WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаЕкономіка підприємства → Роль комерційної діяльності торговельних підприємств у забезпеченні доведення споживчих товарів до населення - Курсова робота

Роль комерційної діяльності торговельних підприємств у забезпеченні доведення споживчих товарів до населення - Курсова робота

ефективність продажу становитиме 100%.
Щоб активізувати збут, насамперед необхідно створити умови, за яких
споживач міг би легко і швидко знайти рекламовану продукцію. Дуже ефективними є написи на поличці з товаром. Від змісту напису залежать обсяги продажу. Так, якщо напис містить опис товару, продаж зростає на 18%, назву товару та ціну - 124%, повну інформацію про товар - 33%, рекламні гасла - на 5%, повідомлення про розміри знижки - 25%. А якщо до того ж є і спеціальний виклад, продаж збільшується у 6-7 разів. До речі, спеціальний виклад значно збільшує продаж навіть нерекламованого товару.
У магазинах також варто використовувати різного роду рекламні транспоранти, які допомагають підняти рівень продажу майже у півтора раза. Непогані можливості надає і принцип спільного розміщення продуктів, що доповнюють один одного. Як показали дослідження обсяги продажу зростають у 1,7 раза.
Активної рекламноі кампанії ВАТ "Коломийський хлібокомбінат" не веде. В більшості вони продають вже розрекламовану продукцію товаровиробниками. ВАТ "Коломийський хлібокомбінат" рекламує товар і свої торгові об'єкти за допомогою вивісок та вітрин. Вивіски зроблені приватним підприємством "Реклама-центр" (м.Коломия).
Для активізації збуту товарів компанії "ПепсіКо" та "Кока-Кола" згідно договору постачання, ВАТ "Коломийський хлібокомбінат" зобов'язане створити окремий фірмовий куток для реклами та реалізації безалкогольних напоїв цих компаній. Для цього передано у безкоштовне користування, згідно торгове та рекламне обладнання. Також ВАТ "Коломийський хлібокомбінат" приймає участь у заходах, що проводяться постачальником спільно з компанією "Протер енд Гембл" для підвищення попиту на продукцію цієї компанії, рекламних кампаніях та першочергово отримувати рекламну продукцію, торгове обладнання. У спеціально обладнаних кутках спостерігаємо за досвідченою роботою мергандайзерів великих компаній. Привабливі POS-матеріали і вміла розстановка товарів значно активізують збут цих товарів. Але, на жаль, інші товари з асортименту розкладені хаотично без певного порядку, рекламні матеріали розміщені в недоступних для ока споживачів місцях. Низький рівень обслуговування, продавці є некваліфікованими. На ці недоліки керівництву слід звернути серйозну увагу.
Сучасний дизайн, світлові вивіски ще не є гарантом успіху кафе-бару "Колосок". Для збільшення відвідувачів та активізації збуту їхньої продукції потрібно провести велику роботу. Слід врахувати той фактор, що біля кафе-бару розміщена велика кількість державних установ: Міський виконавчий комітет, Рада народних депутатів, Центр зайнятості, Податкова Адміністрація та інші. Крім цього на даній території немає закладів громадського харчування. Тому потрібно розрекламувати асортимент та ціни. Комплексний обід за ціною в межах 2 гривень є реальністю. На час обіду залучити додаткові трудові ресурси, оперативно обслуговувати відвідувачів. Тільки за цих умов підприємство буде рентабельним, а його прибутки - максимальними.
Висновки та пропозиції
В даній курсовій роботі, яка написана на матеріалах ВАТ "Коломийський хлібокомбінат" проведене грунтовне дослідження щодо ролі комерційної діяльності у забезпеченні доведення товарів до покупців. Глибоко проаналізовані етапи організації роздрібної торгівлі споживчими товарами. За результатами дослідження і аналізу бачимо, що підприємство працює ефективно, виконує задачі, поставлені перед собою. Насамперед - задоволення потреб споживачів та забезпечення прибуткової діяльності.
На даному торговому підприємстві вчасно виплачують заробітну плату, розраховуються з постачальниками та з бюджетом. В нелегкій економічній ситуації підприємство знаходить можливості розширення своєї діяльності шляхом збільшення торгових об'єктів та асортименту товарів. Товари, які реалізовуються в магазинах підприємства є конкурентоздатними відносно якості та ціни. Конкурентоздатною робить її постачання відомих в Україні і світовому ринку, товарів належної якості. Також організація постачання безпосереньо від товаровиробників, або їхніх дистриб'ютерів та дилерів. Проте, підприємства не є взірцем комерційної структури, де глибоко вивчається споживчий попит населення, аналізується ринок на якому вони працюють, проводиться активно рекламна кампанія. На нього впливають як закономірність, при ринкових відносинах, різні зовнішні так і внутрішні фактори. Регіональний ринок, на якому ВАТ "Коломийський хлібокомбінат" працює, ще не встиг адаптуватися до ринкових відносин. Відкривається велика кількість об'єктів торгівлі, де асортимент дуже широкий, а якість товарів низька. Сюди входять товари, завезені з Польської республіки та Туреччини, товари які виробляються на Україні, в так званих спільних підприємствах, де продукція виробляється з іноземних концентратів та інших. Така продукція різними незаконними шляхами обминає державну сертифікацію, а ринок наповнюється неякісними, небезпечними для здоров'я товарами. В цьому випадку велику роль відіграє економічний фактор, коли споживач в основному орієнтується по ціні, а не по якості.
Тому торговому підприємству потрібно вивчати асортимент конкурентів звертати увагу на їх недоліки і створювати у себе оптимально можливий асор-тимент з врахуванням цих недоліків. Необхідно враховувати кількість торгових об'єктів з аналогічним асортиментом на певній території, щоб торгівля цими товарами не була зайвою.
При формуванні асортименту слід враховувати наявність спеціалізованих магазинів на цільовому ринку . Товари в одиничному асортименті не будуть користуватися попитом, а споживачі будуть віддавати перевагу спеціалізованим магазинам, де асортимент значно більший.
При організації збуту, потрібно використовувати різні методи стимулювання збуту та види реклам.
04 листопада 1999 року. Підпис студента:___________
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
1. Закон України "Про підприємництво".
2. Закон України "Про рекламу".
3. Правила продажу продовольчих і непродовольчих товарів.
4. Правилароздрібної торгівлі алкогольними напоями.
5. Быкова Е. В., Стоянова Е. С. "Финансовое искусство коммерции", Москва: "Перспектива", 1995
6. Василенко Л. П., Мороз Л. В., Полянко В. В. "Фінанси підприємства", навчальний посібник, Чернівці: КДТЕУ ЧФ, 1997
7. Власова В. М. "Основы предпринимательской деятельности", Москва: "Финансы и статистика", 1994
8. Голошубова Н. С., Фесюк В. А. Навчально-наочний посібник "Організація роздрібного продажу товарів", Київ: КТЕУ, 1994
9. Коротко І. В. "Як і чим здобувати ринок", (ж-л "Галицькі Контракти", 1998, №15, с.76).
10. Мозгова О. М. "Мерчандайзинг - мистецтво спокушування клієнта", (ж-л "Галицькі Контракти", 1998, №16, с.48).
11. Панкратов Ф. Г., Серегина Т. К. "Коммерческая деятельность", учебник, Москва: Информационно-внедренческий центр "Маркетинг", 1997
12. Федоришина І. М. "У нас не сприймають рекламу як джерело інформації", (ж-л "Галицькі Контракти", 1996, №1, с.37).
13. Сидорчук С. П. "Світло і тіні вітчизняної економіки", (ж-л "Галицькі Контракти", 1997, №47, с.42).

 
 

Цікаве

Загрузка...