WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка підприємства → Аналіз конкурентної ситуації та структура конкурентних сил в галузі - Курсова робота

Аналіз конкурентної ситуації та структура конкурентних сил в галузі - Курсова робота

експертів, допоможе виробнику зайняти стійкішу позицію на ринку [40].
Найдинамічніше розвивається Алкотрейд (ТМ Shake), який ставиться до виробництва слабоалкоголки як до одного з пріоритетних напрямів свого бізнесу. За словами бренд-менеджера ТМ Shake Василя Щура, Алкотрейд вважає слабоалкоголку напрямом, де зростання продажу може бути забезпечене за рахунок виведення на ринок принципово нових коктейлів. При цьому в Алкотрейді зазначають, що вільні ніші на ринку ще є.
На порядок меншими є обсяги слабоалкогольних напоїв, що випускаються під ТМ Samba і Fantasy (Олімп), "ё" (Мегаполіс), 220V (Одеський ЛГЗ № 1), SPY (Nemiroff) [35].
Усього в Україні слабоалкогольні напої виробляють 13 підприємств.
Як видно з даних, виробництво слабоалкогольних напоїв знизилося і знижується надалі. Якщо в минулому році, коли вже спостерігалося зниження виробництва слабоалкогольних напоїв, цей показник був ще достатньо високим - 929 тис. дал. Це на 52 % більше, ніж в 2005 році. Не дуже втішають Хмельницька і Вінницька області , де випуск коктейлів зріс на 10 % і 4 % відповідно. В інших регіонах обсяги випуску катастрофічно низькі у порівнянні з минулими роками. Головний виробник слабо алкоголіки - Донецька область - також погіршила свій випуск на 12 %.В жовтні нинішнього року там було виготовлено 160 тис. дал. коктейлів, а в попередньому 180 тис. дал. продукції.
2.3 Стратегічні наміри, ключові фактори успіху та привабливість фірм в галузі
Стратегічні наміри
Масштаб конкуренції в галузі є національного характеру. Стратегічними намірами головних виробників горілчаної продукції є здатність входити в 10-ку лідерів, входити в 5-ку, бути домінуючим лідером. Частку на р-ку такі марки як: Nemiroff, Гетьман, Шустов, Medoff, SV, Олімп, Хортиця, Артеміда,- намагаються втримувати за будь яких умов. З кожним роком конкурентна позиція на Українському ринку тільки посилюється. Усі лідери вітчизняного виробництва горілки користуються наступальною стратегією, а середній клас виробників намагається комбінувати наступальну з оборонною. Однак не всі домінанти на р-ку намагаються обрати конкурентну стратегію яка б базувалася на відмінній якості продукту. Nemiroff намагається усіма зусиллями покращити якість спиртів і рівень обслуговування, а така марка як "Олімп" виготовляє велики обсяги продукції з недоброякісних спиртів, хоча має велику номенклатуру своєї горілки: "5 капель", "Рідненька", "Біленька", "Вдала". Хортиця, наприклад, працює на імідж, щоб у майбутньому стати домінантом у цій галузі.
Надлишок пропозиції та обмежені цілком конкретними обсягами можливості внутрішнього попиту змушують суб'єктів ринку серйозно стимулювати збут. На сьогодні зі стандартного маркетингового арсеналу вони вже навчилися активно використовувати рекламу; виставки-продажі; сучасні методи дизайну упаковки, корки та етикетки; можливості асортиментного ряду; додаткові послуги з доставки товару та гнучкі цінові умови контрактів. Крім цього, не важко помітити, що вітчизняний ринок розвивається шляхом вертикальної інтеграції. Тобто переважна більшість суб'єктів, щоб вижити в умовах жорсткої конкуренції, відмовляється від вузької спеціалізації на окремих видах діяльності, прагнучи бути присутньою в усіх ланках виробничо-збутового ланцюга.
Ключові фактори успіху (КФУ) фірм в галузі:
1) реклама
В 2001 році на ринку було кілька сильних виробників : "Nemiroff", "Союз-Віктан", "Гетьман". Всі нові торгові марки, які з'являлись в той час, використо-вували стандартні підходи при створенні бренда, не пропонуючи споживачу нових відчуттів.
На сьогоднішній день саме бренд має одне із вирішальних значень при просуванні продукції. Так, ідеологічна ніша, яку займає Гетьман в свідомості споживача - це національна українська ідея. Кожен бренд з асортиментного ряду (Пісня, Первак, Лампочка) розвиває один із її аспектів, а разом вони затверджують - "українське як достойне, якісне і сучасне". Нове оформлення горілки "Пісня" навіяне народною творчістю, а пляшка нового "Первака" - успішно поєднує сучасний і староукраїнський стиль.
Суть бренду "Мягков" - "мягка горілка для душевної компанії". При виході на ринок запорукою успіху стали інтрига тизер-компанії (з англ. tease - дразнити), відмінна якість, оригінальна пляшка і етикетка, промоушн в місцях продажі, а також одночасна зміна візуального образу в рекламі на логотип, завдяки чому марку стали впізнавати. Була винайдена нестандартна форма спілкування зі споживачем. "Мягков" вибрав напрям "кіношних" анекдотів, які легко сприймалися споживачами. На телебаченні була запущена компанія іміджу з роликом про душевну компанію на риболовлі: "Що може бути душевніше, ніж риболовля?" [34].
Українські виробники досить агресивно діють на ринку, наприклад, компанії Союз-Віктан та Nemiroff витрачають щорічно 20 млн. дол. на рекламу. Це допомагає їм досягти поставлених цілей і вийти на зарубіжні ринки (з російських виробників горілки ніхто таких кроків не робить). Так, передові виробники горілки часто виступають генеральними спонсорами найважливіших подій в сфері культури, спорту, політики таін..
Наприклад, Nemiroff є генеральним спонсором трансляцій боксерських боїв перш за все за участю братів Кличко, був спонсором пісенного конкурсу "Євробачення-2005";
"Мягков" осінню 2003 року став титульним спонсором Національної і молодіжної збірних України з футболу. Загалом "Мягков" вважається лідером на українському ринку за критерієм "знання реклами" та є домінуючим при вивченні іміджу марки, хоча існує всього 4 роки.
"Medoff" - ексклюзивний спонсор "5-го Чемпіонату України з Авто звуку і Тюнінгу", генеральний спонсор концертного туру Україною зірки французької естради Патриції Каас; спонсор показу реаліті-шоу "12 негритят".
"Хортиця" є генеральним спонсором новин на телеканалі "1+1" ТНС та на 5 каналі. "Союз-Віктан" є спонсором показів художніх фільмів на телеканалі "1+1" [43].
Також в цілях реклами майже для всіх виробників алкоголю характерна рекламно-сувенірна підтримка.
2) виробничі потужності
До основних ключових факторів успіху в цій галузі можна віднести ступінь завантаження виробничих потужностей підприємств, оскільки при цьому зменшуються накладні витрати на одиницю продукції, що зменшує її собівартість і дозволяє зменшити ціну. Тому кожен виробник в галузі намагається постійно підвищувати використання виробничих потужностей, збільшуючи цим обсяги виробництва та обсяги продажу.
Найпотужнішим виробником горілчаних виробів є Nemiroff. 857,3 тис. дал (або 17 696 000 пляшок) - такий новий рекордний результат виробництва міцного алкоголю за один місяць в Україні. Його продемонструвала Українська горілчана компанія Nemiroff в жовтні поточного року.
Потужність його виробництва складає 42 000 пляшок/годину (1-й завод) та 72 000 пляшок/годину, в т.ч. 24 000 пляшки/годину горілки (2-й завод)
Nemіroff (об'єми продажів якого досягли 7,28 мільйонів кейсів, 1 кейс - 9 літрів) вийшов в 2004 році на 4-е місце (2003р. це було 6-е місце) серед 29-ти горілчаних торгових марок. Об'єм виробленої 2002р. продукції склав 3,23 млн. дал, 2003р. - 4,55 млн. дал (40% зростання), 2004р. - 6,69 млн.

 
 

Цікаве

Загрузка...