WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка підприємства → Лізингові операції підприємства при функціонуванні на зовнішньому ринку та шляхи їх удосконалення - Курсова робота

Лізингові операції підприємства при функціонуванні на зовнішньому ринку та шляхи їх удосконалення - Курсова робота

ЕКЮ. До третьої групи можна віднести країни Східної Європи, де із очевидних причин лізингові операції тільки-тільки почали розвиватися. Їх абсолютні об'єми і питомі частки украй низькі, але в наявності очевиднатенденція до зростання. Єдиним виключенням є Чехія, в якій минулого року об'їм лізингових операцій досяг 817 млн. ЕКЮ, що більш ніж, скажімо, в Норвегії або Греції. А по показниках питомої ваги Чехія вийшла на четверте місце серед всіх країн Leaseurope. Очевидно, так широке в порівнянні з рештою були соцстранами розповсюдження лізингу в Чехії пов'язано з тим, що в її економіці домінуюче положення займає приватний сектор.
2.2. Особливості лізингу в окремих країнах
а) Великобританія
У Великобританії лізинг отримав значний розвиток тільки після 1970 року, тобто після введення податкових пільг. Компанії могли віднімати 100 % інвестицій з оподаткованого прибутку в року, в якому вони проводилися. Ці пільги були істотні тільки для підприємств з великою прибутковістю, але побічно вони були доступні і орендарям. Компанія могла скористатися податковими пільгами тільки в кінці звітного року. Тому, якщо вона проводила інвестиції на початку року, то їй доводилося чекати якийсь час до отримання вигод від цих пільг. Але якщо вона продавала устаткування лізингової компанії і потім брала його в оренду (за умови, що у лізингової компанії кінець фінансового року наступав раніше), то непрямі вигоди були отримані швидше. Тому лізингові компанії відкривають філіали з різними кінцями фінансового року. Податкова інвестиційна пільга безвідплатна, вона повертається назад через податки на орендні платежі, але проте вона надає безпроцентну позику, рівну 52 % вартості майна, що відображалося і на вартості лізингу для орендаря.
В 1984 році уряд оголосив, що корпоративний податок понизить з 52 % до 35 % до квітня 1986 року, а 100-процентна пільга першого року буде замінена 25-процентною регресивною (writing down) пільгою (25 % - в перший рік, 25 % від залишку - в другий рік і т. д.). Зміни відбувалися поступово. Це добре видно з наступної таблиці:
Таблиця 1
Фінансовий рік Податкова ставка % Пільга першого року %
До 1983/84
1983/84
1984/85
1985/86
1986/87
і далі 52
50
45
40
35 100
100
75
50
25
Оскільки корпоративний податок скорочувався поступово, то зміни не відразу позначалися на розвитку лізингу. Частина податкових пільг збереглася. Це дуже вигідно для лізингу в області електронної промисловості. Так, протягом 1 року орендні платежі не оподатковуються.
В майбутньому об'їм лізингу буде залежати від того, яким буде об'єм інвестицій, скільки буде компаній з низьким рівнем доходів, і як багато компаній вирішать продовжувати використовувати лізинг для фінансування своїх інвестицій.
б) Франція
Лізинг тут отримав велике розповсюдження, особливо його вигляд під назвою "креди-бай". В квітні 1967 року була створена перша французька компанія "Локафранс". В даний час у Франції розвивається лізинг літаків і вертольотів, судів і барж, підйомно-транспортного устаткування, контейнерів, обчислювальної техніки, медичного устаткування, поліграфічного, крупного промислового устаткування.
Розглянемо лізинг у Франції на прикладі групи "BNP/Bail". В неї входять компанії "Natio Equipment, "Natio Location", "Natio Energie", "Locafinance", "Natiofail", "Natiocredifail". Лізинг рухомого майна у Франції почався в 1960 році, а Закон про лізинг був прийнятий в 1966 році. Закон ввів податок на поступку прав на устаткування при перепродажі орендарю (він обчислюється з вартості устаткування у момент поступки), податок на поступки прав третій особі, податок на додану вартість (на різницю між вартістю по балансу і ціною поступки). "Natio Equipment" надає орендарю право на вибір.
Таблиця 2
Термін амортизації Мінімальна тривалість контракту
3 року
4 року
5 років
6-7 років
8 років
10 років 3 року
3 року
4 року
5 років
6 років
7 років
Залишкова вартість складає від 1% до 7% первинної вартості. Орендні платежі вносяться 1 разів на місяць, 3 місяці, 6 місяців, 1 рік. Вони можуть бути лінійними, регресивними, з найбільшим першим внеском.
Лізинг нерухомості також визначається законом 1966 року. В 1967 році у Франції були створені Суспільства по операціях з нерухомістю у сфері промисловості і торгівлі (СИКОМІ). СИКОМІ мають форму акціонерних компаній з капіталом не менше 10 млн. франків, які повинні бути повністю внесені до моменту створення суспільства. Лізинговим компаніям СИКОМІ надаються істотні податкові пільги: на 85% прибули звільнення від податку, прискорена амортизація і т.д.
Таблиця показує розділення лізингових операцій між СИКОМІ і не членами цієї системи.
Таблиця 3
Кількість операцій
1985 р. 1986 р. 6 перших місяців 1987 р.
СИКОМІ
Організації не є членами СИКОМІ 1135
312 1465
555 894
275
Звичайно угода по лізингу нерухомості триває 15-20 років. Об'єктами можуть бути: земля, будови, обробні роботи, система шляхів сполучення, устаткування, що розглядається як нерухомість по своєму призначенню (ліфти і т. д.). Оплата звичайно проводиться прямим регресивним або змішаним способом. Крім "BNP" інші банки також створили компанії: "Креді Ліоне" - "Смебай", "Сосьете Женераль" - "Софінбай".
в) Австрія
В Австрії середній термін оренди складає від 2 до 15 років відповідно до економічно доцільного терміну служби предмету лізингу. Опціон на покупку або продовження не допускається, після закінчення терміну дії контракту орендар може укласти новий контракт на оренду предмету лізингу протягом періоду експлуатації, що залишився або вступити в переговори про покупку.
Як і у ФРН, в Австрії основою для розвитку лізингу став закон про наїм. Лізинг в Австрії розвивається вже 25 років. В лізинг здаються навіть дитячі сади і школи. Для використовування податкових пільг за законом 1984 року необхідно, щоб термін договору по лізингу не перевищував 40% - 90% загального періоду використовування устаткування, і щоб об'єкт лізингу був самостійною одиницею.
Однією з провідних лізингових фірм є "Райфайзен лізинг" з участю в її капіталі "Донау банку".
г) Італія
Перша лізингова компанія в Італії з'явилася в 1963 році. В даний час Італійська лізингова асоціація налічує 50 компаній.
Найбільша італійська (компанія) лізингова група "Локафіт" віддає в лізинг робочий інструмент, землерийні машини, сільськогосподарські машини, устаткування для офісів, комп'ютери, нерухомість, транспорт (автомобілі, літаки, судна і т. д.)
Одним із засновників є "Банк Насиональ де Лаворо". Група створила сумісні фірми у ФРН, Франції, США, Іспанії, Китаї, здійснює операції з Угорщиною і Югославією.
д) Японія
В Японії найбільшою лізинговою компанією є "Gentury Leasing System", створена в 1969 році. Її сплачений капітал 1,6 млн. доларів. Вона має філіали в

 
 

Цікаве

Загрузка...