WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка підприємства → Організація оплати праці на підприємстві - Курсова робота

Організація оплати праці на підприємстві - Курсова робота

визначається шляхом множення кількості виготовлених виробів, зазначених у відповідних первинних документах, на встановлену розцінку за одиницю роботи.
В умовах бригадної форми організації праці заробітна плата і премії нараховуються всій бригаді, а потім нарахована сума розподіляється між членами бригади пропорційно кількості відпрацьованого кожним працівником часу з урахуванням його кваліфікації (розряду).
Норма тривалості робочого часу. Норма тривалості робочого часу розраховується за календарем п'ятиденного робочого тижня з двома вихідними днями в суботу і неділю та залежно від тривалості робочого тижня становить відповідну кількість годин при 40, 38,5, 36, 33, 30, 24, 18-годинному робочому тижні.
Згідно з Кодексом законів про працю України:
- нормальна тривалість робочого часу не може перевищувати 40 годин на тиждень;
- працівникам, яким встановлено 40-годинний робочий тиждень, тривалість роботи напередодні святкових і неробочих днів скорочується на одну годину;
- для деяких категорій працівників встановлено скорочену тривалість робочого часу;
- робота не проводиться на підприємствах, в установах, організаціях також у наступні святкові і неробочі дні:
- 1 січня - Новий рік;
- 7 січня - Різдво Христове;
- 8 березня - Міжнародний жіночий день;
- 1 і 2 травня - День міжнародної солідарності трудящих;
- Пасха (Великдень);
- 9 травня - День Перемоги;
- Трійця;
- 28 червня - День Конституції України;
- 24 серпня - День незалежності України.
Якщо святковий або неробочий день збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого.
1.4.1. Нарахування оплати праці за середнім заробітком
Оплата праці за середнім заробітком встановлена Порядком нарахування середньої заробітної плати, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України № 100 від 08.02.95 р. (зі змінами і доповненнями, внесеними постановами КМУ).
Зазначений Порядок застосовується при нарахуванні середньої заробітної плати на час чергових щорічних і додаткових відпусток (або компенсації за невикористані відпустки); оплаті часу простоїв; оплаті перерви в роботі матерів, які годують грудних дітей; при переведенні працівників на іншу, нижче оплачувану роботу за станом здоров'я або за виробничою необхідністю; при виплаті вихідної допомоги при звільненні; виплаті допомоги з тимчасової непрацездатності; оплаті відпусток по вагітності і пологах та в інших випадках, коли згідно з чинним законодавством виплати проводяться, виходячи із середнього заробітку.
Середня заробітна плата може розраховуватись, виходячи із виплат за останні 12 календарних місяців роботи, 6 календарних місяців роботи.
Прикладом цього є нарахування відпускних, декретних та допомоги з тимчасової непрацездатності.
1.4.2. Нарахування відпускних
Тривалість відпустки згідно із Законом про відпустки розраховується в календарних днях. Згідно зі КЗпП святкові і неробочі дні при цьому не враховуються.
Щорічна основна відпустка надається працівнику після закінчення шести місяців безперервної роботи на даному підприємстві. Тривалість відпустки становить не менше 24 календарних днів і не може перевищувати 59 календарних днів, а для працівників, зайнятих на підземних гірничих роботах, - 69 календарних днів.
Для оплати щорічної відпустки обчислюється середня заробітна плата, виходячи з виплат працівникові за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки.
Якщо працівник працював менше року, то середня заробітна плата обчислюється, виходячи з виплат за фактично відпрацьований час, тобто з 1 -го числа місяця після оформлення на роботу до 1 -го числа місяця, в якому надається відпустка.
Якщо згідно із чинним законодавством або з інших причин працівник не працював якийсь час і за ним не зберігався заробіток або зберігався частково, цей проміжок часу виключається з розрахункового періоду.
Нарахування відпускних здійснюється виходячи з розміру середньоденної заробітної плати.
Нарахування виплати за час щорічної відпустки можна подати такою формулою:
Sвідп = ((?річн.з/пл.)/Крічн.дн.)*Квідп.дн.
де - Sвідп. - сума нарахованих відпускних;
- ?річн.з/пл. - сумарна зарплата за 12 місяців перед місяцем надання відпустки або за менший фактично відпрацьований період;
- Крічн.дн- кількість календарних днів у році або кількість фактично відпрацьованих календарних днів (за вирахуванням святкових і неробочих днів, встановлених законодавством);
- Квідп.дн - кількість календарних днів відпустки.
Святкові і неробочі дні, що припадають на період відпустки, у розрахунок тривалості відпустки не входять і не оплачуються.
Нарахування відпускних при визначенні середньої заробітної плати складається з таких виплат:
- основна заробітна плата;
- доплати і надбавки (за понаднормову роботу і роботу в нічний час; за суміщення посад; розширення зон обслуговування; за умови праці; інтенсивність праці; вислугу років);
- виробничі премії;
- винагорода за підсумками року.
Премії враховуються в заробіток того місяця, на який вони припадають згідно з відомістю нарахування зарплати. Якщо премія квартальна або піврічна, вона ділиться на кількість місяців, за які вона виплачується, і входить у частину, що відповідає кількості місяців у розрахунковому періоді.
При обчисленні середньої зарплати для оплати щорічної відпустки у фактичну зарплату враховуються всі виплати за час, коли за працівником зберігався середній заробіток, і допомога з тимчасової непрацездатності.
При розрахунку відпускних при визначенні середньої зарплати не враховуються:
- виплати разового характеру (за окреме доручення, за невикористану відпустку, матеріальна допомога, вихідна допомога, допомога при виході на пенсію та ін.);
- компенсаційні виплати на підрядження; премії за винаходи і раціоналізаторські пропозиції, за введення в дію виробничих потужностей і об'єктів будівництва та ін.;
- соціальні компенсаційні виплати, пенсії, державна допомога;
- грошові винагороди і вартість речових подарунків за результатами конкурсів, змагань тощо;
- літературний гонорар за авторським договором штатним працівникам газет і журналів;
- вартість виданого спецодягу, засобів індивідуального захисту, знезаражуючих засобів, спеціального харчування;
- дотації на обіди, проїзд;
- виплати до ювілейних дат і за багаторічну бездоганну роботу;
- доходи від акцій трудового колективу і внесків у майно підприємства. Нарахування відпускних розглянемо на умовному прикладі.
Приклад 1.2
Бухгалтеру Олексієнко В.І. згідно з графіком була надана щорічна відпуска за 2000 р. тривалістю 28 календарних днів - з 19.03 - 15.04 2005 р. Для розрахунку середньої зарплати і визначення відпускних береться заробіток Олексієнко В.І. за останні 12 місяців роботи домісяця відпустки (тобто з березня 2004 р. по лютий 2005 р.).
Розрахунок середнього заробітку
Нарахована

 
 

Цікаве

Загрузка...