WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка підприємства → Політика збуту продукції на підприємстві - Курсова робота

Політика збуту продукції на підприємстві - Курсова робота

різноманітності продукції. Недоліком цього виду стимулювання є те що він не приводить до створення круга надійної, постійної клієнтури, а примушує покупця кидатися від однієї марки товару до іншої, відповідно до пропонованого зниження цін. Для того, щоб не перестаратися в часом небезпечному для товару і підприємства зниженні цін, ініціатори стимулювання все частіше підкреслюють тимчасовий характер своєї пропозиції ціни супроводжуючи товар відповідним письмовим поясненням або ж роблячи упор на зниженні ціни з відстроченням надання знижки. Для торгової мережі цей вид стимулювання продажів є безцінним інструментом який може застосовуватися без якої-небудь попередньої підготовки в тих випадках, коли вимагається негайно відреагувати на дії конкурентів або внести корективи в політику цін даного торгового підприємства. Зниження цін може бути зроблено або виробником, який бажає збільшити об'єм продажів або привернути до себе нових споживачів, або торговим підприємством, яке бажає створити собі репутацію недорогої торгуючої організації. Зниження цін може бути також результатом взаємної угоди двох сторін: виробник надає знижку торговій мережі, а остання переносить цю знижку частково, повністю або навіть у великих розмірах на споживача. Продаж за пониженими цінами особливо ефективний в тих випадках, коли ціна грає вирішальну роль при виборі того або іншого товару (наприклад, таких продуктів повсякденного попиту як цукор, масло). При цьому споживачу адресуються відповідні рекламно-інформаційні повідомлення з метою спонукати його до покупки в конкретній торговій крапці. Розміри зниження цін повинні бути достатньо відчутними, щоб на них можна було будувати рекламний обіг; достатньо стимулюючими попит, щоб компенсувати пов'язане із зниженням цін падіння прибутку; і достатньо привабливими, щоб примусити прийти споживача. Пряме зниження цін.
За ініціативою торгової мережі:
а). На протязі року існують періоди, коли супермаркети сповіщають про продаж за вельми низькими цінами ряду відібраних ними товарів або наперед встановленої кількості цих товарів.
б). Під час проведення спеціалізованих виставок і ярмарків багато торгових посередників надають покупцям знижки.
в). Торговельні підприємства роздрібної торгівлі вивішують списки товарів тижня (місяця), де об'єднуються супутні продукти повсякденного попиту і продукти тривалого зберігання що дозволяє збільшити загальний товарообіг і створити постійну клієнтуру, яка керуватиметься стимулюванням продажів,
вживаним регулярно.
За ініціативою виробника.
Пряме зниження цін, задумане і організоване виробником, як правило, супроводжується наданням знижок торгової мережі.
Бездоганно проведена операція може негайно привести до зростання об'єму продажів, за яким, відразу після її закінчення послідує
різке скорочення цього об'єму. Виходячи з цього, результати зниження цін повинні бути ретельно зважені, оскільки вони можуть виявитися небезпечними. Три способи прямої знижки:
1. Знижка у відсотках. На упаковці указується мінус 10 або 20 відсотків. Перевага не спричиняє за собою ніяких змін в організації торгового залу або маркіровки товару. Дві наклейки (перекреслена і нова).
2. Знижка з вказівкою її розмірів в грошовому виразі (мінус 1 тисяча грн.).
3. Вказівка нової ціни без вказівки знижки.
Указується причина нової ціни:
- новий випуск продукту;
- роковини;
- сезонна подія або свято;
Спеціальні ціни або дрібнооптовий продаж.
В цьому випадку зниження ціни торкається не окремого товару, а дрібної партії товару. Пропозиція спеціальної ціни має на меті не зсув продажів в часі, а збільшення споживання кожною сім'єю. Вигода для споживача полягає в тому що йому пропонується більш істотне зниження ціни, оскільки воно розповсюджується на партію товару, що особливо ефективно у вживанні до дешевих товарів. Що продаються дрібними партіями товари об'єднуються в одній упаковці з термоусадочной поліетиленової плівки, на якій, як правило, указується, що даний товар є об'єктом стимулювання продажів. Виробник володіє декількома способами щоб реалізувати свою пропозицію спеціальних цін:
- Загальне зниження ціни всієї партії.
- Одна банка з 10-ти безкоштовно (при покупці 9-1 безкоштовно);
- Загальне зниження ціни на упаковку (нова ціна на упаковку мила з 6 пачок).
Пропозиція спеціальних цін накладає певні зобов'язання на торгові підприємства:
-знайти в торговому залі місце, пристосоване для продажу дрібних партій товару;
-продовжувати продаж уроздріб за звичайними цінами;Цця акція не повинна тривати довго.
Суміщений продаж.
Застосовується до взаємодоповнюючих товарів, жоден з яких не є обов'язковим компонентом іншого. Ціна комплекту встановлюється нижче за суму цін товарів. Наприклад: 3 мило по 3 шматки.
З погляду торгових підприємств суміщений продаж схожий з дрібнооптовим продажем і вимагає аналогічного підходу.
З точки зору ж виробника тут є ряд переваг:
-Дозволяє об'єднати відомий товар і товар-новачок;
-Дозволяє об'єднати товар, який користується попитом, і що не особливо користується;
-Якщо до них є додаткові товари (фотоапарат - плівка), то це збільшить їх продаж.
Залік уживаного товару при покупці нового.
В основному застосовується при продажу дорогої техніки і устаткування, яке не володіє високою оборотністю. Дуже привабливо для споживача, оскільки він позбавляється від старого товару, плюс одержує знижку.
Просте відшкодування з відстроченням.
Зниження ціни відбувається не у момент покупки, а через деякий час, якщо домохазяйка направляє свій купон, що дає їй право на знижку, за вказаному на ній адресою. В даному випадку знижка передбачається тільки у вигляді певної суми грошей що повертається банківським чеком. Кожна сім'я, як правило, має право на одноразове отримання знижки.
Cash-refund. Це широко найвживаніша форма зниження цін з відстроченням отримання знижки, коли відшкодування у вигляді певної сумигрошей виплачується за умови пред'явлення декількох доказів покупки. Застосовується в основному для створення круга постійних споживачів товару якої-небудь марки. Купони розташовуються на упаковці і повинні бути вирізані.
Переваги даного методу:
- простота розповсюдження і дешевизна купонів;
- простота перевірки результатів операції;
- привабливість для домохазяйок, оскільки відшкодування звичайно більш крупне, ніж при інших видах відшкодування з відстроченням;
- ефективна при боротьбі з конкурентами, оскільки вимагає більшої кількості повторних покупок;
- не створює умов для шахрайства споживачів.
Недоліки:
- займає не мало часу, оскільки вимагає великого числа повторних покупок;
- вимагає строгого контролю за присутністю товару до закінчення заходу і його вилучення з обігу після закінчення;
Суміщене відшкодування з відстроченням.
Об'єднуються декілька товарів різних виробників в одному купоні.
а) Ланцюжки купонів. Декілька товарів в одному купоні. Пропонується вибір споживачу.
б) Проба якості. Потрібно випробувати, наприклад, всі 10 товарів,

 
 

Цікаве

Загрузка...