постійно і спільно аналізує підприємство свій досвід та визначає першочергові заходи. А це сприяє підвищенню якості обслуговування замовників.
3.3. Впровадження нових технологій в практику діяльності ЦПЗ №3 Івано-Франківської дирекції УДППЗ "Укрпошта"
Нагальною необхідністю покращити операційну та фінансову діяльності підприємств зв'язку є впровадження нових технологій . Одною з найбільш перспективних є АС "АРМ".
Головною відмінністю нового програмного забезпечення (ПЗ) - автоматизованої системи "АРМ ВЗ" (АС "АРМ ВЗ") - є можливість внесення змін у процесі експлуатації. Наприклад, оновлено тарифи на певні послуги чи впроваджено нову або вдосконалено існуючу послугу тощо. ПЗ дає змогу без участі розробника вносити зміни та доповнення.
Таблиця 3.1
Проте перед спеціалістами відділів інформаційних технологій постало складне завдання - впровадити АРМ, налагодити обмін інформаційними потоками з діючими на підприємстві автоматизованими системами, враховуючи те, що технічні та організаційні вимоги до надання послуг із приймання комунальних та інших платежів істотно різняться не тільки між областями, а й між районними населеними пунктами, реалізувати в АС "ПРМ ВЗ" програмні інтерфейси для надання послуг з приймання комунальних та іншихплатежів.
Івано-Франківська дирекція планує розпочати впровадження АС "АРМ В3"y ЦПЗ № 3 м. Коломиї, в якому приймаються платежі на 715 розрахункових рахунків одержувачів і за робочу зміну обробляються майже 750 рахунків .
Основне завдання полягає в тому, щоб використати існуючу базу даних особових рахунків платників при наданні послуги з приймання комунальних та інших платежів в операційному вікні, обробити дані та передати в електронному вигляді до програми консолідації.
Впровадження АС "АРМ ВЗ" у ЦПЗ №3 планується розпочати з роботи в паралельному режимі на двох робочих місцях, дублюючи повністю роботу операторів у "старому" (розробник "Інфотел") та "новому" АРМах. Було виявлено незначні недоліки, які оперативно усувалися спеціалістами ЗАТ "Софтлайн", генеральної дирекції та спеціалістами відділу інформ-технологій Івано-Франківської дирекції.
Опановуючи досвід впровадження АС "АРМ ВЗ" в Київській міській дирекції (з листопада 2006 року) розвиток цієї системи доцільно поширити на такі послуги, як :
- виплата пенсій та грошової допомоги ;
- сортування і відправка поштових відправлень ;
- передавання інформації щодо прийнятих і вручених реєстрованих поштових відправлень до системи АСРК.
При впровадженні АС "АРМ ВЗ" головне - правильно налагодити робочі місця, занести дані в довідники та досконально вивірити статті цільового призначення коштів, тоді все працюватиме без збоїв і критичних помилок.
Сьогодні у ЦПЗ № 3 м. Коломиї працює чотири автоматизованих операційних вікна, автоматизовано робоче місце начальника відділення, на робо-чих місцях встановлено новий тип фіскального принтера ПФГІ-1 "Славутич",

 
 

Цікаве

Загрузка...