WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка підприємства → Аналіз конкурентної ситуації та структура конкурентних сил в галузі - Курсова робота

Аналіз конкурентної ситуації та структура конкурентних сил в галузі - Курсова робота

товарами-замінниками, що пропонуються певною галуззю. Влада навіть великих, впливових постачальників може контролюватися, якщо для їхніх товарів існують замінники.
Група споживачів становить реальну загрозу прогресивній інтеграції. Це означає перевірку здатності галузі поліпшити умови, на яких товар купується. Ми звичайно уявляємо постачальників як інші фірми, проте працю слід також ставити в один ряд із постачальником, причому з таким, що має значний вплив у багатьох галузях. Існує вагоме емпіричне свідчення на користь того, що рідкісні висококваліфіковані роботодавці і/або тісно об'єднана робоча сила, уклавши уго-ду, можуть зашкодити одержанню потенційних прибутків у галузі. Принципи визначення потенційного впливу робочої сили подібні до щойно описаних. Суттєвими зауваженнями при оцінюванні робочої сили є ступінь її організації і можливості зростання пропозиції рідкісних різновидів робочої сили. Там, де робоча сила тісно згуртована або пропозиція рідкісних трудових ресурсів утримується на одному рівні, вплив робочої сили буде значним. Умови, що визначають вплив постачальників, не тільки підлягають змінам, але й також часто бувають за межами контролю фірми. Проте, як у випадку із впливом покупців, фірма може деколи поліпшити своє становище через стратегію. Вона може поси-лити свою загрозу зворотної інтеграції, прагнучи усунути перехідні витрати тощо [23, 41].
РОЗДІЛ 2
СТАН ТА ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ГОРІЛЧАНОЇ ГАЛУЗІ НА СУЧАСНОМУ ЕТАПІ
2.1 Загальна ситуація в галузі
Галузь напоїв в Україні є однією з найбільш динамічних. На сьогоднішній день рентабельність підприємств цієї галузі є однією з найвищих, і темпи приросту виробництва з кожним роком збільшуються. Українські виробники напоїв довели, що вони є конкурентоспроможними: майже вся імпортна продукція замінена споживачами на українські товари, а гостра конкуренція всередині галузі, лише сприяє покращенню якості продукції, розробці нових маркетингових стратегії тощо.
В Україні щорічно споживається понад 30 млн. дек. алкогольних виробів, тобто ринок є досить містким. У 2004 р. обсяг акцизного збору у держбюджеті становив більш ніж 3,6 млрд. грн., або 10% загальних надходжень, також "алкогольна" галузь забезпечує близько 13% надходжень у державну скарбницю за рахунок ліцензій.
Для аналізу ринку я виділяю такі найбільші фірми-виробники горілки: Nemiroff, Союз-Віктан, Medoff, Олімп, Мягков, Гетьман, Артеміда, Хортиця, Шустов. Частка українського ринку Nemiroff становить 29,58%, Союз-Віктану - 20 %, Хортиці - 10%.
Фірми, які я аналізую, є конкурентами на національному рівні, а деякі з них - на ринках іноземних країн (Росія, країни Європи, США - загалом 52 країни світу).
Ринок горілчаних напоїв знаходить на стадії зростання і збільшується за рахунок проникнення на ринки інших країн. Наприклад цього року в рейтингу міжнародних брендів, що найдинамічніше розвиваються, компанія Nemіroff посідає перше місце з показником зростання 42,2%.
Покупцями даного продукту є більша частина населення країни, споживання при цьому залежить від індивідуальних особливостей та фінансових можливостей, оскільки продукція на ринку належить до різних цінових категорій (економ-клас, середній ціновий сегмент, еліт-клас) та різної міцності(для жінок - клюква, горілка зі смаком мандарину, лимону, апельсину, для молоді - слабоалкогольні напої, для чоловіків - українська з перцем та інші класичні).
Всі виробники горілчаних виробів в Україні є частково інтегрованими, оскільки працюють на давальницькій сировині, а до споживачів доводять свою продукцію через сітку дилерів та представництв по регіонах.
Найбільш диференційованою є продукція корпорації "Олімп". До неї належать горілка Олімп 5 видів, Олімп-VIP 3 видів, Вермути лікерні, Горілка по-трійної чистоти 4 видів, Класичні горілки: Мирова, Пшенична, Старка, Українська Особлива, Українська з перцем, 5 капель (Клюква, Мандарин, Мед і м'ята, Light), Біленька (На бруньках, Лимон, Огірочок, Пшенична, Смородина), Вдала, Russian Shot - на експорт, подарункові набори, а також коньяки, слабоалкогольні напої (Fantasy, SAMBA) та вода [37].
Асортимент компанії Nemiroff складається з 25 позицій і представлений такими горілками як Nemiroff Lex, Premium, Premium Currant, Light, Оригінальна, Українська медова з перцем, Житня з медом, Клюква на коньяку, Українська березова особлива, Пшенична, Nemirovskaja Osobaja, Nemirovskaja (дві останні - на експорт), Лимон, Апельсин, Ні пуху, ні пера, Кльова, а також САН Top SPY і Jolly SPY [35].
Продукція компанії "Союз-Віктан" є середньо диференційованою і вирізняє-ться тим, що розливається в бутилки різного літражу: горілка: Союз-Виктан, Luxe Союз-Віктан , Гран-Прі Союз-Віктан, На березових бруньках, На липках, На листках кропиви, Медова з перцем, Медова з лимоном, Пшенична, Сувенірна горілка: "Медова з перцем", "На березових бруньках", Гран-Прі; слабоалкогольні коктейлі Лонгер, ігристі вина Союз-Віктан та мінеральна вода Неаполіс [40].
Продукція торгової марки "Гетьман" диференціюється за класами: Мідл-клас: Первак Домашній, Хмільний, Особливий, Пшеничний;
Пісня Спецназ, Путня, Заморська, Солов'їна;
Лампочка Чорна, Настільна, Клюква;
Київ Олександрійський, Новий, Соборний;
Первак Гетьманський, Уляночка, Культовий;
Елітна голілка: Гетьман, Держава, Київ, Kiev export [42].
Широкий спектр продукції випускає ТзОВ "Артеміда": слабоалкогольні напої, безалкогольні напої, продукти харчування і алкогольні напої, а саме горілки: Клюква, Пан і пані, За милих дам, Медова, Артеміда, Шахтарська, Українська класична, Любавушка, Столітня та багато інших.
А також ТМ Шустов (ЗАТ Одеський коньячний завод): ГорілкаШустов Люкс, Шустов №1, №2, №3, №4, №5, №6, №7, №8, 0,5 Шустов, широкий асортимент коньяків, шампанське, а також кава, цукерки, шоколад і мінеральна вода [41].
Слабодиференційоною є продукція компанії Medoff: Original, Classic, Royal, Wild Honey, Мягков: Клюква, Преміям, Лимонна, Срібна, Чорна смородина, Медова та Хортиця: Срібна Прохолода, Золота, Платинова, Карамель, Перцева з медом пекучим та ін. [36].
Компанії цієї галузі не економлять на рекламі та маркетингу, оскільки саме це є запорукою успішного продажу продукції. Галузь є привабливою для інвестування і займає 4 місце в Україні за прибутковістю.
Важливим показником при виробництві горілки є повне завантаження виробничих потужностей, оскільки тоді компанія економить на масштабах виробництва і знижується собівартість одиниці продукції. "Крива досвіду" має вигляд, коли середні затрати на виріб зменшуються зі збільшенням обсягу виробництва.
2.2 Конкурентні сили що діють в галузі
Суперництво між продавцями всередині галузі.
Виявлення пріоритетних конкурентів і визначення чинності їхньої позиції. Для кожного ринку товару повинні бути ідентифіковані найнебезпечніші (пріоритетні) конкуренти. Перший крок у визначенні пріоритетних конкурентів звичайно здійснюється виходячи з певних концепцій. Так залежно від своєї ролі в конкурентній боротьбі всі організації можуть бути розділені на чотири групи: ринковий лідер, претендент, послідовник і організація, що знайшла ринкову

 
 

Цікаве

Загрузка...