WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка підприємства → Інноваційна діяльність підприємства - Курсова робота

Інноваційна діяльність підприємства - Курсова робота

схемою. Наприклад, при зростанні продуктивності нової техніки річний економічний ефект можна визначити за формулою:
,
де, За - витрати на випуск одиниці продукції за допомогою аналога; 3н - ті ж витрати за допомогою нововведення; П6, Пн - річна продуктивність аналога і нової техніки відповідно.
Інколи нововведення забезпечують поліпшення лише одного з техніко-експлуатаційних параметрів, котрий забезпечує соціальний ефект, наприклад, поліпшуються умови праці і збільшується її безпека, що покращує рівень відтворення робочої сили. Це може одночасно супроводжуватися економічним ефектом, скажімо за рахунок зростання продуктивності праці, що призводить до зниження собівартості продукції, а це, в свою чергу, збільшує обсяг продажу, що веде до зростання кількості прибутку. Отже, зростання техніко-економічного рівня нововведення значною мірою впливає на його конкурентоспроможність.
Розрахункова частина
Визначити планову величину виробничої потужності цеху офсетного друку станом на перше січня наступного року з такими даними:
1. устаткування - ролеві ротаційні: Ультрасет-72; аркушеві ротаційні: 2ПОЛ-71-4-П2, Планета-Варіант Р-24, 2ПОЛ-71,
2. виробнича програма - середня тиражність друку на: ролевих ротаційних - 50 тис. прим.; на аркушевих ротаційних типу ПОЛО - 20 тис. прим.; типу Р-24 - 10 тис. прим.
Група складності продукції: для 4 фарбового друку - 3; для 2 фарбового друку - 2; для 1 фарбового друку - 1
Вид планового ремонту для всіх машин малий
Продукція: книжково-журнальна
Річний робочий час 1 зміна - 2004 год.
Розв'язок:
Обчислення річної потужності машини Ультрасет-72 .
Виробнича потужністьмашини за рік визначається за формулою:
,
де То - час основної роботи машини за рік, який обчислюється за формулою:
,
де Треж - режимний фонд часу
Режимний фонд часу обчислюється за формулою:
,
де Тр - робочий час за рік в годинах
Кзм - коєфіцієнт змінності (1- з умови задачі)
Робочий час за рік визначається за формулою:
Ттн - час технічих простоїв машини за рік в годинах знаходиться за формулою:
,
де Трем - час на ремонт.
За умовою задачі вид планового ремонту для всіх машин - малий. З довідника "Положение о техническом обслуживании и ремонте оборудования полиграфических предприятий" для машини Ультрасет-72 час на ремонт становить 40 годин.
Тогл - час на огляд.
З цього ж довідника час на огляд - 8 годин.
Ттл - час технологічних простоїв машини за рік.
Час на технологічні зупинки за рік визначається за формулою:
де Треж - режимний фонд часу
Нтл - норматив технологічних простоїв (для Ультрасет-72 - 7%)
N - середній тираж друкування продукції в тис. арк. прогонів (дано в умові задачі).
Ультрасет-72 э ролевою ротаційною машиною тому для неї середній тираж друку становить 50000примірників.
tпр - час на приправку (приладку).
Нв - годинна норма виробітку.
Час на приправку (приладку) та годинна норма виробітку визначається з довідника "Единые нормы времени и выработки на процессы полиграфического производства". Час на приправку для Ультрасет-72 становить 170 хв. або 2,83 год., а норма виробітку 5,66 тис. прог./год або 5660 прог./год.
Тепер можна знайти виробничу потужність машини за рік.
Обчислення річної потужності машини 2ПОЛ-71-4-П2 .
За умовою задачі вид планового ремонту для всіх машин - малий. З довідника "Положение о техническом обслуживании и ремонте оборудования полиграфических предприятий" для машини 2ПОЛ-71-4-П2 час на ремонт становить 56 годин.
З цього ж довідника час на огляд - 16 годин.
норматив технологічних простоїв (для 2ПОЛ-71-4-П2 - 6%)
Середній тираж друкування продукції в тис. арк. прогонів (дано в умові задачі). 2ПОЛ-71-4-П2 э аркушевою ротаційною машиною тому для неї середній тираж друку становить 20000 примірників.
Час на приправку (приладку) та годинна норма виробітку визначається з довідника "Единые нормы времени и выработки на процессы полиграфического производства". Час на приправку для 2ПОЛ-71-4-П2 становить 75 хв. або 1,25 год., а норма виробітку 6,17 тис. прог./год або 6170 прог./год.
Виробнича потужність машини за рік.
Обчислення річної потужності машини Планета-Варіант Р-24.
З довідника "Положение о техническом обслуживании и ремонте оборудования полиграфических предприятий" для машини Планета-Варіант Р-24 час на ремонт становить 56 годин.
З цього ж довідника час на огляд - 16 годин.
Норматив технологічних простоїв (для Планета-Варіант Р-24 - 7%)
Середній тираж друкування продукції в тис. арк. прогонів (дано в умові задачі). Для машини Планета-Варіант Р-24 середній тираж друку становить 10000 примірників.
Час на приправку (приладку) та годинну норму виробітку визначається з довідника "Единые нормы времени и выработки на процессы полиграфического производства". Час на приправку для Планета-Варіант Р-24 становить 170 хв. або 2,83 год., а норма виробітку 5,66 тис. прог./год або 5660 прог./год.
Виробнича потужність машини за рік.
Обчислення річної потужності машини 2ПОЛ-71 за рік.
З довідника "Положение о техническом обслуживании и ремонте оборудования полиграфических предприятий" для машини 2ПОЛ-71 час на ремонт становить 56 годин.
З цього ж довідникачас на огляд - 16 годин.
Норматив технологічних простоїв (для 2ПОЛ-71- 6%)
Середній тираж друкування продукції в тис.арк.прогонів (дано в умові задачі). 2ПОЛ-71 э аркушевою ротаційною машиною тому для неї середній тираж друку становить 20000 примірників.
Час на приправку (приладку) та годинну норму виробітку визначаэться з довідник.ау "Единые нормы времени и выработки на процессы полиграфического производства". Час на приправку для 2ПОЛ-71 становить 75 хв. або 1,25 год., а норма виробітку 6,17 тис.прог./год або 6170 прог./год.
Тепер можна знайти виробничу потужність машини за рік.
Відповідь:
Планова величина виробничої потужності цеху визначається як сума потужності кожної машини, що є в цеху. Отже, на 01.01.2006 року планова величина виробничої потужності цеху офсетного друку буде становити:
Висновок
Одним з головних завдань будь-якого суспільства є оволодіння найновітнішими науково-технічними досягненнями, широке використання загальнолюдського інтелектуального надбання через створення та розвиток інформаційних мереж, забезпечення на цій основі соціального прогресу встановлення моральних обмежень щодо небезпечних наслідків науково технічного прогресу. Вирішення цих проблем вимагає формування раціональної системи управління нововведеннями, яка б враховувала специфіку та динаміку об'єкту управління, взаємозв'язок елементів всередині системи, вплив зовнішнього середовища на функціонування системи.
Необхідність науково-технічного розвитку економічних систем будь-якого рівня викликається такими причинами, як: зростання культури суспільства і підвищення вимог споживачів щодо якості та різноманітності товарів і послуг: конкуренція виробників з метою збереження свого місця на ринку і отримання найвищого прибутку; ресурсні та екологічні обмеження, що виникають у зв'язку з

 
 

Цікаве

Загрузка...