WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка підприємства → Аналіз фінансової діяльності Центру поштового зв’язку №3 Івано-Франківської дирекції УДППЗ “Укрпошта”, та напрями покращення роботи - Дипломна робота

Аналіз фінансової діяльності Центру поштового зв’язку №3 Івано-Франківської дирекції УДППЗ “Укрпошта”, та напрями покращення роботи - Дипломна робота

дії кредитного договору).
В разі зміни процентної ставки за кредитом, пролонгації кредиту, зміни будь-якого пункту кредитного договору або появи/ліквідації пунктів у кредитному договорі укладається додаткова угода, що є невід'ємною частиною кредитного договору. При необхідності укладаються додатки до договору застави (закладу), які є необхідними частинами договору.
Для отримання кредиту й оформлення кредитного договору позичальник подає до відділення зв'язку, яке потім надає банку "Аваль".
- заяву на одержання кредиту,
- паспорт;
- довідку про присвоєння ідентифікаційного коду;
- анкету позичальника;
- довідку з місця постійної роботи позичальника із зазначенням посади та отримуваного доходу (середньомісячного заробітку) і розміру відрахувань із нього. Індивідуальний підприємець подає декларацію пре доходи, завірену податковою адміністрацією. Пенсіонери подають довідку про розмір пенсії з органу, що призначив пенсію;
- документи, що підтверджують інші доходи для визначення плато-спроможності позичальника;
- документи, що підтверджують право власності на майно позичальника або майнового поручителя;
- письмовий розрахунок погашення кредиту (економічне обґрунтування).
Рішення про видачу кредиту (надання відстрочки погашення платежів, пролонгацію строку дії кредитного договору, відстрочку освоєння кредиту, надання додаткової частини до максимально можливого кредиту) незалежно від його розміру приймається колегіально на засіданні кредитного комітету, згідно з положенням про нього, й оформляється протоколом.
Протягом дії кредитного договору установи комерційних банків можуть надавати позичальникові відстрочку або розстрочку погашення окремих (часткових) платежів за кредитом у межах строку користування кредитом, визначеного кредитним договором, а також пролонгацію строку погашення кредиту зі зміною кінцевого строку погашення.
При наявності у позичальника тимчасових фінансових труднощів, що виникли з об'єктивних причин, та неможливості погашення заборгованості за кредитом у строк, встановлений кредитним договором, банк може в окремих випадках надати позичальникові відстрочку погашення боргу зі зміною кінцевого строку погашення кредиту при умові, що позичальник не має заборгованості за нарахованими процентами. Пролонгація строку погашення кредиту оформляється додатковою угодою до кредитного договору. Питання про пролонгацію кредиту вирішується з урахуванням положення НБУ про порядок формування і використання резерву для відшкодування можливих втрат за кредитними операціями комерційних банків. При цьому обов'язково враховуються: наявність кредитних ресурсів, їх вартість, а також відповідність за строками повернення. Пролонгація строку погашення кредиту здійснюється на підставі клопотання позичальника.
Строк, на який установа комерційного банку може пролонгувати погашення кредиту, визначається установою комерційного банку, що надала кредит, але не більше 6-ти місяців - за довгостроковими кредитами та не більше 3-х місяців - за коротко-і строковими кредитами. Пролонгація кредиту на вказані строки не повинна відноситися всією сумою на кінець строку, а переважно розподілятися частинами протягом строку пролонгації.
Якщо позичальник здійснює платежі за короткостроковим кредитом у розстрочку і протягом дії кредитного договору у нього виникли тимчасові труднощі, внаслідок чого він не може погасити окремі (часткові) платежі за кредитом у строки, передбачені кредитним договором чи графіком, банк може перенести строки погашення окремих платежів, які не забезпечуються своєчасним поверненням, на більш пізній строк, але не пізніше кінцевого строку погашення боргу, передбаченого кредитним договором. Можлива розстрочка такого платежу в межах строку користування кредитом, передбаченого кредитним договором. При цьому сума платежу, яка не забезпечується поверненням у строк, розподіляється рівномірно на решту строків.
Відстрочка та розстрочка окремих платежів за довгостроковим кредитом можуть здійснюватися з погашенням відстроченої або розстроченої суми протягом 12-ти місяців із дня надання відстрочки або розстрочки, але не пізніше кінцевого строку, визначеного кредитним договором.
При наданні відстрочки або розстрочки окремих платежів за кредитом без зміни кінцевого строку його повернення, передбаченого кредитним договором, установи банку повинні враховувати можливості клієнта мобілізувати кошти для погашення боргу в нові строки та у збільшених розмірах. Зміни строків та розмірів платежів не повинні спричинювати підвищення ступеня ризику неповернення боргу. Така заборгованість враховується на тих самих рахунках (не переноситься на окремі рахунки пролонгованих позичок).
3.2. Покращення фінансових результатів за рахунок розвитку комерційної діяльності
В практиці поштових відділень найбільш необхідними є наступні послуги:
- торгівельна діяльність ;
- послуга "Ліки на замовлення" ;
- передплата періодичних видань ;
- проект "Консигнація" .
Торговельна діяльність є найбільш трудомісткою для листоноші, але необхідною для населення, зокрема у віддалених сільських населених пунктах. Питома вага доходів від роздрібної торгівлі у загальних доходах нашого ЦПЗ № З становить понад 10%; рівень середньої націнки на товари - більше 30%; з неї розмір преміальних для стимулювання роботи листонош - від 5% до 12%. Тобто від надання послуги з реалізації товарів народного споживання працівники поштовогозв'язку мають можливість заробити певну суму, тому ця послуга вигідна для споживачів, дирекції і листонош.
Складною для надання, затратною за часом і мало затребуваною в населення є послуга "Ліки на замовлення". Значних фінансових витрат потребує реклама (лише нинішнього року рекламні листівки було виготовлено і доставлено дирекцією в кожну поштову скриньку сільського жителя), однак доходи від цієї послуги лише 0,3%) сукупних доходів від маркетингових послуг. Незначну винагороду від реалізації зазначеної послуги мають працівники пошти.
Аналіз динаміки розвитку послуги "Ліки на замовлення" засвідчує, що вона користується попитом. На ринку пропозиції ліків все ж існує ніша, в якій ми можемо розвивати свій бізнес.
Освоєна ємність цього сегмента ринку нині становить 6 млн. грн. (обсяг виконаних замовлень у 2006 році), а це -приблизно 1% роздрібного ринку України, який експерти оцінюють у 7 млрд. грн.
Коли є затребуваний товар або послуга - є і бізнес. Але жоден, навіть найкращий і найнеобхідніший товар сам себе не продає. Для успіху бізнесу треба, щоб зростали обсяги продажу. Тож формування попиту та стимулювання збуту - основне завдання на найближчий час як для партнерів, так і для підприємства.
Зауважу, хоч послуга "Ліки на замовлення" розроблялася з метою цільового виходу на сільських споживачів, проте практика засвідчила, що вона користується попитом і серед городян.
Торік "Українська медична спілка" виконала 216 тис. замовлень на суму майже 6 млн. грн. Це на 13% більше за вартістю порівняно з 2005 роком. Відповідно зросли доходи

 
 

Цікаве

Загрузка...