WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка підприємства → Аналіз фінансової діяльності Центру поштового зв’язку №3 Івано-Франківської дирекції УДППЗ “Укрпошта”, та напрями покращення роботи - Дипломна робота

Аналіз фінансової діяльності Центру поштового зв’язку №3 Івано-Франківської дирекції УДППЗ “Укрпошта”, та напрями покращення роботи - Дипломна робота

послуг на базі нової техніки, засобів обчислювальної та комп'ютерної техніки у межах єдиної технічної політики підприємства.
-Доводити плани доходів до структурних підрозділів, відповідно до затвердженого бюджету доходів.
Майно, що надається у користування ЦПЗ №3 Івано-Франківської дирекції УДППЗ "Укрпошта", становлять виробничі і невиробничі фонди та обігові кошти , вартість яких відображається на балансі Івано-франківської дирекції. Майно це використовується виключно для діяльності підприємства в межах його повноважень .
Підприємство поштового зв"язку, в межах його повноважень , зобов"язане :
-Розробляти і реалізовувати заходи щодо забезпечення дотримання планових завдань .
-Забезпечувати належні умови діяльності підрозділів, що входять до його складу за принципом єдиного технологічного процесу .
-Організовувати забезпечення планово-економічної, маркетингової та бухгалтерської роботи .
-Організовувати, забезпечувати експлуатаційну діяльність підрозділів щодо надання послуг поштового зв"язку, реалізації друкованих видань і товарів народного споживання, оптової торгівлі .
-Забезпечити перевезення пошти, періодичних друкованих видань та вантажів .
-Здійснювати технологічний контроль, перевірки експлуатаційної діяльності у структурних підрозділах .
-Забезпечувати збереження державної, комерційної таємниці та конфіденційної інформації, мобілізаційну готовність, організацію цивільної оборони та роботу в особливих і надзвичайних ситуаціях .
-Здійснювати бухгалтерський, податковий обліки, надавати внутрішньогосподарську звітність .
-Забезпечувати зберігання зброї та боєприпасів до неї, постійний контроль за її використанням згідно з інструкціями .
-Дотримуватись єдиного технологічного процесу, стандартів, встановленого рівня якості, метрологічного забезпечення .
-Впроваджувати єдину технологічну політику щодо вдосконалення засобів поштового зв"язку на основі найновіших досягнень науки і техніки, передового виробничого досвіду .
-Забезпечувати роботу з питань підвищення якості надання послуг споживачам, забезпечення збереження поштових відправлень, грошових сум і товарно-матеріальних цінностей .
-Удосконалювати організацію форм і методів обслуговуваня, що забезпечуватимуть задоволення інтересів споживачів .
-Здійснювати заходи щодо організації та проведення тарифікації робочих місць, забезпечувати приведення чисельності штату у відповідність до нормативної, використання фонду оплати праці в межах кошторису .
-Проводити галузеве навчання з підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації технічних службовців поштового зв"язку. Здійснювати формування й підготовку резерву керівників структурних та виробничих підрозділів ЦПЗ№3 Івано-Франківської дирекції УДППЗ за
-Створювати на робочих місцях в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів та забезпечувати додержання законодавства по охороні праці, техніки безпеки і пожежної безпеки .
Здійснення структурних змін як у цілому по Українському державному підприємству поштового зв'язку "Укрпошта", так і в філіалі, яким є Івано-Франківська дирекція, - вимушений реальний крок, зумовлений, зокрема, економічними й технологічними чинниками .
В умовах ринкової економіки за останні роки доходи підприємства зросли у 2,5 раза, а витрати у 2,8 раза, і зростання витрат відбулося в основному за рахунок підвищення заробітної плати та вартості поштових перевезень.
Отже, постала необхідність системного реформування мережі поштового зв'язку. Виходячи з цього, основним об'єктом оптимізації визначено районні вузли поштового зв'язку. Відповідно структурні зміни передбачають часткове скорочення штату апарату управління. Це найболючіша, складна і серйозна проблема, бо стосується людей. Однак більшості працівникам нинішніх районних виробничих дільниць, які з 1 жовтня 2006 р. стали Цехами обслуговування споживачів, були запропоновані робочі місця в Центрах поштового зв'язку відповідно до їхньої освіти, кваліфікації та практичного досвіду роботи, а також згідно з чинним законодавством. Водночас певна кількість людей вивільнилася з виробничого процесу, однак максимально було використано всі можливості для збереження поштових кадрів. При цьому повністю залишається без змін структура відділень поштового зв'язку, які безпосередньо надають універсальні поштові та інші передбачені статутом УДППЗ "Укрпошта" послуги мешканцям району та області .
Дана схема структурних змін - результат тривалих розрахунків, аналізу оптимальних варіантів, що зумовить виконання двоєдиного завдання : по-перше, об'єкти мережі залишаються максимально-наближеними до користувача послуг; по-друге, мережа об'єктів поштового зв'язку забезхпечить власне стабільне існування, постійно розвиватиметься виключно за рахунок своїх зароблених коштів .
До уваги береться все: економічний стан структурних підрозділів, їх географічне розташування, різні варіанти маршрутів перевезення пошти з урахуванням витрат і контрольних термінів доставки .
Враховано також недоліки, допущені під час проведення першого етапу структурних змін у 2004 р., а також досвід реорганізації п'ятнадцяти обласних дирекцій України. Нинішня реорганізація супроводжується технічним оснащенням відділень поштового зв'язку - касовими апаратами, електронними вагами, що належним чином вплине на збереження коштів, прискорить процес обслуговування клієнтів, поліпшить умови та якість роботи поштовиків .
Органи місцевої влади, поштові працівники, громадськість Іванофранківщини з розумінням ставляться до структурних змін у дирекції.
Водночас відрадним є те, що Коломийська районна рада, райдержадміністрація перейнялися проблемою, одностайно відстоюючи інтереси району, захищаючи районну поштову структуру .
Відбулися зустрічі з керівництвом району, президією районної ради та консультації, під час яких детально обговорювалися питання структурних змін взагалі та у Коломийському районі зокрема .
З першими особами Коломийського району,членами президії Коломийської районної ради спілкувалися керівники Генеральної дирекції УДППЗ "Укрпошта". Ще раз було доведено, що єдина Коломийська дільниця, об'єднуючись з прибутковою Городенківською та менш прибутковою Снятинською дільницею, одержує економічну стабільність, прискорення, більш як на дві години доставки пошти у найвіддаленіше відділення зв'язку , покращення якості через технічне оснащення робочих місць відділень поштового зв'язку .
У 2006 році було забезпечено не тільки прибуткову частину, а й збережено позитивну динаміку виконання планових завдань. Загальні чисті доходи Укрпошти становлять 115,6% до плану. Чистий прибуток - 23 млн. грн., середня заробітна плата - 759 грн. Наповнення дохідної частини позитивно позначилося на інших показниках, зокрема соціальному розвитку підприємства. Порівняно з 2005 роком зростання доходів становить 21,4%. Така тенденція спостерігається майже за всіма послугами. Протягом 2006 року на капітальні інвестиції витрачено 101,1 млн.

 
 

Цікаве

Загрузка...