WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка підприємства → Резерви покращення використання основних засобів на ВАТ «Пресмаш» - Курсова робота

Резерви покращення використання основних засобів на ВАТ «Пресмаш» - Курсова робота


Курсова робота
Тема роботи
Резерви покращення використання основних засобів на ВАТ "Пресмаш"
ЗМІСТ
crop. ВСТУП
1. Характеристика об'єкта досліджень
1.1 Характеристика продукції і умов функціонування
підприємства
1.2 Забезпеченість підприємства ресурсами: матеріально-
технічними, природними та трудовими
1.3 Аналіз основних техніко-економічних показників та оцінка
діяльності підприємства
2. Теоретичні та методичні питання аналізу основних засобів
2.1 Склад, структура та класифікація основних засобів
2.2 Характеристика показників використання технічного стану і
руху основних засобів
3. Аналіз використання основних засобів підприємства
3.1 Аналіз складу та структури основних засобів
3.2 Аналіз ефективності використання основних виробничих
засобів
3.3 Аналіз технічного стану та руху основних засобів
4. Оцінка резервів покращання використання основних засобів
Висновки і пропозиції
Список використаних джерел
Вступ
Основні фонди - це найважливіша частина національного багатства, як підприємства в цілому, так і країни. Матеріальною основою виробничого процесу виступають насамперед засоби праці, які характеризують технічний і економічний рівень розвитку суспільства. На підприємствах сукупність засобів праці, що застосовують, набуває економічної форми основних фондів.
Основні фонди створюють необхідні умови для науково-технічного прогресу, як фактора розвитку народного господарства і соціального розвитку суспільства. Збільшення обсягу виробничих основних фондів, удосконалення їх якісного складу виступають передумовою поліпшення умов праці, підвищення її продуктивності. Зростання основних виробничих фондів, їх удосконалення є з головною метою розвитку господарства.
Зміни в інвестиційній політиці значною мірою сприяють зростанню виробничого апарату, а отже і активної частини засобів праці, приводять до зміни галузевої структури основних фондів у бік підвищення частини тих галузей, що сприяють розвитку науково-технічного прогресу, підвищенню добробуту населення.
Підвищення активної частини основних фондів свідчить про зростання технічного озброєння праці і сприяє поліпшенню використанню засобів праці і підвищенню її продуктивності.
1. Загальна характеристика підприємства.
1.1. Характеристика продукції (робіт, послуг) умов функціонування підприємниства.
Будівництво Івано-Франківського заводу механічних пресів розпочалося в лютому 1975р.
Випуск продукції 20.05.1976р. виготовлена перша деталь. Протягом 1976 - 1977 років виготовлено:
- засоби механізації і автоматизації для КПО;
- валкова подача ВП-40;
- правильно-розмотуваний пристрій НУ-160.
В 1975 році створена конструкторська служба. Вона працювала над пристосуванням до власного виробництва котре випускали інші заводи Букмату, в тому числі і над пресом К2132 розробки Барнаульського заводу механічних пресів. З осені 1976 року під керівництвом головного конструктора Л. Ю. Крайтмана відділ конструкторів заводу розпочав самостійно працювати над створенням, автоматизованого ковальсько пресового обладнання з широким примкненням електроніки та оснащення промисловими роботами. Дослідно-експериментальний зразок преса зусиллям 160ТС і комплексу для штамповки деталей з стрічки з ЧПУ денмонструвався на міжнародній виставці в Італії.
В жовтні 1980 року виготовлено перший прикарпатський прес К2132. слюсарі складники Роман Гбур і Микола Дзюба завершили його випробування. Прес може штампувати будь-які деталі з листових заготовок. До кінця року виготовлено 18 таких пресів, кожнийвагою 9,2 т, зусилля 160 т. ч. В серпні 1981 року виготовлено перший прес моделі КВ2132. Пізніше на його базі виготовлено ряд нових модифікацій пресів. Наказом міністерства верстатобудівної промисловості СРСР К1 від 01.01.82р. Побережський завод пресових агрегатів спеціалізувавсяна випуск уніфікованих вузлів преса. Ремонтно-будівельний цех реорганізований в ремонтно-будівельне управління. 06.08.79р. Наказ №164 Міністерством верстатобудівної промисловості СРСР створено виробниче об'єднання "Карпатпресмаш". В об'єднання увійшли:
- Івано-Франківський завод механічних пресів;
- Побережський завод пресових агрегатів;
- Галицький механічний завод;
- Івано-Франківське ремонтно-будівельне управління.
З 1992р. об'єднання почало виконувати замовлення іноземних фірм. Преси відправлялися в Англію, Францію, Німеччину, Італію, Швейцарію та інші країни.
Об'єднаний завод дістав назву "Івано-Франківський завод механічних пресів і автоматичних ліній". Він став базовим підприємством виробничого об'єднання "Карпатпресмаш". Згідно наказу №85 від 12.03.88р. Міністерства машинобудівної промисловості СРСР в об'єднання увійшли:
- Івано-Франківський завод механізованих пресів і автоматичних
ліній;
- Івано-Франківське спеціалізоване конструкторське бюро ливарних
і автоматичних ліній;
- Побережський завод пресових агрегатів;
- Галицький механічний завод;
- Івано-Франківське ремонтно-будівельне управління;
- Івано-Франківський промислово-енергетичний вузол.
02.10.92р. завод механічних пресів відокремився від заводу Автомесмаш і
став самостійною механічною особою.
18.12.93р. на загальних зборах колективу створене орендне підприємство "Пресмаш". Рішення міськвиконкому №420 від 18.12.93р. ОП. "Пресмаш" зареєстроване, як юридична особа з правом виробничо-господарської діяльності.
За час роботи на орендній формі господарювання (1993 - 1998рр.) організація орендарів (голова управління Гевюк В. В., Зощак Б. М.) за рахунок фінансово-господарської діяльності та внесків членів організації орендарів створено колективний домовий фонд (майно) 8798226 гривень.
12.06.99р. організацію орендарів та фондом держмайна України підписано договір про створення на базі ОП "Пресмаш". Відкрите акціонерне товариство "Пресмаш".
24.06.99р. був зареєстрований статут ВАТ "Пресмаш". Згідно установчого договору між засновниками головою управління ВАТ "Пресмаш" призначено Кертевича Михайла Михайловича.
Матеріально-технічна база підприємства - це комплекс технологічного, енергетичного, транспортного та інших видів обладнання, інструментів та пристосувань, будівель і споруд, необхідних для здійснення процесу виробництва. Під впливом науково-технічного прогресу і потреб виробництва, в розвитку відбуваються постійні зміни. Вводять нові, модернізують діючі машини і обладнання, вдосконалюють технологічні процеси виробництва. Стан матеріально-технічної бази виробництва характеризується не тільки кількістю, строком служби, степенем механізації і автоматизації наявного обладнання, а й енергооснащеністю виробництва, а також технічною структурою діючих основних фондів (активною і пасивною частиною).
На формування матеріально-технічної бази підприємства впливають галузеві особливості і масштаби виробництва, характерпродукції, що виготовляється методи організації виробництва, спеціалізація і кооперація. Стан

 
 

Цікаве

Загрузка...