WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка підприємства → Аналіз фінансової діяльності Центру поштового зв’язку №3 Івано-Франківської дирекції УДППЗ “Укрпошта”, та напрями покращення роботи - Дипломна робота

Аналіз фінансової діяльності Центру поштового зв’язку №3 Івано-Франківської дирекції УДППЗ “Укрпошта”, та напрями покращення роботи - Дипломна робота

грн., що на 6,8% більше порівняно з планом та в 1,5 раза більше порівняно з 2005 роком. Інвестування відбувалося за рахунок власних коштів і залучення кредитних ресурсів. Проте розбалансованість обігових коштів через неефективне їх використання погіршує фінансовий план Укрпошти і є причиною багатьох проблем. Щоб запобігти цьому, темпи зростання доходів мають перевищувати темпи витрат.
На підприємстві значна увага приділяється підвищенню кваліфікації працівників, оскільки досвідчені спеціалісти можуть забезпечити відповідний рівень надання послуг у ринкових умовах. Отже, належну увагу підприємство приділяє навчанню своїх працівників, що здійснюється згідно з концепцією галузевої системи підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації. Важливим напрямом роботи є організація навчально-технологічних, переддипломних практик студентів і працевлаштування молодих спеціалістів. Режим праці відпочинку працівників підприємства встановлено відповідно долинного законодавства України.
Наразі одним із пріоритетних завдань підприємства є підвищення заробітної плати персоналу. Враховуючи різний фінансовий стан дирекцій, впровадження схеми посадових окладів, що розраховано з мінімальної зарплати 375 грн., частково впроваджено 400 грн. Однак таке зростання в більшості дирекцій відбуватиметься упродовж 2007 року.
Хоча заробітна плата працівників поштової галузі має показник, нижчий від загальнодержавного, проте рівень зарплати може швидше зростати, якщо буде підвищено продуктивність праці на підприємстві.
В УДППЗ "Укрпошта" немає заборгованості із зарплати, адже всі адміністрації дирекцій несуть персональну відповідальність та забезпечують своєчасність виплати відповідно до вимог Колективного договору.
Підбиваючи підсумки, можна зазначити, що серед першочергових завдань підприємства на найближчий час є посилення виконавської дисципліни та контроль за дотриманням показників фінансових плані розширення спектра послуг, підвищення рівня доходів, продуктивності праці, оптимізації витрат, по-ліпшення інвестиційних вкладень та підвищення автоматизації надання послуг і обробки інформації, проведення виваженої тарифної політики та розв'язання питань із розповсюдження періодичних друкованих видань.
Не секрет, що в умовах реорганізації мережі, плинності кадрів кількість пpeтензій споживачів та колишніх працівників зростає. До того ж зустрічною перевіркою звернень споживачів по Коломийському району щодо якості надання послуг фахівцями Генеральної дирекції виявлено низку недоліків, частина яких не (потребує значних зусиль, аби їх усунути, йому в дирекції посилено увагу щодо порядку розгляду звернень споживачів послуг поштового зв'язку, проведено позапланову селекторну нараду "День якості" розроблено план заходів з поліпшенні якості обслуговування. Тобто попереду дуже багато роботи щодо забезпечення належного рівня надання послуг.
У 2007 році з метою поліпшення якості роботи плануємо забезпечити виконання встановлених показників та нормативів з якості (на виконання вимог Закону України "Про поштовий зв'язок", рекомендацій Бухарестської поштової стратегії). Для цього необхідно забезпечити: пересилання письмової кореспонденції між обласним центром та районними центрами у прямому та зворотному напрямках за Д+1 не менше 90%; своєчасність відправлення (прибуття) внутрішньообласних маршрутів згідно зі встановленими розкладами 99,8%, тобто не більше двох затримок перевезення пошти на 770 виїздів у квартал; пересилання письмової кореспонденції між райцентрами України за Д+3 не менше 83%; контроль кількості звернень користувачів послуг поштового і зв'язку з вини працівників дирекції порівняно з аналогічним періодом 2006 року; своєчасний розгляд звернень, усунення недоліків та притягання до відповідальності винних осіб; своєчасність виїмки письмової кореспонденції з поштових скриньок; розширення мережі поштових скриньок встановленням кожного року до 100 скриньок; навчання з персоналом щодо культури та якості обслуговування споживачів; відкриття на корпоративному сайті громадської приймальні для надходження звернень споживачів.
2.2.Аналіз фінансової діяльності ЦПЗ №3 Івано-Франківської дирекції УДППЗ "Укрпошта" за період 2004-2006 рр.
Фінансова діяльність підприємства - це комплексне поняття , яке є результатом взаємодії всіх елементів системи фінансових відносин підприємства , визначається сукупністю виробничо-господарських факторів і характеризується системою моделей , методів і показників , які відбивають наявність , розміщення і використання фінансових ресурсів .
В цій дипломній роботі пропонуємо розглянути класифікацію і порядок розрахунку основних економічних показників та їхню динаміку за період 2004-2006 роки Центру поштового зв'язку №3 Івано-франківської дирекції УДППЗ "Укрпошта".
Наявність чистих доходів в ЦПЗ №3 м.Коломиї за 2006 рік складають 3300,4 тис.грн. при плані 3132 тис.грн., або 105,4% що на 168,4 тис.грн. більше від планового показника. В порівнянні з відповідним періодом 2005 року чистих доходів надійшло більше на 289,5 тис.грн.,та в порівнянні з аналогічним періодом 2004 року на 1145,4 тис.грн. Це свідчить про те що чисті доходи в ЦПЗ №3 Івано-франківської дирекції УДППЗ "Укрпошта" повільно зростають .
В ЦПЗ №3 м.Коломиї склалася така динаміка загальних витрат за 2004 - 2006 роки, у 2004 році вони фактично становили 1819,7 тис.грн.,при плані 1731,3 тис.грн., а вже у 2005 році планом було визначено витратів на суму 2570,1 тис.грн., коли фактично витрати становили вже 2793,4 тис.грн..У 2006 році фактично витратів було виявлено на суму 3180,5 тис.грн.. при пред'явленому плані 3011,5 тис.грн..
Маючи показники чистих доходів за 2004-2006 рр. та суми загальних витрат можемо визначити фінансовий результат підприємства та коефіцієнт співвідношення. Фінансовий результат визначаємо за формулою :
Ф.р.=Ч.дохід - Заг.витрати - МПП
Де, МПП - магістральне перевезення пошти, яке у 2004 році становило 22,2тис.грн., у 2005році становило 46,8 тис.грн., а 2006 році -50 тис.грн..
Отже визначаємо фінансовий результат ЦПЗ №3 Івано-Франківської дирекції УДППЗ "Урпошта" за 2004-2006 р. :
Ф.р. 2004р.=1865,5 - 1819,7 - 22,2= 23,6 (тис.грн..)
Ф.р. 2005р.=3010,9 - 2793,4 - 46,8= 170,7 (тис.грн.)
Ф.р. 2006р.=3300,4 -3130,5 - 50= 119,9 (тис.грн.)
Видно що чисті доходи по ЦПЗ №3 перевищують планові показники ,так як у 2004 році лише на 2,7% , то уже в 2005 році на 8,7%, що на 6% більше попереднього року . В 2006 році планові показники вищі від фактичних на 5,4% , але в цілому менше від попереднього року на 3,3% ,але більше від 2004 року на 2,7% виконання. З зведених даних можна зробити висновок, що для ЦПЗ №3 Івано-Франківської дирекції найбільш продуктивним був 2005 рік. З наведеної таблиці видно, що загальні витрати по ЦПЗ №3 перевищують фактичні показники над плановими показниками затвердженими по кожному окремому році .
На підставі отриманих облікових даних ми можемо здійснити аналіз показників фінансового стану підприємства, а саме

 
 

Цікаве

Загрузка...